Споделена история от Здраве

Закъснява ми без никога да съм имала полов контакт на 13г.
Нямам си на идея защо, но цикъла ми закъснява. Март месец ми дойде на 8, а днес е 07.04 и не ми идва! На 13 съм, от началото на миналата година започна да ми идва. Никога не съм имала такива...контакти с момчета, така че няма никакъв шанс да съм бременна, обаче нещо не е наред...Пия геритамин нео за кожата и се чудя дали от него може да ми закъснява.

Коментари

1.   оффффффффффф, божееееееееееее... това са елементарни въпроси, майка ти не можа ли да я питаш. Трябват две години, за да ти се нормализира цикъла. Като бях на 12 ми дойде на 18 (спомням си точно), а сега ми идва на 6-7... ...

2.   Нормално е, защото си още малка и хормоналните промени не са приключили. Също и развитието на половата ти система. Може да прескочи, да закъснее, да е оскъдно или напротив. Не се тревожи, но можеш да го споделиш с майка си и с личния лекар, ако се притесняваш.

3.   Това е напълно нормално. И на мен ми закъснява. На мен вместо да ми дойде на 18 ден, то ми идва на 35, 40, а дори и понякога на 45 ден.
*Яса

4.   Аз също съм на 13 и ми се е случвало да не ми идва по 3 месеца и също не съм имала полови контакти.Тогава отидох на генеколог и ми казаха че е нормално!

5.   Исках да кажа 28 ден, а не 18... съжалявам
*Яса