Споделена история от Здраве

На ръба
Здравейте, имам нужда от помощ. На 20 години съм и се чувствам изключитално зле. Мисля, че съм близо до 2ри опит за самоубийство, а не искам да се стига до там, не искам да го причиня на родителите си отново... В последните 3 месеца почти не съм излизал от дома, когато съм сред хора не се чувствам никак комфортно, а не винаги е било така както се досещате.. Около година редовно съм употребявал марихуана и разни други по твърди наркотици доста по рядко твърдете. И да осъзнах се от 3 месеца нищо не съм пипал, но тая социална изолация... Изяжда ме, искам да я преборя, искам да тръгна по правия път, искам да не ми пука за мнението на хората, реакциите им, след като видят някой бивш "'наркоман" решил да загърби мрачното минало, провалите, срама, страха. Не знам как да се справя, моля ви помогнете ми с някой съвет, ако не съм разяснил достатъчно ясно ще го направя, за този който прояви интерес. Благодаря предваритедно!

Коментари

1.   Ако ти харесва да си в изолация- прави го. Ако не ти -не го прави. Аз не съм употребявал пръскани растения и еленов прах за да полетя. Просто ми харесва да стоя сам. Също седя вече 3 месеца сам без да съм излизал и не ми тежи.

2.   Самотата е присъща на много хора в днешно време, къде е избор и къде не е желана, факт е. Не се съди за нещо, което е без значение, че си ''наркоман'' тежи само на теб и борбата ти с болестта е само твоя, никой не си убил, не се вини за нищо!!! Има хора, който обичат да са в изолация, както е писал потребителят от първия коментар. Не мисли повече за самоубийства, няма да си щастлив, ако това е мисъл на твой близък, който обичаш. Запиши се на курс или започни висше образование( не зная дали вече не си, не си споменал). Изключително помага ако подхождах към него с отговорност. Бях в подобна изолация и началото беше трудно, разбира се, и все още ми е притеснено в комуникацията с хората, но я предпочитам пред изолацията. Успех и на теб, когато тръгнеш по пътя на промяната и не смей да се отказваш!!!

3.   намери си работа и работи, по добре тежък физически труд.

4.   Постави си цели в живота. Да учиш, да имаш професия, да спортуваш... Сега ти е времето да имаш професия, която ще ти е за цял живот. И някъде там сред колегите, щще намериш приятели. Браво на теб, че си спрял. Сега просто продължи напред.. Постави си цели, начертий план как ще ги изпълниш и действай. Успех!