Споделена история от Здраве

Подути лимфни възли на подмишницата
Преди 3 седмици някъде напипах точно отстрани на лявата си гърда подут лимфен възел. Преди това пих висока доза антибиотик, който често взимам, защото гърлото много ме болеше. Мина ми за няколко дена и пак почна. Взехме противоалергични и то мина, така че не знам болна ли бях или алергия развих. Лимфният възел отначало беше само един, после станаха два като единия, като че ли се смали, защото беше издутичък. Меки са и са подвижни. Болят ме, ако съм ги натискала. Не се забелязват въобще. С напипване се усещат като малки оплътнени възелчета. Имам и съвсем малко белезникав бял секрет от зърната и не е като да тече или да се усеща мокро, просто се вижда леко засъхнал вътре, но това и преди ми се е случвало. В самите ми гърди НЕ се напипват топчета или издутини, нито имам деформация на зърното. Много съм притеснена. Само на 15 години съм. :( Също така имам и болки в гърдите, дори през времето, в което не ми наближава менструацията. Моля за съвети, защото ще полудея вече. Възможно ли е да е рак на гърдата в толкова ранна възраст??

Надявам се модераторите да публикуват темата ми. Бих се радвала, ако получа отзиви в най - скоро време.

Коментари

1.   Нали не мислиш,че някой по интернет ще познае каква ти е болестта.Сподели с майка си и първо се обърнете към ЛЛ,но не се оставяйте да ви убеждава ,че няма нужда да ходите на специалист./ако е някоя циция за направления/.Вероятно първо ще пусне кръвни изследвания.Още трябва еднокринолог и мамолог.Не се страхувай,остави лекарите да си свършат работата.Успех.

2.   Здравей! Това не е за писане тук, а за мамолог! Вземи си направление, тъй като личния не е компетентен и на мамолог! Ако оставиш така нещата не знаеш, какво може да се случи! На добър час!

3.   Най-добре е да посетиш лекар. Не е лошо да се прави подобно посещение ПРЕДИ да се вземат големи дози антибиотик. Така ще си спестиш много притеснения и излишно изпити лекарства (всяко лекарство носи и вреда на организма).
Иначе това, което съм чувала, но без да претендирам за достоверност е, че:
1. ) Ракът не боли (не и в началото)
2. ) При течност от гърдите е задължително да се направи посещение при мамолог
Тъй че отиди на лекар. Може да няма нещо, но ако има проблем, ще си отишла навреме.
Успех и не се тревожи, а действай ;)

4.   Обърни се към личния си лекар за този проблем. Обясни добре симптомите и той ще прецени.
Относно подутите лимфни възли - те се получават, когато тялото ти се бори с някаква инфекция, поне така знам, тъй като се боря с хроничен тонзилит и лимфните възли по шията ми са подути (поне това забелязаха лекари, при които съм ходила на преглед). Мисля, че след прекарана инфекция те бавно възвръщат нормалното си състояние, но все още не съм доктор и не мога да бъда сигурна.
Говори с родителите си и джипито и си обърни внимание.

5.   Трябваше да ходите на лекар преди да сд самолекувате с високи дози антибиотици.Хората тъй и не разбраха , че тва не е аспирин и учим мноооого, за да пишем една рецепта.Причините за подутия лимфен възел не може да ти ги каже никой тук.Ако мислиш, че може, не ходи на лекар.

6.   Хората живеят в заблубдението , че личният лекар е една пренасочвателна гара.И за всяко кашляне трябва да ви даде 3 направления.Еми, не , хора!Имат 70 бланки за 1000-5000 души.Не кашлиците и липомите или лимфен възел след боледуване са приоритетни.