Споделена история от Здраве

Прекалено задъхване и умора ?
Здравейте, проблема ми е следния: Вече повече от месец тренирам редовно ( няма да споменавам какво, не мисля че е важно ) тренировките са комплексни, преобладава тичането, изкачване на стълби, скокове, общо взето кардио и рядко силови упражнения. В началото, както се досещате не бях свикнал с темпото на групата, но в последствие лека полека започна да ми става все по лесно да се справям с тичане, задъхването и бързата умора намаляха. Но от миналата седмица този проблем отново се появи и сякаш е доста по зле от преди. Задъхвам се страшно много, моля по 3 пъти треньорите да спра за да си почина. На 18 години съм, не съм с наднормено тегло и всичко свързано със здравето ми е напълно нормално. Нямам заболявания, травми, не пуша и не пия! Знаете ли от какво може да се получава това, започнах да си мисля че е свързано с психическото ми и емоционално състояние в момента, тъй като ми предстоят важни изпити, за които трябва доста учене и тн. Ще съм Ви благодарен, ако ми кажете, от какво би могло да се появява това тежко задъхване и бързата умора, по време на тренировка имам чувството, че всеки момент ще припадна... Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Не знам какви резултати ще направиш с този глупав кросфит. Ходи на фитнес. Невежите не разбрахте ли, че бойните изкуства и фитнеса са най- добрите спортове. Правиш яко тяло и правиш умения, които ще ти са практични. Аз тренирам докато започна да припадам и не не се бъзикам изпадам в замаяно състояние иначе няма смисъл да не се напрягам на макс. После ям към 700 грама храна с протеини и въглехидрати. Смени спорта

2.   Oбезводняване пич, и при мене беше така. Просто пие много вода.

3.   Аз мисля, че е нормално и аз като изкача няколко стълби и се задъхвам...

4.   От автора: До номер 1 ! Спорта не е от значение, правиш това, което искаш да правиш и което ти се отдава. Не на всички ни е приятно да се заврем в миризливите фитнес зали. До номер 2 ! Пия по 2-3 литра вода на ден, няма общо с обезводняването...

5.   Ограничи малко секса, заедно с тренировката изтощава организма!

6.   Погледни храненето си, може да си качил лош холестерол. Когато се оставя на висококалоричните храни, даже дишам през устата и се изморявам, дори и да не пуша.

7.   Изследвай си желязото.

8.   А от къде реши че всичко със здравето ти е наред? Точно на твоята възраст се проявяват доста проблеми, които докато си дете и не си натоварван не са се показали, а всъщност ги имаш от бебе. А оплакванията за които говориш ме навеждат на мисълта за проблеми със сърце