Споделена история от Здраве

За отслабването
Здравейте :) Нова съм тук, но много ми хареса вашия сайт :) и реших и аз да се вклуча.
Много се извинявам ако не е редно по този начин да се пускат нови теми, но вече съм се отчаяла от всякаде :(
Жена съм на 18 години и имам адцка нужда от отслабване :S трябва да сваля около 15 кг. за около 2 месеца :(. Изпробвала съм всичко, но като казвам всичко имам напредвид наистина всичко, за което може да се сетите. Или поне аз какво съм намерила в нета :P.

Като започнем с месото и зеленчуците, зелевата супа, 90 дневната, да карам само на плодове и зеленчуци, била съм само на плодове. По-едно време започнах НВД-ниско въглехидратна диета. Но не продължи дълго. Защтото на доста места прочетох че трябва да ти стане хранителен режим за цял живот ама как да стане, като не обичам толкова много месо :( мога да го ям 1, 2 пъти в седмицата, но не и всеки ден, а и прочетох че можело да се развие болест свързана с бъбреците :(. Даже се чудя как не раязвих когато бях само на месо и зеленчуци 1 месец. А забравих дори бях 1 месец на греипфрути-по 2 на ден.

Може би това беше най-отвратителната диета, която съм правила, защтото я правих лятото, а точно тогава имаше зеленчуци и любимите ми плодове :(, Диня а и имаме лозе с грозде, и казвам ви ужасно беше когато минаваш и гледаш любимото ти грозде над теб а не можеш да си откаснеш 1 гроздче. Или когато във вас хапват диня а ти не можеш да я опиташ. От 2 години съм на диети и нищто, свалям и пак се връщтат :(. Някой ще каже глад и движение или просто си стой дебела и хвани да се харесваш! Да дори и родителите ми са го казвали :P Майками ми е казвала кат не можеш да отслабнеш ми започни да се харесаш. Ама как да стане? ? Като всич1ки около теб са красиви и клощтави, аз си се харесвам и то много ама без теа килограми :Д:Д Например като отслабна много се харесвам супер съм :Д:Д. А и не е само да самочуствието, но започна да ми влие и върху здравето, незнам може и да е от диетите, но... . и корема си развалих от всъкаде, замалко и в болница да вляза :(. Ако някой може да ми даде някакъв съвет, който е минал през този път и е успял :))

Извинявам се за дългия ми роман, и благодаря на тези, който поне са си направили труда да го прочетат ако не друго :))

Коментари

1.   Трябва постоянство. Ти казваш, че като свалиш си си супер, значи явно си свяляла. Аз преди време отслабнах 7 кг с 90 дневната диета. Но бях на нея не 90 дни, а по-малко, защото не исках да свалям повече. Не вярвам, че има човек, който по никакъв начин не може да отслабне. Мисля, че ти като свалиш и вече си решила, че приключва диетата и почваш пак да се тъпчеш. Само предполагам, защото аз така направих един път, но добре, че се усетих на време и се спрях. Според мен започни 90 дневната, но я спазвай мвого стриктно и започни повечко движение. Не се отказвай. Дори и след 90 дни не прекалявай! Гледам да изкараш един месец само на плодове. Явно имаш много силна воля. Аз веднъж си пробвах и.. изкарах точно 3 часа. Ако искаш напиши диетата на Лиз Хърли в гугъл. Тя е седем-дневна, много, много трудна. Няма да ти се стори така като я четеш, но ако почнеш да я правиш, повярвай много е трудна. Другото е, че можеш да си върниш бързо килограмите. Но ако след това ядеш само плодове примерно една седмица, после включваш и други храни. И така ще успееш. Предполагам, че искаш да си хубава за бала.. Успех : )

2.   Благодаря много, ми нз дали имам силна воля според мен не е така, установила съм че мога да издаржа примерно определено време, но след това започвам пак да се тъпча и кел фаида :(;
Стигнах до извода, че храната се е превърнала в навик-просто като няма какво да правя и ям, или пък като се нервирам пак ям, като ми е гадно отново :(;
А Мацко можеш ли да ми кажеш докато я спазваше 90 дневната диета, колко време я спазва зада отслабнеш с 7 кг.? ? ? И Какво ядеше през това време? ? И едно и същто ли на обяд и на вечеря аз я спрях защтото не можех да ям едно и съшо на обяд и на вечеря, и достигнах до мисълта че няма да има ефект за това... :(

3.   Мисля, че много наблягаш само на режима на хранене... започни да бягаш.. така хем ще имаш стегнато тяло, хем и от здравословна гледна точка ще ти е в плюс

4.   Здрасти и аз имах същия проблем. Трябваше да сваля 17кг за 3 месеца за сватбата си, защото трябваше да ми стане роклята на баба. Това е семейна традиция. Интересувах се и започнах да изпълнявам следните мерки:
Сутрин: секс, Л-Карнетин и лимон.
Обед: гъби (манатарки), печени на плоча без мазнина
Следобед: тичаш 4 до 5км и Л-Карнетин около половин час преди бягането
Вечер: пилешка пържола (до 150г), белтък от 1 яйце (пилешко), домат и краставица. Пиеш 100г фреш от лимон с Л-Карнетин и започваш здраво секс (минимум 1 час), ако нямаш партньор си купи 2 краставици и почвай (пробвала съм го, безопасно е)
След 1 месец си като френско гадже. Повярвай ми, аз останах много доволна от резултата.

Пенка

6.   Здрасти, аз съм номер 1.

Еми, спазвах я по-малко от месец. На мене са ми доста слаби ангелчетата, но като видя, че има ефект и се мотивирам : D. Аз наистина доста си бях навила на пръста, че трябва да стана точно толкова килограма и ядох по доста малко, но не чак глад. Примерно в първия ден си правиш един омлет на обяд, ако искаш може и малко салата и ВОДА! И без десерт :D На вечеря половината и така всеки ден. Дори в третия ден не съм яла сладко. Яла съм, но примерно през 7-8 дена ; ) + това ще трябва доста пъти да пробваш нещо, че да стане както трябва. Аз поне 15 пъти я бях почвала тая диета, докато най-накрая изържах. Просто ти трябва мотивация ; ))) като ти се дояде шоколад просто си спомни колко по-хубави са всички останали (аз така си говорех, въпреки, че хич не беше вярно, но все пак действа :D). То и аз като тебе, като няма какво да правя-ям. То е като пиенето това. Според мен започни свободното си време да го запълваш - излизай повече ил и пък се запиши на някакъв спорт. А така гориш и повече калории.

; )) Почна ли я вече?

8.   Здрасти :)! Аз за 2-3 месеца някъде свалих 21 кг! В момента не те лъжа! Ще ти дам следните съвети и ако те устройват, можеш да ги пробваш и ти :)! Значи... ако искаш да отслабнеш, трябва да забравиш напълно: алкохол, газирано, солети, молети, всичко това.... и да започнеш да се храниш правилно и здравословно! Избягвай обаче пържено, сол, захар и мазнина! Можеш да ги ядеш, ама гледай да е по-рядко и в малки количества! След това ти препоръчвам много вода, зеленчуци(маруля и така нататък) и плодове! Те помагат адски много метаболизма да се стабилизира :)! И на всичко отгоре, ако искаш тази диета да има резултат, трябва и малко движение... не е задължително да умираш в спортните зали!!! Много простичко можеш да се разхождаш за дълго време из града или селото (около един час без спиране) и то колкото по-редовно можеш! Ще видиш, че след две седмици ще има видима разлика върху теб ;)! За храната не се притеснявай! Златният закон е "яж" стига да е здравословно!!! и колкото се движиш, толкова ще се чувстваш по-добре и ще имаш и задоволяващи резултати ;) :)!!! Гледай да не ти липсва нищо от храненето ти... Яж каквото си искаш и избягвайки вредните неща толкова по-бързо ще си постигнеш целта ;)! Надявам се да ти помогнах и ти пожелавам успех :)! Тази диета и програма никак не са трудни или пък неизпълними :)!!! Ще го забележиш и ти :)!!!