Споделена история от Здраве

Синдром на Аспергер
Здравейте! Искам да попитам онези от вас, които имат по-задълбочени познания по въпроса, както и онези, които са били диагностицирани с Аспергер: Какви са симптомите? Кога за първи път се поинтересувахте за това състояние? Как процедирате, когато знаете, че имате Аспергер? Как се справяте с ежедневните трудности, които този синдром предизвиква? Наистина ли засегнатите от него са склонни към социална изолация и доста често се превръщат в аутсайдери? Каква е разликата между Аспергер и по-тежките форми на аутизъм?

Коментари

1.   Доколкото разбирам, ти мислиш, че може да имаш този синдром, но не са ти го поставили като диагноза?
Аз съм чела доста за този синдром, както и за други, търсейки отговори за себе си, въпреки че аз се съмнявам за нещо малко по-различно.

Пиши във форума bg-mamma.com
Там задай въпросите си, понеже там са компетентни - в раздел "Деца с увреждания и хронични заболявания". Аз преди време бях писала там и ми дадоха доста добри съвети, казаха ми и къде мога да отида, но мен ме достраша и не отидох... Както и да е, това е моят съвет - регистрирай се и пусни тема там. Тук е по-малко вероятно да получиш компетентно мнение, може и да те подведат.
Успех...

2.   Аз съм с този синдром, ама го открихме чак като бях на 13 май че... Ми да, с лек аутистичен проблем съм, не съм много добър в общуването си с хората, поради тази причина и не съм много социално животно като цяло, и съм на ТЕЛК, в което няма нищо лошо! ... А за симптомите-ми, стресираш се от дребни неща, дори от такива, които не е особено рационално да се плашиш, не понасяш определени силни и дразнещи звуци, като се сблъскаш с някаква трудност започваш да се потиш, да се чудиш как да я свършиш... такива ти едни работи! ... Не е много добре като цяло да си с такъв проблем, но и си има някои положителни страни-наричат го "синдрома на малкия професор", понеже е прието, че индивидите, които го носят, повече вникват в нещата, запомнят и дребни детайли, и пр. Това е, което мога да ти кажа за момента, иначе не съм по психологията и медицината, не мога да дам повече подробности! ...

3.   Синът ми, на 11, е със Синдром на Аспергер, горе долу е както го описва номер 2, просто трябва да се научиш да живееш с това... Да се научиш да общуваш с хората, да водиш диалог, а не монолог, без да се интересуваш дали насрещната страна се вълнува по въпроса.