Споделена история от Здраве

Как да махна бебето
Бременна съм в 2 месец, но майка ми не иска да ми даде пари за аборт. аз съм на 18. Някои знае ли как мога да го махна по друг начин. Много ще съм ви благодарна

Коментари

2.   Да, искай от бащата пари. Ако не се съгласи му кажи, че като се роди ще го съдиш за бащинство. Той съда ще го принуди да направи ДНК тестове и т. н. Исковете за установяване на бащинство се подават в срок от една година след раждането. А ти си... повече от глупава, но ако напиша какво мисля за теб няма да ми публикуват коментара.

3.   Не си прави експерименти, защото последствията могат да бъдат непоправими. Едно дете е дар от бога, а ако ни си искала да забременяваш трябвало е да вземаш предпазни мерки. Не се превръщай в убийца на детето и на себе си. Успех!

4.   Никак - само в болница! ! ! Знаеш ли до какви усложнения може да се стигне? Какво е отношението на бащатата? Няма ли от къде да вземеш назаем пари? Да те убеждавам да го оставиш явно няма смисъл - бащата не споменаваш, майка ти явно се е отдръпнала, ти не си готова за дете. Но, за да нямаш проблеми в бъдеще всичко гтрябва да е в болница и по възможност читав лекар - попитай приятелки, проучи и пр. И побързай - колкото повече време минава, толкова по-рисков става аборта.

5.   Медицината е напреднала до такава степен, че ще успее да махне бебето, но няма как да се измисли лек за чувството- съвест- цял живот ще боледуваш от това.

6.   Вземи на заем за аборта и след половин година ще се издължиш, но съм чувал, че първия път-не е хубаво да се прави аборт.

7.   Продължение на идеята ми за заем:
пробвай да публикуваш в
http://nadejda.duh-i-istina.net/turseshti.php

8.   Някои жени немогат да имат деца... а ти... ти искаш да го махнеш! Както си го направила, вероятно безотговорно... сподер мен трябва да го родиш, и ти каот не искаш да го гледашм, поне го дай в дом за сираци, където някоя жена която е безплодна ще му се радва и ще си го гледа като нейно. Аборта е УБИЙСТВО!

9.   Я, моля ви престанете с тия глупости за аборта, че бил убийство, замислете как, ако родиш дете, което не желаеш и после го оставиш да се мъчи по домовете е много по-голямо убииство в преносен смисъл, ама от клишета и назадничеви мисли. Всеки има право на избор, но по българският модел, всеки се меша нагло в живота на другите, момичето пита какво да направи, а не ви пита кой иска да има или може и не може да има дете! ! !

10.   Абе баш убийство си е, но това е друга тема на разговор.

Ермиони

11.   Винаги съм бил против абортите( освен при злополука, но не и в прищявки като твоите) и ще бъде а ти помисли, че по същия начин е възможно и теб да са те били убили и да не си била днес тук. Да сте мислили за последствията и ти и бащата. Но също помисли за онези, които с инвитро се мъчат да имат дете, а ти да искаш да го махнеш.

12.   Жената има право да прави аборт и не е правилно да и се отнема. Авторката е прекалено млада и това може да съсипе живота и, освен това тя вече е решила.
Авторке, единственият начин е в болница.

13.   Така става като не се взимат предпазни мерки... Така като гледам, само искам да ти кажа да ти е живо и здраво детенцето. :)

14.   Всеки има право да живее. Не го махай, наистина го остави в дом - измежду десетките хиляди семейства, които чакат поне едно ще го вземе веднага. И аборта си е убийство. Е да има разлика между това дали ще убия човек на улицата или бебето в утробата си- тя се изразява само в това, че втория живот е част от мен, т. е. убивам най-скъпоценното, което мога да имам...

15.   ами вземи пари от бащата на детето например, ако е известен, разбира се. Иначе - законът ти е дал още малко време, скоро ще изпусниш последния влак и ще дадеш на държавата още едно нещастно дете да се влачи по домовете, тези деца като бебета са малтретирани и не са гледани и от тях не става нормален човек, според мен и по-добре да не ги създаваме, ако има как.

вземи заем, заложи каквото имаш - един аборт е към 250 лв., намират се

16.   Щом майка ти не иска да ти даде пари и знае за бебето.. може би иска да го оставиш и да ти помага... тогава... защо за Бога ще го махаш!!? !? !

17.   Тя е на 18. По закон може и да е пълнолетна, но си личи, че по акъл си е дете. Дете да гледа дете... И без това циганите го правят постоянно - раждат на невръстна възраст, че и по-големи, и зарязват детето в някой дом или направо на улицата. Нека и българите не започваме да действаме по този начин. Да отгледаш дете си е отговорност. Трябва не само да успееш да го опазиш живо и здраво, но и да го научиш на морал и да му изградиш ценностна система. А това момиче явно не може да го направи.

След като си на 18 имаш правото да абортираш без знанието на родител. По закон ти си самостоятелна. Незнам колко струва един аборт, но наистина вземи пари на заем и го направи. Няма смисъл да отглеждаш дете като не можеш да му осигуриш поне един свестен родител.

18.   Аз съм против аборта. Вече има sos детски селища и изисквания за качеството в домовете за сираци. Децатай вече имат правото да й вземат домашния адрес от общината по местоживеене, когато станат пълнолетни И АКО ЗНАЯТ, ЧЕ СА ОСИНОВЕНИ.
Та, ако е много загрижена дали е безотговорна-може и по този начин да докаже отговорността си, а именно, като следи за условията в които живее отрочето й, независимо, че се е отказала от него и то само защото при първата бременност, аборта (съм чувал), че е много по рискован от този след като е раждала.

19.   18, може ли да ми кажеш как това отговаря на въпроса как да махна бебето? Или е по-важно да си кажеш какво си милиш, пък дали е релевантно е все тая?

Лола

20.   №18, и против чий аборт си по-точно? Против твоя, ако ти дойде до главата, или против този на другите, ако е дошло до тяхната?
SOS-детски селища - баба ти! Ако не е готова да си го гледа вкъщи и с баща му, тури му пепел, по-добре да не го обрича на доживотни страдания, лишения и празнота... Не знам ако пред ТЕБ стои изборът да отраснеш в SOS-селище или да пропуснеш един живот, какво точно ще избереш...

21.   Сори, Лола, но същото бих могла да попитам и теб, относно коментара ти под номер 19.

22.   21, какво ме питаш точно? Нито съм подкрепила, нито съм отхвърлила аборта. Не виждам до колко и с какво е релевантен въпроса ти към мен. А и темата не е за мен, така че моето мнение по въпроса няма нищо общо. Колкото до отговора, как авторката да махне детето, горе са изброили възможности, не мисля, че е нужно да се повтарям и ако ще се питаме така и аз мога да ти задам същия въпрос, които си задал/а ти на мен

Лола

23.   Мило момиче, не прави тази грешка да платиш със собствената си кръв заради една грешна стъпка.. аз съм претърпяла аборт.. психическата травма е жестока и остава за цял живот.. роди си го гледай си го по-голямо щастие от това да имаш наследник няма, но все пак избора е твой

26.   Здравейте, аз съм авторката. Пиша от друг лаптоп. Оставих детето да ми расте в корема, но ми се роди мъртво.

27.   Съжелявам за бебчето, така е било писано!

28.   Е,това вече е друго,ти си му дала шанс да се роди-съвестта ти е чиста...а природата е решила каквото е решила.Ти вина нямаш,че е станало така.

29.   Бременна съм на 2-та седмица съм искам да го махна но ми казаха да изчакам докато ми дойде .. но до тогава има още една седмица да изчакам и след тази една седмица чак ще се разбере дали съм наистина бременна на 17 съм и не искам да ставам майка моля дайте ми съвет Благодаря предварително! (:

38.   Ниякой може ли да ми каже как да махнем бебето то ми а вечече и съм в първата седмица ниякой савет нещо

39.   В частна клиника 200 лв... теглете кредит.

40.   Моята сестра прави аборт в клиника. След 8 години вече осъзнато направи опит и забременя, не е имала никакви проблеми. Успех! Не слушай консервите, че е опасно...

41.   Ползвайте контрацепция изроди.Като сте толкова големи , че да се е....те правете секс грамотно мамка му.След 10 г .ще се сетиш за бебе ама йок-ще си ялова.И такива после реват за инвитро .Е не е честно !

42.   Защо още има такива, които коментират историята е от преди 8 години, а и момичето ясно е написало какво е станало.