Споделена история от Здраве

Успях да преборя акнето!
Така ами аз скоро бях пуснала тема по повод един от проблемите на много тийнейджъри- пъпките.
Преди около 3 години започнаха да ми излизат пъпки, ама жестоки...Гнойни и не малко. Челото ми беше в безобразно състояние. В началото на годината бузите ми също станаха жертва на гадните пъпки. Бях опитала всичко в борбата ии истината е, че резултата беше точно никакъв. На дерматолог не бях ходила, на козметик също. Нашите не признават медицината (Защо ли?) Баба ми е много добра аптекарка, просто си разбира от работата и ми направи един лосион. Не знам точно съставките, но в аптеките би трябвало да го приготвят. С него ми даде да пия геритамин нео и Бирена мая. Мазах се с хлорнитромицин след като нанеса лосиона и спях така. В лосиона знам че има много салицилов спирт, цинк и сяра предполагам, че има. Сега кожата ми е сухичка, но резултата е страхотен! Имам точно 1 пъпка, която намазах и вече едва се вижда. "Диета" също много ми помогна. Просто избягвах шоколада де...И така близо 1 седмица не ядох шоколад-лицето ми беше повече от добре. По гърба също имах пъпки, но там не съм се мазала. Предполагам, че сега е добре заради бирената мая и геритамина. И една комична ситуация при разговор с баща ми и хормоналните таблекти: казах му, че в момента може да имам проблем с хормоните, тестостерона може да е в пъти повече и му казах "и докторите правят изследвания и предписват..." и той като подскочи "Ааааа, да не си посмяла!!! Да ги пиеш тия боклуци, това е страшна работа" аз му викам "е аз само..." и той: "значи ще ти поникнат мустаци, гласът ти ще се промени, по гърдите ще ни поникнат косми, яйчниците ще се повредят, деца няма да имаш! Това е...страшна работа" Иии така де. Оправих се без лекарска намеса и без хормонални хапчета xD. Препоръката ми към вас е:

1. Попитайте в аптеките за този лосион, все някъде го правят.

2. Не знам за геритамин и бирена мая, но гледайте сладко да не ядете много.

3. 1-2 пъти седмично си почиствайте лицето с ексфолиант като се изкъпете порите са разширени и хубаво си го нанесете, да махне мъртви клетки и черни точки.

4. Амм...нужно е търпение и постоянство

5. Не стискайте нищо!!!!! (Случва се рядко, но такива възпаления може да има, че просто като се сещам за снимките, които гледах ми става лошо)

6. Може да пийвате ментови чайчета, защото освен че успокояват действат антибактериално ии ако не ви е гадно (аз лично не съм пробвала) ноо си гризкайте чесън на вечеря, той действа горе-долу като ментата.
Искам да благодаря на

1. *Яса - благодаря за съветите и желанието за помощ :)

2. Вари

имаше и други, но просто нямат анаграми и незнам как да ги нарека...

Забравих: петната може с лимонов сок да ги накъркате, чакате да изсъхне и след 2-3 часа отново. Така цял ден и ще има резултат. Успех на всички с този проблем :)

Коментари

1.   Много се радвам, че си успяла да се пребориш с акнето! Аз пък ще опитам това с лимоновия сок, защото сега имам няколко петна и са грозни.
*Яса

2.   Виж в аптеките има много видове лосиони, които приготвят на място, попитай точно кой вед си използвала.

3.   от авторката: Аммм не знам какъв вид е. Един бял-жълтав беше. Като разбера пак ще пиша тук. Съставките са прахообразни и знам че има сяра и цинк със сигурност. За друго незнам...

4.   Просто периода на хормоналния взрив е отминал и акнето си е отишло от самосебе си. Повечето хора в младостта си с нищо не са го "борили" и "лекували", и само си е отишло ;)
Иначе е много готино човек да си мисли, че всичко зависи от него и от усилията му ;)

5.   Здравейте на всички :) И аз преборих акнето :) юхуууу
Решението е медицинската сяра :)
Опитвах ужасно много мазила и хапчета в продължение на повече от десет години (! ) и съжалявам, че не открих този метод по-рано. Щях да се размина с дълбоките белези, но уви...
Значи, смесвате медицинска сяра с най-обикновен крем за лице и мажете вечер преди лягане или просто когато не ви се налага да излизате навън. Избягвайте зоната около очите и устата. За по-сигурно може да слагате балсам за устни и околоочен крем, защото сярата изсушава доста.
Това се оказа най-доброто средство за мен, въпреки че съм опитвала почти всичко - хормони, антибиотици (външни и вътрешни), диети, добавки, киселини...
Освен всичко друго това лечение излиза не повече от 10 - 15 лв на месец, грубо сметнато.

6.   Пастата за зъби много помага, колкото и да е странно. Направи си маска за лице с паста за зъби, но да знаеш, че малко ще ти смъдят очите. Успех!

7.   Как точно се прави тази маска с пастата за зъби.