Споделена история от Здраве

За 1 месец-15килограма.....?
Възможно ли е... ?
Иска ми се да сваля за 1 месец 15 килограма, дали е възможно? Не съм 40 или 50 килограма, имам доста за сваляне и знам че поради това се свалят по бързо, но дали е възможно. До 21 май искам да съм ги свалила.
Знам че малко късно се сещтам, но се пак... .
Измислих си своя диета, която ще мога да спазвам.
В продължение на 1 месец ще ям едно и също-за закуска:2 ябълки(или др. вид плод), за обяд:Активия с плодове, и за вечеря:купа салата. И мисля да правя през ден по 150 коремни преси, защтото бях чела някаде по толко да се правят всеки ден, и щяло да има ефект още на 1 седмица, но знам че не е хубаво всеки ден да се правят, защтото мусколите свикват. Също така ще ходя всеки ден по около 30 мин пеша, защото нз дали ще имам време за повече и ще ходя на фитнес 2 пъти в фитнеса. Дали е възможно да се свлат толкова килограми за толкова малко време... и добре ли съм го измислила. Моля за коментари :)

Коментари

1.   От една страна е възможно, но категорично "не те съветвам" ! Прекалено голям стрес ще наложиш на организма си, а последствията могат да бъдат наистина лоши за здравето ти !
Фитнес Инструктор.

2.   4есно да ти кажа, не не е възможно. дори и на вода да караш само. в началото на строга диета се свалят наи много да, но това става от първоначалният стрес на организма, и после същият този стрес спира за малко свалянето, и след определен период започваш пак да сваляш. др което е 15кг са доста, дори и да успееш, това бързо сваляне ще ти сасипе тялото, нацепване, увисване въпреки фитнеса и тн. да не говорим изобщо колко е вредно и убийствено за организма. наистина доста късно си се сетила, но пък нищо не ти пречи да опиташ начина който описваш и колкото и да свалиш, все ти е в плус, и определено след този режим на хранене и спорт ще изглеждаш много по добре. успех ти желая... ... ... ... ... ... ... . симба

3.   Прави това, което си измислила, пък колкото свалиш все ще е нещо. Не мисля, тоест съм сигурна, че няма да свалиш 15 за месец, но колкото и да свалиш все ще е добре, нали!?

4.   15 килограма ама какво? Сланина ли, мускули ли? Щото ако е мазнини няма да са 15 килограма. Организмът не си дава запасите толкова лесно, колкото си мислят такива пикли като тебе (сигурна съм, че нямаш 18). Първо се изхвърля излишна вода, после мускули и накрая са мазнините. Безопасното отслабване не става за месец и не с 15 кг. Имаш ли пари за пластичен хирург после да ти оправи увисналата кожа, защото за един месец тя няма да се събере, както когато си била с 15 кг. по-малко. И поради тази причина ще станеш мека като медуза, мускули също не се помпат за месец. Това с фитнеса и храната е начин на живот, а не ударен режим за един месец. Ако си по-надарена и гърдите ти ще увиснат още от сега. Стрии категорично не се скриват. Още ли искаш да се съсипеш за един месец? :-) Успех ти пожелавам.
Послепис: тия неща вече ги знаят и хлапетата в детската градина ей така от обща култура. На тялото му трябват и протеини, и въглехидрати и мазнини (полезни, зехтин например) а не данончета, активийки и други боклуци.

5.   Като /ако/ ги свалиш първо ще се отпуснеш, защото е много рязко. Второ не само ще ги качиш отноов - нали няма все това да ядеш, а даже може и повече да станеш. Това е глупаво - колкото по-бовно се свалят килограмите и съчетано с упражнения, толкова ефекта е по-добър и най-важното по-траен. И от къакъв зор толкова бързаш? Щом не си се усетила по-рано сега мисля, че ще е доста сложно и най-важното надали ще стане както си го представяш

6.   До 4 - не е точно така, мисля аз. На 15 г. кожата е достатъчно еластична да понесе и голяма разлика в килограмите. Аз съм на 26 и за 4 месеца свалих 30 кг. и нищо не ми е увиснало. А за 15 г. да не говорим. Вярно, че при такава драстична диета като тази на авторката има сериозен риск организмът да се стресира. Според мен най-важното е да се наали количеството, за да се свие разширеният стомах и да не се вчеря - никаква храна след 16ч. да речем. Много вода, движение и нищо газирано, буклуци и теста. Сега е пролет-салатки, плодове и месо. И да не свали 15кг. със сигурност ще има ефект.

7.   Номер 6 - много мразя кифли кат тебе да ми се правят на великденски козунаци. Не ме грее ти колко килограма за колко време си отслабнала. Аз съдя по себе си, щото минах по тоя път и ако някога някой ми шльоаше канчето колко глупаво дете съм и ми беше обяснено как става отслабването щях да си спестя мноооого неприятни неща. Да започнем от там че бях на 17 и за 2 месеца свалих тия твойте 30 кила, т. е. 15 на месец. Сега имам стрии даже и на свивките на колената. Кожата НЕ се събира ако отслабването или качването е за малък период от време. И за да почнеш една диета най-малкото изследвания. Знаеш ли колко проблеми може да си докара човек като слуша такива като тебе по форумите? ! Сестра ми яде шоколади като разпрана, кръвната и захар е долната граница. Ако пропусне шоколад днес ще има припада на всеки завой. Ген. Аз ям пък месо като разпрана, а холестерола ми е на вегетарианец... Организма се нуждае от всичко, включително и тесто - ама не пици и банички, а спагети например. Да ти обяснявам ли още?

8.   С Дюкан свалих 12-13 кг за 3 месеца. Ако си над 18 год. те съветвам да я пробваш, НАИСТИНА ДЕЙСТВА! Аз бях 65 кг и стигнах до 52-3 кг, като си имаш предвид, че съм 171 см висока и никога не съм изглеждала дебела, просто не се чувствах добре с тези кг. :) А ако ти си по-пълна, определено ще сваляш по-бъзо от мен, но не трябва да спортуваш, защото и без това се лишаваш от доста неща. Пий много вода и ходи пеш.
Успех!

9.   Вода по 2- 2, 5 л на ден ходене пеша, изкачване на стълби най-добре Храната без сол, захар и олио. Но да има хранене! За кожата контрастни душове и мазане с масла-гроздови семена, шеа и др. Не е невъзможно свалянето на 15 кг за месец ама не е полезно! До 4 кг намесец е най-добре. Успех! :)924

10.   Спри хляба и сладкото и не яж след 7 :) Аз така за един месец 20, а съм си предразположена, качвам килце само при мисълта за храна. Сега един път в седмицата хапвам нещо хлебно, за да може организма да задържа килата до които стигнах и се чуствам добре, защото пълното гладуване го кара да си трупа и да не изгаря :) Успехче

11.   Вярваш ли си че можеш да ядеш толко малко храна за 1 ден..? а и няма смисъл да гладуваш така.. по добре си яж нормално без хляб и сладки неща и сутрин може да ядеш овесени ядки щото засиштат

12.   дори да успееш да ги свалиш, ще има обратен ефект след месец ще си качила 20.

Освен това протеиновите диети водят до неминуемо главоболие и йо-йо, защото въглехидратите са храната на мозъка и той си го връща накрая. Аз със „Зоната„ успях да кача 10 кг.

успех

13.   Здравей! Не знам дали е позволено да се лансира блог тук, но все пак ще ти кажа - fitnesinstruktor. com, но не съм мн сигурна, така че пишеш в Гугъл фитнес инструктор и ти излиза един прекрасен Блог на Руми Илиева, която е писала за диети, упражнения и т. н. Мен мн ми помогна този блог.
И аз исках да сваля 15 кг, но не за 1 месец- това е нездравословно. На първо място здравето! А за 3 месеца с подходящ решим можеш да свалиш и повече от 15... Всичко хубаво и успех :))

16.   До Номер 13. : Как ги свали ти, колко тежеше, колко си висока и колко кг стана, за колко време? Извинявай за многото въпроси, но това отслабване вече ми е болна тема и аз имам 15 за сваляне и вече не знам какво да правя? Моля те отговори ми :)

17.   Хъмм ако ще хапваш плодове, знаи само че както изядеш една ябълка, кръвното ти се качва и, ряско спада и, ще си, бъдеш
гладна...
Според ме, хапваи плод когато, имаш голямо желание за, сладко! ..
Повече спорт, по малко храна!
Ще видиш че ще има ефект! аз така ослабнах.. Успех! :)

18.   Аз съм на единадесет и си измислих преди около месец една диета от 55 станах 50кг и съм висока1. 55 искам да сваля 15кг. По време на тази диета която е 2 месеца за закуска се яде 2еднакви плода, но всеки ден да са различни. За обяд 1препечена филийка хляб + 150г 200г сирене и за десерт един плод. Сутрин както и обед е добре да се правят по 100коремни преси, но през ден или два най-много. За вечеря може два плода, но от един и същи вид, също и 50коремни преси. Надявам се да съм ти помогнала защото вече свалих 5 кг, но запомни че на всеки организъм се отразява различно. :* :P

19.   Не съм чела коментарите, само ще кажа от моя гледна точка. За бала си отслабнах с 12 кг. за 1 месец.
Значи ядеш си както и до сега просто спираш сладкото и заместваш белия хляб с черен-но не мек хляб а тези малките черните филийки, след 2-3 дена вече няма да ти мязат на кал.
Всеки ден, повтарям Всеки ден ходех на фитнес за по половин час и после тичах до вкъщи. Ако спреш да ядеш кожата ти ще се отпусне и това ще е по-зле от колкото сега. Само спорт и ограничи калориите. най-много се отслабва и с тичане, ако имаш възможност, по 2-3 км дневно, тичането помага на всички мускули, включително и коремните. Колело, можеш да караш по 30 мин и после веднага коремни преси. с глад само проблеми ще си докараш а и има йо-йо ефект. По добре се стегни и забрави мързела.
п п сега след второто ми раждане вече всичко е много по-трудно и става много по-бавно, младото тяло и младата кожа се прибират много-по-лесно и бързо.
Успех ~Рамона~

20.   Какво стана с авторката?
Любопитно е колко килограма свали в крайна сметка за 10 месеца.

21.   Според мен е добра идия за храненето, ходенето и фитнеса, но не и за коремните преси!!
Ънчитуу

22.   А бе вие не сте добре, аз се опитвам да кача.. вие се чудите как да свалите

23.   Номер 22 : Не сме всички като теб, всъщност повечето не сме :)
Майка ми също се опитва да качи, но си седи на 44 кила. Искам и аз да бях така, но не съм.. Аз се опитвам да сваля пък.
Ако се разровиш, ще намериш и неща за напълняване, не знам дали действат, защото дори не съм се зачитала в тях и не ми се е налагало да ги ползвам, но когато съм гледала за отслабване, съм попадала и на статии и други неща как да качиш кг :)
Та, аз все още се надявам да ги сваля де.
Между другото не съм авторката, да не помисли някой, че е тя :)

24.   аз по същият начин се опитвам да сваля! Опитвала съм всякакви диети, но нямам достатъчно хъс! Казвам си "майната му" и спирам! Сега съм решила да намаля количеството храна и да спортувам по-често, за да има желания ефект! Сдиетите трябва да се внимава, защото има някои доста опасни. Една моя приятелка имаше доста натрупани килца! Реши се и направи една доста строга диета, свали 10 килограма, но после и се върнаха двойно! ъвета ми е ограничаване, а не диета.. :) Късмет на всички ;)

25.   Диетата требе да ти е НВД + 3 литра вода на ден.
Хляба и захарта ги махаш.
Почваш да правиш джогинг всеки ден по 1 час и половина или повече.
Правиш си гимнастики и коремни преси във вкъщи за да стегнеш и свалиш още, но гледай да не са 150, това не е правилно и най- много да си навредиш. Фитнес е добре решение браво.
Така, за ходенето е добро съчетание с фитнеса браво, но 15 килограма са невазможни.
Диета.
Най- важното е диетата, почивката и накрая тренировката.
Значи, защо ти казвам да махнеш захарта.
Захарта повиши концентрацията на захар (гликоза) в кръвта и от там би следвало това надебеляване и не добри резултати при сваляне на килограми. Бета клетките в панкреаса регулират захарта и при голямо количество захар тези бета клетки се запушват. Инсулина и глиокозата играят голяма роля за захарите в човешкото тяло. Плодовите диети не са за препоръчване, мацките си мислят, че така ще свалят килограми. Всеки си има някви трикове, нали, но аз ти препоръчвам НВД, защото стабилна диета която набавя повече мазнини който са по- добри от въглехидратните диети. НВД ни дава енергия и здравословен начин на живот, демек консумираме мазнини за сметка да горим мазнини.
Махаш и слатките неща, но за един месец нема начин да свалиш 15 килограма, защото като почнеш здравословните храни тялото ще почне да се чисти от най- различни натрупани токсини в тялото и като се спре захарта ще има едно главболие което може да доведе до някоя болес.
За месец толкова килограми може да свалиш, но след това ако си изгориш мусколите от неядена на разни нужни за тялото хранителни вещества може да се стигне до това, че да не може да ходиш на краката си, защото ще ослабнат и не си струва.

Така ще ти кажа накратко.
Ядеш си всичко с изключение на шоколадите и сладките който са вредни и носят куп болести и развалят зъбите и НЕ САМО ТОВА, а и вдигат репутето на заболекарите.
Спираш захарта и сменяваш хляба с ръчен, защото ония от ония магазини Пени и Лидел са глобални магазини и храните им са пълни с ГМО и консерванти и куп сол, която ни подпухва и ни прави дебели.
Така по- добре бавно сваляно, но постояно за да няма после гадното йо- йо ефект.

26.   бях на 31 години, когато след инцидент се наложи да ми се направи фиксация на челюстта. В продължение на 2месеца се храних само с течна храна. Още първия месец свалих 16 кг. След това още 2-3 (то нямаше накъде повече). Стрии не ми се получиха, но то явно зависи от кожата(и при двете си бременности не получих). Оттогава, вече 18 години се боря с килограмите-каквото хапна, ми се лепи. Непрекъснато съм на диети, не го пожелавам на никого. В заключение мога да кажа-да, възможно е да се свалят толкова килограми, но после.... По-добре бавно и здравословно

27.   Незнам да ли да ти вярвам, че си свалила толкова килограма за 1 месец ама незнам дано да си ги свалила

28.   за 1 месец е нормално да се свалят максимум 5 килограма.. важното е разумното хранене. а гладът е временна мярка и обикновено организмът компенсира после.

29.   Мисля че не трябва да ядеш това което си измислила! Яж това което обикновено ядеж но в по малки количества и ако спортуваш по често за един месец ще свалиш 10 кг.

30.   Здравей малко съм закъсняла с отговора, но това няма значение може някой като мен да го види по-късно ^^ И да възможно е и добре си го измислила. Ще могат да се свалят тези килограми, ако си спазваш диетата и редуваш различни спортове или упражнение. Първо почни с по малко коремни преси и започни да ги увеличаваш с по 10 всеки ден. Редувай също бягане, плуване, гимнастика, скачане на въже, каране на колело не е задължително всичките спортове да редуваш можеш примерно да си избереш два или три и да ги редуваш. Та това е съвета, който мога да ти дам.

31.   Много се смях на всички постове! Вие не разбирате нищо от рязкото отлслабване! Това, че тия хора, където качват много-бързо след като свалят бързо въобще не е вярно! Тва, че вие след диетата се напуфате със сладки и тесто, как нема да качите! Трябва след диетата и малко движение за да не се върне! Яжте здравословно след диетата и след тва пак ще си говорим! Баща ми свали 20 кг. за един месец само на домати и краставици, стана клечка отсекъде! Не е върнал и грам, след като ядя здравословна храна! НЕ ГОВОРЕТЕ ПРЕДИ ДА СТЕ ПРОБВАЛИ! ВСИЧКИ КАЗВАТ, ЧЕ Е ВРЕДНО АМА НАКРАЯ...

32.   Подкрепям номер 31. Аз видях с очите си един младеж, който е свалил излишните си килограми /около 10-15/ за няколко седмици, може би дори няма месец. Ядял е само овесени ядки и ябълки. Още не си е върнал килограмите, минало е достатъчно време.

34.   За ефективно отслабване бих препоръяала да се играе скуош. Доказано е, че при една добра тренировка могат да се свалят до 2кг. дневно. Изключително тонизиращ спорт.

35.   Аз лично съм сваляла около 12 кг. за месец, даже и по-малко. Първо Активиа с плодове не е най-подходящо, по-добре мляко 0, 1%, второ само с коремни преси не става, най-бързо се сваля с бягане, велоергометър или скачане на въже. При мен важното е да не закусвам, хапна ли сутрин цял ден ми се яде.

37.   За един месец свалих 16 кг... Възможно е, как да не. Много глад беше обаче. Ядях само по две ябълки на ден и сутрин чаша прясно изцеден сок от цитруси. Пиех и много вода, по една голяма чаша на всеки час. Не бягах, защото ми беше отмаляло, но вървях колкото можех.
Това го направих преди години, когато бях на 21. От разстоянието на времето сега виждам, че беше лудост, но исках да пробвам, и го направих. След такова драстично гладуване, много е важно захранването след това.
Друго много важно нещо е, че при диети, не се свалят килограми, а се сваля процент от теглото. Така че, ако аз тогава съм свалила от 88 кг на 72 кг... То друг би свалил повече от 16 кг, ако е например 110 кг.
Драстичните диети са ужасни и стресови за целия организъм, но пък разбирам и отчаянието, в което изпадаме, като се видим до къде сме я докарали. За съжаление функцията Cmd Z не съществува в живота, и най-ефикасният и добър начин за отслабване, е промяна на навиците на хранене, и редовно спортуване.

39.   номер 2 напълно е възможно! аз преди 2г смъкнах 45кг за 2 месеца ако щеш ми вярвай. от 110кг станах на 65кг. бях свикнала и вече можех да гладувам по седмица само на вода цигари и кафета.. и тази диета действа много бързо и ефикасно, а резултатите са отрицателни

41.   Това е наистина строг режим.Според мен не бива да подлагаш на чак толкова строга диета организма си.Това за коремните е хубаво но ако искаш да сваляш само корема.Можеш да си правиш и по 50-60 коремни и др. упражнения ходи бягай и ще успееш,но яж малко повече добре закуската е супер,но обяда... може да добавиш плодове или нещо друго.Вечерята също е добре.Аз например си направих 5 дневна диета с която свалих между 1-7 кг. не помня вече,но помня,че ядях например-половин домат с 2-3 пърченца кашкавал или пък твърдо сварени яйца със сирене или върху филия и правех по 5-10 мин. упражнения и играех нещо 30 час баскетбол/бягах/фитнес/танци,но мисълта ми е,че трябва да добавиш малко повече белтъци и по-разнообразни упражнения (и мисля,че щом искаш да свалиш точно 15 кг. за 1 месец има нещо, може би имаш облог с някой или нещо такова) успех :-)

42.   Искам да попитам номер 39 .. Как ги свали ?

43.   Аз съм смъквала 6 кг за седмица... Със много спорт, и ядях разни плодове... възможно е да свалиш 15 кг.. но вс
Организъм е различен и не знам... как ще ти повлияе на теб.. :)

44.   Много добро средство за отслабване е пиенето на топла почти гореща вода сутрин на гладно, а може и по по-вече пъти на ден. Чувала съм и за зелено кафе като добавка но на мен не ми понесе на стомаха. Но най правилно е да ограничиш храната яж от всичко по много малко като за проба, наблегни на голями порции салати с малко месо, риба, яйца. Хапвай и плодове но не много, когато ти се прияде слако може и по едно парченце шоколад или една чаена лъжичка мед. Движи се колкото можеш по-вече, спорт, танцуване на бърза музика, можеш и да изчистиш къщата, но бързо не на веднъж всеки ден по една стая основно, ходи пеша и бързо. Наливай се с вода, много вода прави масажи на цялото тяло под душа със сапун и се мажи с нещо мазно и подхранващо. Успех и след като отслабнеш не се нахвърляй на храната, и не гладувай по-вече от един ден

45.   В концлагерите не са имали стрии и висяща кожа. Глад му е майката... с нездравословни последици. Промиха ни мозъците със слаби тела, невероятно гъсти коси и снежнобели зъби... и маргарина е полезен защото има витамини.

46.   На 60 съм. 40 от тях отслабвах и дебелях-йо ефекта. От 140 до 65 и пак 130. Глад му е майката, но с нездравословни последици. И 20 се свалят за месец. Предпочети пухкав и усмихнат пред увиснал и ухилен. На кръстопът съм като теб. Трябва да ги свалям, но не закусвам-не ми се яде, трябва да не вечерям-тогава най ми идва, обичам шоколад, пържени картофи, кожата на пилето, е като се хвана в ръце много плодове и салати. Няма хапче за воля. Дебелите са мързеливи. Постоянството е бащата. Ако трябва да родим-глад и постоянство, цял живот. За по 1 месец фитнес и коремни преси може, ако не си спортна натура. Малко тъжно, но това е истината. А решението да отслабнеш е прекрасно, вдъхновяващо. Реализацията напълно възможна!