Споделена история от Здраве

Нямам въшки, но имам силен сърбеж .. на какво се дължи?
Аз съм момиче на 16 години, както разбрахте нямам въшки ,а това установих след множество почиствания с различни препарати, въпреки това имам страшен сърбеж , не разбирам на какво се дължи и как да го премахна... чувството е абсолютно същото сякаш имаш въшки ( имала съм преди години и тъй като съм с гъста коса почистването беше доста трудно,неприятно и остана лош спомен за мен )... може би е станало нещо като фобия и всичко е просто в ума ми.. или има друга причина, която причинява сърбежа. Нека, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да сподели . Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз съм момче, но имах подобен случай. Преди винаги си миех косата със шампоан и после страшно ме сърбеше и също си мислех, че имам въшки, след това пробвах със сапун и проблема изчезна. Може и ти да пробваш, дано помогне.

2.   Пърхот! Използвай шампоани против пърхот и ако продължава сърбежа се консултирай с някой, който разбира.

3.   И аз бях в същото положение, но този шампоан оправи положението https://apteka.framar.bg/30018185/билка-шампоан-против-пърхoт-нов-200-мл- , продават го в аптеките и както виждаш не е скъп, втрива се в корените и след няколко минути изплакваш.

4.   Може да е себорея или пърхут. Нека майка ти да те види. Отиди на дерматолог, за да предпише правилно лечение.

5.   Може би скалпът ти е твърде чувствителен и реагира на нетолерантни продукти. Добра идея е да използваш продукти за коса, които са на основата на натурални съставки. Вероятно кожата ти е суха и затова те сърби, не мий косата си всеки ден. Не използвай сухи шампоани, противопоказно е в твоя случай. Вложи пари в натурални, хидратиращи шампоани за чувствителен скалп и, ако положението не се подобри не се притеснявай да потърсиш съвет от лекар.

6.   От авторката: Благодаря за съветите, ще изпробвам всичко предложено! ❤