Споделена история от Здраве

Здрава и дълга коса
Здравейте! Знам, че има много теми по този въпрос, но исках да Ви попитам конкетно, прави ли ли сте си маска за коса с яйце и мед, защото четох за нея и ми се вижда най-лесна, и изобщо какви домашни маски за вас са ефективни и виждате реален ефект. Косата ми е средна дължина, искам да започне да расте по- бързо, но най- вече да я заздравя. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Първо за маската с яйце и мед - ползва се само жълтъка! Ако сложиш белтъка, става на парцали и не можеш да ги изчистиш - ще ходиш 1 месец с нещо като пърхут. Мирише освен това на леш ако не успееш да се измиеш както трябва
Второ, аз не виждам никаква полза от подобни маски. Купувам си маски за коса, за които действието е доказано - с кератин примерно и си ям хранителните продукти. Медът освен това не виждам какво ще помогне за косата - това е чиста захар на практика, после 1 тон шампоан ти трябва да се измиеш. Успех все пак, мацай се като и е кеф, но си спести белтъка!!!

2.   Пробвала съм всякакви маски, с жълтък, зехтин, мед, тривитаминол, бира, водка, абе каквито се сетиш. И често казано, само тази със зехтинът помаха, и то за блясък.

3.   Правила съм си маска с жълтък. Втриваш го в корените преди къпане, стоиш 20 мин и се измиваш. Също може да намажеш рибеново масло или капсули с витамин А и Е. Пак седиш половин час преди къпане и се измиваш. Има и специализирани ампули с протеини и пр. Хубаво действа и аргановото масло, но то е скъпичко.

4.   Много ви благодаря момичета, съветите ви определено ми помогнаха.

5.   На мен лично медът не ми помага, даже по-зле ми става косата от него - иначе от жълтък, кисело мляко, тривитаминол, хума и разни подхранващи ампули полза определено има.

6.   Правила съм си въпросната маска, но добавях и Бадемово масло. Аз си слагах цялото яйце и нямах абсолютно никакъв проблем с отмиването, но го правех с хладка вода. Не съм съгласна, че няма ефект от домашните маски. Използвала съм всевъзможна професионална и скъпа козметика, но косата ми стана истински хубава и плътна след като започнах редовно да си забърквам маски. Така че, моля, без обобщения. Повечето купешки маски и балсами независимо от цената са наблъскани с боклуци, нищо, че на етикета е написано колко добър състав имат!!!

7.   От година насам се занимавам с косата и кожата си. Миналия август я подстригах и започнах с маски - от биоаптеките купувах индийски масла за коса, бадемово, кокосово, сусамово, зехтин, тривитаминол, български масла за коса.. косата ми беше супер здрава, подстригах я чак януари и след това до другия август не беше дори и нацъфтяла, просто реших да я подстрижа късо. И беше порастнала от раменетв до гърдите и бешв здрава най-вече. Не ползвам преси и маши-много рядко по-точно. Къдря я с плитки, сламки. Лятото гледам да не я суша и само леко попивам с кърпа слвд баня, без да търкам.. ползвам и на Виктория спрей-балсам за възстановяване. И има голям ефект!