Споделена история от Здраве

Досани торбички под очите
Здравейте, започнаха да се появяват след пубертета и не съм открила решение, за да ги махна. Не ми липсва спане и вода. Нямам проблеми с бъбреците, макар че лесно задържам вода. С коректор не се прикриват, пак си остава онази линийка около клепача. Тези, които са имали това неразположение, нека споделят как са ги премахнали. Тъмни кръгове нямам. Също така, единствено чрез операция ли може да подобри? Чувствам се безнадежна, вече.

Коментари

1.   Здравей! Имала съм торбички и тъмни кръгове! Торбички се получават поне при мен ако се мажа с крем съдържащ хиалурон- след намазване става такава торбичка! Открих, след купища препарати за клепачи, че кожата там, която е много суха, се чувства перфектно, след намазване с масло-напр бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, арганово масло и др! След 2 седмици се получават първите резултати! Помага и ако се мажат сухите части от лицето! Както сама ще се убедиш във всеки реномиран крем има и някакъв вид масло! Купува се от аптеките! Струва 2-3 лева!

2.   Може да се появят ако много седиш пред компютър и екран. Също от умора, от контактни лещи... има кремове и маски за такива торбички. Също може да ги обтриваш с лед или със суров картоф. Последното съм го чела, не съм го пробвала.

3.   Настърган картоф (без кората) по 20-30 минути на ден в зоната в която се получават тъмните кръгове/торбичките може да помогне. Същи и всякакви околоочни кремове с кофеин (стимулират дренажа на лимфните възли). Успех!

4.   Изстудени лъжици се задържат върху очите, също така краставици, картофи, лед, измиване на очите всяка сутрин с контрастна струя вода. Успех!

5.   Не, хора и тези трикове не помагат. Явно само чрез оперативна намеса..

6.   Така "торбички под очите" появили се след 20 годишна възраст.
Не ми се струва логично да имаш проблема на №1 който е алергия.
След като твърдиш че не свързваш проблема с бъбреци, преумора пред компютър, или изкуствена светлина, то тези торбички могат да се дължат на още много неща. Например на слабо изразен синузит или проблеми със сърцето, ако сърцето ви зле изпомпва кръв при състояние на сън циркулацията на течности в периферните зони е забавена, най-често оттичат глезените, но доста хора имат проблем и с отток на очите. Прекаленият сън също може да подпухне очите, но те до 1 час биха спаднали.
Ако проблемът с торбичките е от скоро, то виж си цвета на склерите на очите, дръпни долния клепач и виж дали има пожълтяване на бялото на окото под него, защото проблем с жлъчката също може да се изяви в "торбички".
Ако заедно с торбичките включиш и оплакване с нелогична промяна на теглото, да се храниш както преди но да отслабваш или дебелееш, повече от 2 кг на месец са проблем ако не правиш различна диета, следователно проблем може да има в щитовидна жлеза или други хормони на тялото. И не на последно място може да свържеш торбичките с чашка алкохол на вечеря, спри какъвто и да е алкохол за 10 дни и виж дали има разлика.
Дано съм помогнал.
П. П смисъл да криеш торбичките с пюре от картоф, краставица или кремове не би подействало на вътрешния проблем който ги причинява и той с времето ще се задълбочава, затова търси от къде идва проблема.