Споделена история от Здраве

Опити за бебе
Здравейте на 20 съм, правим опити за бебе със съпруга ми от седмица. Искам да попитам колко бързо човек усеща симптомите? защото днес имам болки ниско в корема и спазми, а за менструацията ми е още рано. Болят ме гърдите и съм постоянно като изморена. Също така след като разбера, че съм бременна как да се храня и да поддържам формата си, защото ме е стрх да не напълнея много, килограмите ми винаги са били най-болната ми тема защото успях да сваля 55 кг и ме е страх да не взема пак да ги кача. Извинявам се ако е тъпо това, което съм писала но исках да споделя. Благодаря!

Коментари

1.   Бременността не е болест, за да има „симптоми“. Ти според мен имаш ПМС - предменструален синдром - тоест ще ти дойде скоро. Ако беше бременна, сега нямаше как да ти е толкова гадно. При всяка жена предполагам е различно. Аз съм бременна вече в 7ми месец и специално първи месец нищо ми нямаше, едва по-късно почнах да повръщам, но не е сутрин (това е мит), а при повечето жени дори е вечер или при умора. Още повръщам ако съм уморена и ям нещо. Не бързай да ходиш на лекар, защото в първите 2 месеца лекарите нищо не могат да видят на монитора и може да не види нищо и да останеш разочарована. По-добре изчакай 8 седмици ако си здрава и нямаш проблеми и чак тогава отиди на лекар.
Ще напълнееш определено. Това ще е от хормоните. Тялото на бременната складира мазнини за кърменето, но и ти почваш да гориш мазнини вместо въглехидрати за енергия, защото бебето се храни с т. н. кето телца - това са най-малките частици, които носят енергията от мазнините. Тялото съхранява мазнини с две думи, но и ГОРИ мазнини, така че после ще отслабнеш много бързо при положение, че не се храниш нездравословно.
Който твърди, че бременните можели да правят едва ли не спорт, за мен или е с желязно тяло, или лъже
Аз не мога да спортувам, а при дълга и продължителна разходка трябва да поседна, а нямам проблемна бременност. Но мисля, че всеки да си прецени за себе си.
Много по-важно е храненето.
Задължително спри хляб, СЛАДКОТО, ориз и картофи, също много захарните плодове като грозде, банани, ябълки и круши умерено, защото бременните освен всичко друго сме застрашени от вагинални гъбички, а гъбиките се хранят със захар. Промени диетата си с две думи и не заради отслабване, а за да не развиеш инфекции и гъби.
Чат-пат, разбира се, ще ядеш и тези неща, но най-важното е да ги намалиш до минимум и при възможност да ги елеминираш, особено хляб и сладко - това са празни захари без хранителни вещества и без баластни вещества. В ориза има поне малко баластни вещества, в картофите разни витамини и тем подобни, но като цяло са и те бедни на хранителни вещества, но богати на калории и нишесте храни.
Аз съм напълняла 10 кг, може би вече малко повече, но само в корема, гърдите (чашки F), бедрата. Нося си старите якета и ми стават без проблем, също бельо долу и блузки някои до скоро носих. Не гледай кантара, а гледай къде пълнееш. Има и друго - много бременни задържат течности. Това особено в третия триместър е огромен проблем, които аз нямам благодарение на ниско въглехидратното си хранене, но при стрес и недоспиване и аз задържам течности. Ще разбереш дали се надуваш по пръстените си, по лицето - ако е подпухнало примерно. Ако задържаш течности, ще трябва задължително да потърсиш лекар, защото може да има и други причини, които са много сериозни.

Само горните храни съм елеминирала, но не пестя нито от месо, риба, яйца, морски дарове дори, ЗЕЛЕНЧУЦИ на корем и плодове според сезона - примерно сега ям ябълки, макар че са захарни, които ябълки сама съм си брала. Не пия обаче сокове от плодове, дори фрешове, а ям целият плод. Диня ям и каквото е в сезон. Лимони много помагат при гадене, между другото. Има също мит, че трябва да ядеш бисквити като ти се гади - не яж като ти се гади! Повръщаш. То е логично това. В началото на бременността като ми беше лошо съм яла иначе картофи и ориз, защото друго не понасях, също макарони със сирене - слушай тялото си. След 5 месец вече си ям здравословно, но сладко и сокове, безалкохолни не съм яла през цялото време, също фаст фуд, чипсове и други боклуци.

И още да не забравиш най-важното - дори да не си бременна, почни да взимаш фолиева киселина срещу отворено гръбче /т.н. пеперудени деца/ - ПРЕДИ да забременееш трябва да почнеш да взимаш и също мъжът ти трябва да взима, защото в най-новите изследвания има роля и бащата. Също и двамата спрете алкохол и пушене!!!!
Особено ти, но докато правите бебето и бащата да спре!!! Все пак 50% от гените са негови. При мъжът на всеки 3 дни се сменя все пак спермата, така че не е толкова фатално ако до сега не го е спазвал, но го сложи и него на фолиева киселина, здравословна диета и без алкохол и цигари.

2.   Рано е за симптоми, за килограмите по-малко теста и намаляш сладкото, здравословни храни.

4.   Чети. Направи си тест за бременност около дата на цикъла.

5.   Хе-хе, една седмица... шегуваш ли си?
Ние с жена ми първия път около 6 месеца "работихме" здраво по въпроса, докато станат нещата.
Второто вече си дойде самО след 3 години и половина, не бяхме го и планирали даже. След първото се "пазехме" умерено, понеже искахме и второ. Съобразяване с календара, свършване в повечето случаи отвън и така. Почти не сме се пазили сериозно.

Пишкаш на индикаторни хартийки (тестове), и то има смисъл след повече от седмица, след като е пропуснало да ти дойде.

:) Уби ме с тия "симптоми"! По-скоро признаци търсиш. Ама такива просто няма. Поне до втория месец, когато гърдите започват да порастват, ареолите да се променят, да чувстваш вкусовете по различен начин и т, н,

6.   Направих тест и да бременна съм!

7.   Честито! Понякога женската ни интуиция не лъже☺

8.   Благодаря Ви