Споделена история от Здраве

Щръкнали уши
Здравейте на 15 години съм. Проблема ми е че ушите са ми щръкнали и искам да ги прибера защото ми стоят грозно, някой знае ли начин да ги прибера малко? Може ли ако надебелея да се приберат малко?
Моля помогнете ми!

Коментари

1.   Момче или момиче си- това първо. Второ мисля, че може да стане само с пластична операция. Но толкова ли е трагична ситуацията? Може със съответната прическа да ги прикриеш, а ако напълнееш може да не изглеждат така, но пък другите части от тялото ти как ще изглеждат? Изобщо явно е неприятно, но мисля, че прическата е най-безболезненото и лесно решение.

2.   Не напълнявай! Това няма да реши проблема с ушите ти. Не мисля, че има начин да ги оправиш, освен с пластична операция. Хрощялът няма как да се огъне.

3.   Ммм и аз мисля, че с напълняването няма да се реши проблема. Най добре си смени прическата така че ушите ти да не се виждат.

4.   И мойте са такива, но така се харесвам. Оттърви се от тия комплекси. Това е лошо за теб. Има хора, които и така те харесват. Сигурен съм. :)

5.   Браточкаа воубще па да не ти пука .. това са глупости и мойте са така обаче какво беше ми кофти вече съм на 17 сменях секви прически та и фешан бях и емо ли ддз към ме водеха ма трябва да свикнеш с мисълта аз почнах да си се харесвам пък това ми е чарът . Така че да не ти пука гледаш на пред никво надебеляване праиш си хубавото тяло ходиш и забиваш мацки секи трябва да е какъвто се е родил защото аз мисля че естенственото е най-красиво . Та така че съм и аз мн но да ти кажа само пластичната операция би помогнала ;с за това ти казвам пак бъди такъв какъвто си :)

6.   Здр.. И моето дясно ухо е щръкнало.. Аз съм момиче на 14 години ии като бях малка не ме притесняваше но сега ме притеснява и то доста.. Сега на 5 май имам концерт ии трябва да съм с вързана коса а аз много се притеснявам... Иначе през др време не го мисля чак толкова... Омолявам ви да ми кажете как мога да си го прибера поне за тогава..

8.   Аз съм на 13 имам щръкнали уши :D не са чак толкова щръкнали но пак ме дразнят многооооо.... Преди нямах такива но на тренировка (по спортна гимнастика) и господина ни опъваше ушите на всички и мн болеше ама казваше че е добре и е за здраве и против болести. Мисля че от тогава са така. Ама ползвам слушалки и много се нервя! ако има друго решение освен пластична операция моля кажет. Искам само с няколко мм да ги прибера :)

9.   Хубаво е, че хората със щръкнали уши се подкрепяме :Д

П. С. Има лепенки в аптеката продават, но мисля, че те са само за бебета.... другия метод е пластичната операция :/ До колкото съм запознат варират до 1200 лева... а това са много пари! Какви неща бих направил само с 1200 камъка :Х

10.   Аз съм на 12 години и аз също имам проблем с ушите. Всъщност аз съм се родила с нормални, но като бебе съм ги обръщала и майка ми все ме будеше да ги оправи, но явно не е помогнало. Моля ви ако наистина знаете как да ги оправя освен с операция ми кажете, не мога да си позволя толкова пари за операция точно в момента :)

11.   Еййй... и аз съм с големи и щръкнали уши и ходя постоянно с лента от 4 години.... ако не са вече и повече.... Реших днес да се поинтересувам малко и видях, че има много хора, които са се подложили на операция и в повечето от случаите тя е успешна... цените варират от 1200-1600 лева с всички такси.. Аз лично мисля да се подложа на такъв вид операция, защото наистина не е приятно чувството да знаеш как ти стърчат ушите и как смешно изглежда(за самата мен е смешно! ).... За личен комфорт бих си я направила веднага!

12.   Номер 11 и аз съм така като теб.... ходя с ленти постоянно даже хората започнаха да ми се чудят :D дали няма да се попреберат малко след като са закрити с лента а и съм в пубертета и се моля... поне през развиването на пубертета да се преберат дори малко.. Някой може ли да ми отговори дали е възможно или напразно се надявам. Смисъл голям комплекс ми е и искам и аз нормални уши да ходя с небрежен кок и такива работи... Помогнете ми с някакъв начин, защото нямам средства за хирургическа намеса! :(

13.   Номер 5... и аз съм с щтръкнали уши брат.. не си прав, защото за секи е различно аз тренирам от когато се помня, ходя на лостове, на фитнес, но се се намират някви отворени педерастчета дет само търсят за ко да се заядат за да се правят на по големи от другите. Прав си, че естенственото е най-красиво и аз съм на това мнение, но пък погледни от другата страна, ако си направиш пластична операция и се чувстваш по добре и вече няма да му мислиш ко ти пука само ти ще знаеш че си си я направил.

14.   "естенственото е най-красиво" Много ограничено мислене.

17.   Ей хора и аз също имам проблем със ушите искам да имам като ушите на Justin bieber и се чудя дали ако си сложа обеци на двете уши такива малки черни ще изглеждам по добре
и за да мога да нося спокойно флексове

19.   Хмм... и на мен ми стърщчат ушите, затова един ден реших да си направя кок и си залепих ушите с лепило подобно на капчицаа. Смешно да, даже и вредно ноо това беше най-добрият вариант за мен.. ;d

20.   аз съм на 14 и имам щръкнали уши, щяха да ме оперират, но не си струва нашия чар е в ушите винаги могат да се скрият и има други начини. Мойте щръкнаха, защото постоянно си слагах косата зад ушите и така ми щръкнаха, да подигравали ми се се като бях по-малка повечо от приятелите ми не знаят, защото не си връзвам косата и не им казвам, но какво не всеки е идеален, няма смисал да се срамуваме, нито сме първите, нито ще сме последните със щръкнали уши!!! :)

21.   Моите уши също стърчат, това много ме притеснява, много искам да ги оперирам, но нямам толкова пари. Цените за такава операция за мои ужас се покачиха, сега варират от 1500 до 2000лв. През зимата постоянно нося шапка, а през лятото просто като си погледна в огледалото ми става много тежко нямам никакво сомочуствие ужасно е. Не ходя на събирания на купони и на места където има много хора ужасно е, дано в най скоро време да набавя парите, та най после да се почуствам човек. Съчуствам на всички които имат този проблем.

22.   С такова нещо пробвал ли си?
http://bg-apteka.com/index.php?m=320&lang=1&apteka=36171&kat_=35948&bg_apteka=2729&apteka_id=164

24.   Здр. на всички аз имам същия проблем като вас, това нещо смазва самочуствието какво ли не не съм правил лепил съм си ушите, пуснах си дълга коса за да ги прикрия но да ви кажа честно но каквото и да правех не се чуствах добре. И така след дълго събиране на пари си направих операция на ушите и сега се чуствам добре и съм щастлив. Искам да ви кажа че ако имате нещо което не ви харесва по тялото или лицето направете всичко възможно да го промените ако има решение разбира се и ще се почуствате много добре не само защото сте се променили външно а и от факта че сте си збъдна ли една мечта поне при мен беше така.

25.   Кажи моля те при кой доктор и колко ти взе!!!

27.   Здравейте аз сам момиче на 15 сам и аз имам проблем с ушите тренирам лека атлетика и сам исползвала ленти и имам страхотно тяло юусколи плочки но ушите ми са проблема много са щракнали бащами постояно ме тормози и ми дърпа ушите дали е това аз самата незнам а и нямам пари за операция наскоро почина баба ми и трябваше да дадем 2000 лева и нямаме пари моля кажете ми кан да се оправят имам састезанир скоро и трябва да се вържа помогнете ми!!! Извинявам се за грешките

28.   Здравейте. И аз имам този проблем дори мисля, че едното ми ухо е по-щръкнало. Чувала съм, че трябва да спя на твърда възглавница. Но мен не ме интересува хората какво говорят. Връзвам си косата. Няма какво да се притесняваш..

29.   Аз знам, че помагат промивки със сеяна вода. Сигурно няма да видиш бързо драстична разлика, но можеш да пробваш. Една приятелка правеше такива промивки на дъщеричката си и твърди, че са се оправили ушите, но след много промивки. Сеяната вода не е токсична, така че не рискуваш нищо.

30.   Каква е тази сеяна вода?

31.   Сеяната вода е концентрирана билкова отвара.

34.   Здравейте на всички, които имат проблем с щръкнали уши. Искам да бъда полезна на всички вас, затова разказвам моята история. Аз също страдах от този проблем, докато преди две години не срещнах един продукт в Испания. Говоря за естетичен коректор за уши, за възрастни и бебета, силиконов, безболезнен, който е безоперативно решение на този проблем. Вече е на пазара и в България. За повече информация може да посетите сайта www.otostick.bg. Надявам се да помогна на много от вас.

35.   Здравейте,
и аз имах този проблем, но вече намерих как да реша проблема си с лепенки, които не са много скъпи и са супер практични и удобни. Бързам да споделя с всички, които имат този проблем, защото аз също дълго се лутам из форумите с надежда да намеря подходящо решение. Преди време намерих този продукт в Испания, но от скоро забелязах и рекламата му тук в България също се предлагат - Otostick се казват. Не съм купувала от тук в България, но като гледам май са представители на същата фирма, която е в Испания. Надявам се да съм помогнала!!!

36.   Просто искам да благодаря на тея който са се опитали да помогнат на хората с щъкнали уши :)

37.   здравейте, аз съм със същия проблем и намерих решение, става въпрос за едни коректори за еднократна употреба, отостик се казват, които прибират ушите. Страхотни са, много съм доволна, имат сайт от където може да се закупят www. otostick. bg

38.   Не се притеснявай аз съм момче и имах същия проблем като по-малак сега съм на 16 и ми се прибрааха като на магия и има едно като гумички прозрачно е залепя се за ухото и за главата и така може да ги прибереш. Успех

39.   Здравеи приятел аз сам на 16 преди 2 години и аз имах сащия проблем. Но през лятото заминах за пластична уперация в Дибаи. И за около месец ушите ми се оправиха и прибраха плътно ако искаш пробваи. Ако ср интересуваш операцията струва 400 евро според мен това е ниска цена за този проблем. Но решението е само твое!

40.   Аз също имам щръкнали уши и поговорих с нашите и решихме да си направя операция.

45.   Здравейте,
от скоро в България се предлагат коректори за уши Otostick. В ранна възраст (бебе след 3 месеца) е възможна корекция, но на по-късен етап помагат само за това, ушите да не стърчат, а да са по-прилепнали към главата. Корекция може и да не се получи, но със сигурност ще започнеш да сменяш прическите и ще се избавиш от комплекса си! Аз се запознах с продукта случайно и лично съм го тествала. Посети сайта им и прочети още информация. Мисля, че ще ти е от полза.
Поздрави и успех!

46.   И аз съм с щръкнали уши и това ми пречи вече съм на 13 и никога през живота ми не съм се показвала на класа ми и повечето ми приятели и се колебая и ме е страх как ще реагират, но доколкото бях видяла сега не съм специалистка, но има някакви мерки или нещо подобно, което прилича на едни, който се закачат за стъклото на колата, ама така изглеждат, но тези, който видях са специални за ушите и наистина ги пребита и не се забелязва. Сори ако не съм била полезна! И със сигурност ти вече си пораснала и си решила този проблем и може да не те интересува вече, но ако си решила проблема плс кажи как

47.   Момче, 15, клепнали и големи уши, къси прически не стават, защото всеки се втренчва в тях. След 1 месец ще си правя операция и комплекса ми от както съм се родил ще си замине (2000 лева, 1 година събирани). :)

48.   Аз пък искам да имам щръкнали уши. Моите са малки като кайсиики. Хора, мислите за глупости. Един не искал щръкнали уши, друг порта на предните зъби, трети не знам си какво. Щом най-известните в Холивуд са така, значи си въобразявате проблема. В Терминатор 2, Т 800 е с порта на зъбите, а Т 1000 със щръкнали уши. Значи е яко да си така. Себастиън Курц е също със щръкнали уши и както виждаш е щастливо женен и чува петлите с тях за разлика от повечето му европейски колеги. Първо питай мъжете дали те харесват така, после си въобразявай, че е грозно.