Споделена история от Здраве

Лечение на ректоцеле
Преди една година ме оперираха в Германия за ректоцеле. Въпреки добрите отзиви за клиниката и специалиста за тазово дъно, след 5 месеца започнаха да се появат същите симптоми на болестта от преди операцията. Сега съм объркана, депресирана, и моля ако някой е срадал от това заболяване и успешно се е излекувал, или ако е чувал подобни истории и може да даде адекватен съвет, да сподели мнение.

Коментари

1.   Първо, Авторке, е хубаво да обясниш какво е това заболяване.
„Ректоцелето представлява слабост на задната влагалищна стена, позволяваща вдаване на ректума във влагалището. “
Мисля, че народно му се нарича „свличане на влагалището“.

Лечението при ректоцеле може да е консервативно и оперативно.
Консервативното включва гимнастика за тазовото дъно (упражнения на Кегел), естрогенови глобули и поставяне на песар. Песарите са вид пръстеновидни или сферични протези, които се поставят от акушер-гинеколог. Целта им е да поддържат тазовото дъно високо.
Хирургичното лечение представлява пластика на задната влагалищна стена, с или без поставяне на платно.

Ти дори не конкретизираш какво точно са ти направили. Аз самата не страдам от това, но майка ми има лека форма и също мисли за операция. Нейното дойде от това, че мъкне въглища и тежко за парното. Затова и жените не бива да вдигаме тежко.
Според мен е добра идея да правиш упражненията на Кегел сериозно обаче и да отидеш отново при лекарите си. Само те знаят какво точно са ти направили и каква корекция е необходима. Във форуми като Бг Мама и Розали има доста такива теми, но на мен там публиката не ми харесва и не мисля, че ще ти помогнат особено. Общо взето там динамиката е такава, че в началото първо пишат истински добронамерени жени, от които полужаваш добър съвет, но после почват заядливки разни да се карат с хората. Ако искаш, пиши в бг мама, но не чети след 3та страница.
В София знам, че правят успешно реконструкции на влагалището и много жени са доволни.
Аз самата съм живяла в Германия, но повече от зъби не съм си правила там и то по спешност. Като цяло малко прехвалено е здравеопазването им и пак опира до пари. Ако си с частна здравна осигуровка имаш достъп до добри специалисти, до шеф хирург, но ако си AOK - прасенце, ще те оперират специализанти. Малко е и на късмет, защото е голяма страна и не се знае кой специалист е добър и кой не. С връзки също можеш да си набавиш среща със специалист. Моят съпруг така се оперира от минискус, но защото познаваше човек, чиито чичо е лекар на клиника и имаше достъп до супер лекари и без частна осигуровка.
И все пак като си почнала лечение при едни лекари е редно да се обърнеш към тях, не към форуми. От теб зависи само да се пазиш и да си правиш упражненията на Кегел. Друго не можеш и без това да сториш и ще трябва да се довериш на лекарите си в Германия. Не забравяй, че човешкото тяло е много сложно и лекарите не са Богове. Ако с една корекция не се е получило, ще направят друга, но трябва да им се довериш. Не става с депресии
Успех и бързо оздравяване

2.   Тука има стара тема потърси я. Ще ти бъде от полза. Аз си направих. операция преди 2-3 години и. след една година въпреки стесняването имам подобен малък проблем. В Турция ми сложиха меш неоперативно лечение, доволна съм. Турция, защото мъжът ми се лекува в същия град и беше едновременно.. В България също има клиника със същото лечение.