Споделена история от Здраве

Постоянни болки под гърдите!
Здравейте, момиче на 20 години съм предварително искам да се извиня, ако имам правописни грешки пиша от мобилен. Проблемът ми се появи преди месец.
Една вечер се събудих с ужасни болки в слънчевия сплит и тази област силно пулсираше, не можех да си намеря място от болка и цяла нощ само съм повръщала и плакала от болки бях сама у дома. След тази кошмарна нощ сега почти всики ден имам някакви леки болки и претупване на сърцето получавам. Понякога, когато си поемам въздух пак ме боли и това е. Нямам възможност да отида на лекар понеже в момента сме в супер затруднено състояние със съпругат ми. Имам и някакви тъпи болки в яйчниците от тогава и ниско корема ми е постоянно подут. Моля някой, ако е имал този проблем да сподели ще Ви бъда много благодарна

Коментари

1.   Авторке, колкото и да ти е затруднено финансовото положение, ти трябва да имаш здравно осигурителни права. Отиди на личен лекар да ти даде направление. Може телефон и интернет да нямаш, но здравни осигуровки са като приоритет веднага след храната.
Според мен обаче нямаш нищо сериозно, а просто е предменструален синдром. Растат ти също още гърдите. Аз самата имах такива много гадни болки и рязки и беше от това. Подутият корем и болките долу са също признак, че очакваш менструация, НО ако не се оправиш до 2 дни ще трябва да отидеш на лекар - може дори да е извънматочна бременност, може да имаш някакъв друг здравословен проблем на нервна почва да кажем или Бог знае какво. Затова има лекари. Затова човек си плаща здравните осигуровки, за да може да отиде на лекар по всяко време.

2.   Отиди в бърза помощ да те видят, няма да ти струва нищо. Не отлагай...

3.   Н 1, ти лудa ли си? ! Що зa глупости говориш? Гърди и рaстяли, зaтовa я болял коремът?
Aвторке, веднaгa в спешното! Тaм не трябвa нищо дa плaщaш, a aко се нaпрaвят нa луди, викaй полиция! Не искaм дa те плaшa, дaно грешa, нямa дa нaсочвaм зa мои подозрения, но веднaгa бягaй в спешното!

4.   Това което описваш е гастрит на стомаха, а тъпите болки в яйчниците може и колит да са. Често се среща проблем на лигавицата на целия хранителен тракт. Но както се сещаш ние диагнози, няма как да поставим нито сме те видели, нито сме лекари. Е някой сме патили от подобни неща затова знаем.
Желателно е да отидеш колкото е възможно по скоро на лекар защото ще направиш язва.

5.   Амииии може нещо от типа на гастрита, язва, не знам дали е свързано с болката в яйчниците
Мен като ме заболи силно, болката се качва и нагоре към гърдите, към гърба, цялата коремна област
Обикновено не може да се спи от болка, то дори като дишам ме боли
Нооооо пак лекар трябва да каже
Забелязала ли си дали те боли като си гладна, или като си яла нещо с повече подправки, или пържено???
Чаят от джоджен успокоява, понякога помага и да спре гадането, лайка също действа успокоително
Сега на мен ми помага "Ранитидин ", взема едно хапче, понякога след 12 часа още едно и с пазене на диета се успокоява. Казвам ти го само информативно
Сама разбираш, че лечение по нета не се изписва