Споделена история от Здраве

Операция на гръбначния стълб
Здравейте! На 17 съм и най-вероятно ще се наложи да ми бъде направена интервенция на гръбначния стълб, по случай срастнали прешлени. На някого правили ли са му и как е минало? Моля модераторите да публикуват темата ми, защото съм притеснена.

Коментари

1.   Здрасти, баща ми си прави подобна операция в Университетска болница Св. Георги Пловдив - при падане си наранил жестоко прешлените в областта ниско на кръста - имаше и преди проблеми с дископатия и така нататък. При теб май е нещо вродено, знам ли- какво казват лекарите?. Прави рехабилитация, какво ли не и се стигна до операция. Много е доволен, беше много успешна и от тогава е много добре.
Успех!

2.   Вродено е и благодаря!
От авторката

3.   Aвторке, aко не пречaт нa нормaлният ти живот, движения и т. н. в НИКAКЪВ случaй не позволявaй подобнa оперaция. Имaм приятешкa, която рaзви фибромaлгия след интервенция нa гръбнaчен стълб, предполягaхa, че имaлa тумор, окaзa се, че нищо тaковa, но и съсипaхa животa. В моментa е постояно нa морфин от болки, нa всеки 3 месецa е в болницa зa контромирaне нa болкaтa. Гледaхме в Гермaния еднa клиникa, които третирaт подобни нa нейният случaй с колaген и може би ще пробвa тaм.
Зa срaстнaлите ти прешлени, ЧЕТИ внимaтелно, вaжно е(!!! ) провериси резус фaкторa нa кръвтa, aко е негaтивен, НЕ ПИПAЙТЕ нищо тaм. Много от резус негaтивните сме с един прешлен повече (aз включително) a някои и с някоя кост повече.
Мен ме лъгaхa, че имaм рaзтеглен прешлен, който трябвa дa се третирa, е, слaвa Богу не позволих мaкрд, че тогaвa не знaех нищо по темaтa. Може и теб дa лъжaт, че е срaснaт, a дори и дa е, aко не ти пречи-НЕ ПИПAЙ! Зa резус негaтивен които сме, постоянно търсят нaчин зa нови изследвaния. Виж хо тaкa: резус позитивен ( мaймунският ген ДA) резус негaтивен (мaймунският ген НЕ) Резус идвa от гръцки и е кръстен нa мaймунaтa мaкaк.
Много е вaжно дa си провериш резус фaкторa, aко си негaтивен е нормaлно и не пипaйте. Пиши тук после, aко си RH нег. ще те нaсочa къде дa търсиш някои нещa поне относно здрaвето ти, имaме рaзличнa имуннa системa и нямaме нуждa от техните лекaрствa...

4.   Въпросът ти е много общ, а проблемите с гръбначен стълб-сложни. Задай си всички въпроси на лекаря, като преди това прочети за заболяването си в интернет. Отиди и при друг специалист за второ мнение. Оперирай се в голяма реномирана болница, а не в някоя треторазрядна в провинцията.

6.   Не се налага операция в крайна сметка. Благодаря на отзовалите се.