Споделена история от Здраве

Затруднено преглъщане и тревожност
От миналата година есента започнах да не мога да преглъщам твърди храни, беше ме страх. Не знам откъде се появи това нещо. Ядох крем супи месеци наред. Направих всякакви изследвания, оказа се, че стомаха и гърлото са ми здрави. Отидох на психиатър и ми изписа Антидепресанти -Есциталопрам и Ремирта и антипсихотик - Левид. Положението се подобри, започнах да се храня нормално. Но го мисля храненето. От някое от лекарствата ми спря цикъла. Май е от Левид. Понякога ми е много тревожно, треперя сутрин и взимам четвъртинка Ривотрил еднократно. Защо за Бога ми се случва всичко това? ! Опитах да ходя на психотерапия, но ми е скъпо и честно казано - ефект не видях. Не знам какво да правя... Не ми се живее по този начин. Имам си работа, която обичам, в семейството ми уж всичко е наред, с малки изключения. Къде е разковничето на проблема - питам се и до днес...

Коментари

2.   А преди да се появят тези симптоми, нещо случило ли се е? Не се напрягай, мисли ведро.

3.   Ривотрила нали го забраниха в България? Това треперене и тревожност е страничен ефект от лекарствата. Ти след 6-месечно лечение не отидели пак при психиатър? . Също така това че са ти назначили лечение точно с тези хапчета не означава, че като не ти понасят и в случая има спиране на цикъла не трябва да говориш с психиатъра и да му обясниш и съответно той да прецени с кои други да ги замени. За почти същото нещо с тази разлика че престана да се храни с всякаква храна заради тази"буца в гърлото"моят мъж пиеше ксенатор, първо му бяха изписали Есцитил но не му понесе и след 3 месеца борба уж че като се натрупа в организма антидепресанта ще изчезнат страничните ефекти но това не се случи-потене, замайване, треперене, схващания, сърцебиене за да се овладява всичко това пиеше диазепам. Още по-зле. След това му изписаха Ксетанор и тези изброени неща по-горе изчезнаха и диазапема спря да го пие. Това е са твоите лекарства ми се струва

4.   Народът е измислил идиома "преглъщане на истината". Даже и на много други езици го има. Тревожността не се появява от самосебе си от нищото. Има причини. Има нещо в реалността, което не можеш да преглътнеш, да приемеш и то те тревожи. Може да са няколко неща.

6.   Виж си щитовидната жлеза-ендокринолог

7.   Ами номер 4 не знам до колко си прав. Аз от седмица-две срадам от внезапни пристъпи на тревожност, които сякаш не са породени от нищо. Първият път буквално не мислех за нищо. Като се разтуптя това сърце, като се сговнясах. Все едно ми казаха, че някой е починал. И така вече поне веднъж на ден. Пък нищо конкретно злощастно няма около мен. Много е странно.