Споделена история от Здраве

Хининова вода за по-бърз растеж на косата?!
Здравейте на всички, които четат историята ми (ако мога така да я нарека :Д)! :)
Такамм... . Значи бях чувала от мои познати, че хининовата вода помага за по-бърз разтеж на косата. Имам няколко въпроса, на които ще се радвам ако ми отговорите! :)
1. С колко см. расте косата за 1 месец?
2. Каква е цената?
3. Как се използва?
4. Колко пъти в седмицата трябва да я използвам? (къпя се 4 пъти в седмицата).
Благодаря предварително! :)

Коментари

101-116 от 116

115.   Според мен хининовата вода, , Милва" помага мн. Аз забелязах ефекта миналата седмица незнам колко е пораснала но повярваите ми имма голям ефект.

117.   хининова вода милва ли е най добре или кокона ?

118.   Хининовата вода с таралежчето отпред не помага, единствено тази която е червена на свят в стъклено шише помага(продават я по аптеките ) Уча във фризьорското училище и изучаваме отблизо какво съдържат продуктите и тази хининова вода която се продава по аптеките е пълен боклук, само заблуждава че ти расте косата, а в същото време ти расте не от нея, а защото на 20 дни косата расте с по 7 см г/д.. Също така и тази хининова вода помага за растежа на ноктите, преди си ги бях мазала и помогна :) Успех :)

119.   Здравейте, аз също прочетох всички коментари и първо искам да кажа, че ползвам тривитаминол и няма ефект, поне за мен! .. Ще пробвам и с хениновата вода и се надявам да се получи нещо.. Косата ми расте много бавно.. Всеки ден използвам преси и т. н. Не вярвам че тази хенинова вода ще ми помогне, но се надявам.

120.   Здравейте! :) Аз използвам Стимуланта на Икаров... много съм доволна. Косата ми расте с по 1. 5 см на месец. Разбира се не ползвам маши, нито се боядисвам... Преди 3 месеца направих грешка и се подстригах до врата. А имах дълга и красива коса, чак до кръста. Много страдах и страдам, защото си мислех, че ще съм по - добре с къса коса -. - ем не беше така... ама каквото такова... Имах много цъфтежи и хем ги отрязах.... Както и да е... мисля да си взема шампоана на ''Милва'' с хинин, заедно с хининова вода... разбрах, че действали. Знам, че не струват повече от 4/5 лева :) До това тривитаминола... ами на хората им действа различно... на едни им помага, а на други им капе косата... аз няма да рискувам :) Извинете ако има правописни и пунктуационни грешки :) Пиша бързо :) :D п. с на 13 години съм :)

121.   Всеки ден ли се ползва хининовата вода или само след къпане

122.   Здравейте,

На 12 съм, със къса коса (около 1 см над раменете),
от около 1 седмица искам да си купя хининова вода и не знам дали действа или не и за това реших да се посъветвам с вас
Също да попитам (ако работи) - коя хининова вода прави косата да расте най-бързо и не я омазнява?

Благодаря предварително :)

123.   Здравейте,

1. Косата за 1 месец расте около 2-3 см (зависи от косата ти при мен поне е толкова)
2. Цената е 1-5 лв МАХ
3. Слага се на памук/тампон и нанасяш на корените (Може също и направо от бутилката, но според мен е по-лесно със тампон/памук)
4. Слагай си я всеки ден (когато се къпеш я слагай след като си се изкъпала без да я измиваш! )

П. с. след като си я ползвала 2-3 месеца направи 1 месец почивка иначе ще има обратен ефект

124.   Разбирам ви момичета за проблемите. И аз имам такъв с косопад и ви чета коментарите с интерес. Но (извенявам се, поглеждайте си написаното преди да го публикувате. Допускате (не всички) много правописни грешки. Извенявам се много. Желая ви успех. Чета ви с ингтерес.

125.   Хининовата вода струва 1, 20лв. от Плевен съм и предполагам, че навсякъде цените са едни и същи. Днес си я взех и я използвах и няма как да изразя свовто мнение, но една приятелка беше подстригала косата си на нивото на брадичката преди 2 години и си я поддържаше къса, миналата година използваше хининова вода (не знам колко време и кога точно е започнала) но имаше ефект, косата и порастна много бързо и сега има коса до кръста, жива, хубава. Единственото, което каза е, че косата и е започнала да изтънява, но при мен няма проблем, аз имам много гъста коса. Надявам се да съм била полезна!

126.   Междудругото написах коментар, че една приятелка е използва хининова вода, но е започнала да и се изтънява косата и т.н. Сетих се след като побликувах коментара, че аз лично си я взех от аптека, мисля, че и това ще е от полза и пак да кажа струва 1,20лв. не знам кой беше написал 10лв, това все пак е вода.

127.   Здравейте! Ами аз съм на 14 и много искам да видя какъв е ефектът на хининовият шапоан. Понеже имам къса коса до раменете, но преди имах до гърдите даже може би повечко, но реших да се подстрижа за лятото... но къде ми беше главата

128.   Има едно решение и то е тривитаминол ;) купува се от ветеринарната и струва 10лв. Втрива се в корените на косата и после си правиш маска за коса (със зехтин, кисело мляко и желтък) и стоиш с нея поне 2 часа и после си миеш главата. Прави се 1 път седмично.

129.   Така и не разбрах дали хининова вода Milva помага или не.
Искам да питам след като се намажа с водата, има ли проблем ако използвам после сешоар, защото да ми изсъхне косата по бързо, а и без сешоар няма каза да ми стане прическата ;х

130.   Много хора казват, че със сешоар се губи ефекта
Аз днес си купих такава вода на марката, , Adda" имам ужасна коса и реших да пробвам по този метод. Струваше 3 лева и някакви жълти стотинки. Целя се да достигна 5-6 см повече за 2-3 месеца, да стане по-гъста, по-мека и лесна за разресване. Не ползвам никакви маши и преси(преса съм ползвала само веднъж в живота си ми стоеше добре, но сега трябва да я забравя напълно)Харесвам си естествения цвят и не мисля да се боядисвам, освен да си направя кичури с шампоан-оцветител. Мислех да си купува екстейшъни дори, за да имам красива коса. Сега се надявам от водата да постигна ефект. До броени дни ще започна да я съчетавам с шампоан на Милва

131.   На. мен лично страшно ми помага хининовата вода не започва да расте веднага но след известно време щте забележете разликата.

101-116 от 116