Споделена история от Здраве

Борбата с нередовна менструация ..
Здравейте на всички пише ви момиче на 19години! Искам да споделя моята история с цел да ми пишат хора които може би имат или са имали моят проблем. Та проблема ми е нередовната менструация с която се боря вече около 3години. Първо на мен ми дойде късно чак в 8клас като на повечето момичета им идва още 5, 6клас. В началото всичко беше нормално, но после почна нередовната менструация къде ли не ходих пих хормонални хапчета, последния ми преглед бешв миналия месец всичко било уж наред само матката където ми била по малка по размери. Пих Иногинол който е доста скъп но отново признаци нямам. Мисля че и пиенето на хапчета и то хормонални няма да доведе до нищо добре. Писна ми от ходенето по болници, лекари, претупването на две на три... До кога ще е или винаги? Аз нека имам нередовен цикъл но просто се притеснявам дали ще мога да имам дете? :(

Коментари

1.   Къде живееш? Мога да ти препоръчам добър лекар в София. Д-р Ралица Сенкова е много добър АГ специалист. Ако потърсиш информация за нея ще откриеш, че тя е репродуктивен специалист, но именно тази й специалност ще помогне за разрешаване проблемите в цикъла

2.   Не се вкарвай във филми още от сега дали ще имаш деца. Посетила ли си ендокринолог- при поликистоза и инсулинова резистентност има нередовен цикъл

3.   Мила аз също бях така нямах цикъл цели 2 години само с хапчета ми идваше и пи писна и се оставих на съдбата... Започнах редовен полов живот и сега е като по часовник.

4.   Мила ти не пишеш имаш ли поставена диагноза, примерно поликистоза. Аз съм на 27, преди около две години ми ппставиха дигнозата. Имам цикъл всеки месец, но се забавя с няколко дни. Определено лекар може да ти помогне, но специалист с всички възможни изследвания. В гимназията, за тежки болки пиех чай от бял равнец.

5.   На лекарства ли си още?
Ако не, може да пробваш с Геритамин. Другия вариант е с билки - по билковите аптеките даже има специални смески за такива случаи. Аз съм пила заради кисти на яйчниците, които дълги години лекуваха с противозачатъчни. След като спирах лекарствата, кистите се появяваха отново. След последния прием реших да пробвам с билки, не знам дали беше от тях, но от тогава нямам проблеми.

6.   Майка ми както е била с нередовен цикъл, така сега е с две деца. Като млада са й казвали, че след бременноста ще се регулира, след първата нищо не се е променило, но след второто сега е като часовник. Така че спокойно, проблеми със забременяването няма да имаш, или поне не заради нередовен цикъл

7.   Майка ми както е била с нередовен цикъл, така сега е с две деца. Като млада са й казвали, че след бременноста ще се регулира, след първата нищо не се е променило, но след второто сега е като часовник. Така че спокойно, проблеми със забременяването няма да имаш, или поне не заради нередовен цикъл

12.   От авторката:Да аз както споменах по горе от доста време ми е проблвм това. Само на гинеколог съм ходила и имам поликистоза на яйчниците. Пила съм Дуфастон три месеца след това цяла година ми идваше през месец. После отново посетих гинеколог и както вече писах ми изписа Иногинол, пих го месец и ми каза като ми дойде да почвам пак с Дуфастона и след три месеца пак да отида.