Споделена история от Здраве

Антидепресанти и стерилност
Аз съм жена на 21 години и от 3 месеца пия антидепресант. Няма да казвам причини. Но четох, че може да доведът до стерилност. Така ли е? Досега нямам никакви странични ефекти. Дали първо се появяват страничните ефекти или може да стана стерилна и без преди това да се появят те?

Коментари

1.   Това за пръв път го чувам.

2.   Няма. Мъжът ми се лекуваше 2 години с антидепресанти. Не му се правеше секс, но иначе след лечението няколко месеца по-късно правихме опити за бебе и сега съм бременна така че спокойно

3.   Ще те "ударят" там, където ти е "слабото място". Това важи за всички отрови, чиито ефект в/у здравето е "спорен". Ако си предразположена към стерилитет - да, ако не - не. Въпросът е, че не знаеш към какво си предразположена.

4.   Пиша ви от личен опит.
Колкото и невероятно да изглежда имате проблеми в стомашно-чревния си тракт, който от своя страна води до проблеми с психиката.
Оправих си 'главата' едва след като си оправих С-Ч тракт. Почти се бях психясъл.

Не се храните правилно. Ако проявите интерес, ще ви пиша отново.

М53

5.   4., да не би да имаш предвид, че серотонин се произвежда и в стомашно-чревния тракт? Този серотонин не влияе по никакъв начин на мозъка, защото просто не достига до него. Или имаш предвид нещо друго - пиши, ако искаш, аз проявявам интерес...

6.   Не нямам впредвид серотонина или други мозъчни хормони. Става въпрос за вещества, от храната, които преминават кръвно-мозъчната бариера и действат психотропно и дори наркотикоподобно. такива са казеиноморфина и глутеноморфина. Те се получават при неправилно разчленяване на мляко и глутен от организма. Има и други подобни вещества. Захарта например.

М53

7.   6., а ти как се излекува, каква е диетата, която трябва да се спазва?