Споделена история от Здраве

Искам да даря яйцеклетки
Здравейте!
Жена съм, на 30 години, сравнително здрава. Поради ред причини не искам да ставам майка, избор за който можете да си задържите нападките за себе си. Но искам да даря яйцеклетки! Четох, че за тази процедура в България трябва да имаш поне едно живо раждане. Така ли е, всъщност? Някоя жена сблъсквала ли се е с това?
И, моля, ви, без нападки относно колко лош човек съм. Няма да им обърна внимание.

Коментари

1.   В Бaрселонa имa клиникa където можеш дa дaриш яйцеклетки без условия дa си рaждaлa. По принцип търсят рускини зa целтa, но и бългaрки и румънки не връщaт. С приоритет сa жени със светлa кожa и косa, сини или зелени очи. Нaпълно здрaвa.
Мисля, че плaщaт около 1000 евро.
Могa дa потърся вестникa където видях товa и дa пишa пaк aко те интересувa. Видях го между другото в местен (Испaния) руски вестник.

2.   Обади се в някоя клиника за репродуктивни проблеми -'Щерев', "Афродита", "Надежда" в София и ги питай.

3.   Не те нападам, но искам да разбера как ще живееш с мисъл, че някъде там е ТВОЕТО ДЕТЕ????

5.   Да, трябва да имаш поне едно родено дете. Преминава се и през определени изследвания. За да дариш се подлагаш на стимулация, която не си е безобидна.

6.   :)
Чета и не вярвам? Някой да иска да дари нещо. Даването или даряването по презумпция е присъщо на много малък процент хора. Безвъзмезното пък е още по рядко явление.
А когато говорим за възможност дадена двойка да станат родители нещата са още по чувствителни.
Имате ли представа колко са чакащите за донорска яйцеклетка?
И защо мислите че ще почнат да ви нападат? Всеки си има причина да прави или да не прави нещо.

Поздравление за хуманния акт който сте решила да направите, без значение ако дори и целта ви не е и леко материално облагодетелствуване!
Важно е, че с ваша помощ някоя двойка може да стане щастлива, да спасите връзката им, да ги накарате да мечтаят, да участвате в създаването на нов живот.
Замислете се колко лесно и често се отнема на днешно време живота.

Егор

п. с. аз пък търся донор на яйцеклетка.