Споделена история от Здраве

Качих 15 килограма за 8 месеца!
На 15 години съм. Тази година се преместих в друг град и уча в друго училище. Преди в стария ми град постонно спортувах, ядях плодовем зеленчуци, не ядях много хляб и т. н. От както съм в новият град, няма с кой да излизам, качих 15 килограма за 8 месеца! Преди бях 45 кила, а сега съм 60 :(. Висока съм 1. 58... ;хх Ужас.. от ден на ден ми се трупат сантиметри... Бедрата ми са станали огромни бузите ми също. Не мога да се позная... Преди винаги си намирах някакво занимание или нещо , с което убивах време... Сега няма с кой да излизам.. Всички от класа ми са пълни лицемери, гледат само как да те прецакат... Не намира общ език с никого, затова само си стоя вкъщи и ям. Не знам защо, но взех да ям много хляб. Сигурно към 7-8 филии на едно ядене... А сега и лятото иде... Имам целулит по бедрата и по дупето УЖАС! ... Пробвах с диети не ядях, бягах, но без резултат! ... Това звучи смешно да една бивша атлетка... Простооооооо помогнете ми, дайте ми съвет как да сваля поне 5-6 кила... Иначе не съм грозна в лице, но тези бузи, които ми се натрупаха ме загрозяват. Не мога нито да си намеря приятел, нито нищо. Вече откачам... ;[[ Дайте ми някакъв съвет за отслабване или нещо такова. Знам, че има много слаби момичета, ама наистина слаби, които нарочно казват, че са дебели, но моя случай не е такъв, наистина много напълнях :X Ям и много сладко въобще храната е почнала да ми действа, като наркотик... Ще се радвам на вашите мнения и съвети, критиките също ;]

HELP!

Коментари

1.   Спокойно за възрастта ти е напълно нормално - аз също напълнях в пубертета точно на тези години. Искам да ти кажа, че днес случайно ходих до един фитнес, за да се попека малко на солариум и какви пичове имаше :)))).. Я иди си намери и ти някое фитнесче там (или може също да тичаш в парка;) и ще се запознаеш с нови готини хора сигурна съм ;)
Другото, което мога да ти препоръчам е филиите хляб да ги намалиш и да ги ядеш преди обяд ( сутрин - въглехидрати, на обяд супичка/готвено и за вечеря салатка или домат със сирене без хляб. Яж на 3-4 часа задължително, по малко. Също пий вода и билков чай може - гарантирам ефекта след 1-2 седмици ;) Успех :)

2.   И при мен стана така от 41 кг на 162 см станах 52. Просто е ужасно. Много добре те разбирам. Все едно аз съм го писала.

3.   Мио момиче, знам за храната :) Верно е като наркотик, , но ако се насилиш да спреш за няколко дена, организма ти ще се научи да не иска. Спираш хляба и сладкото. Така хем ще свикнеш с по-малко храна и ще ти се свие стомаха ( ще се засищаш от по-малки количества), а организма ще се храни с нарупаното и ще го топи :)

4.   аз също като тебе се хранех здравословно, бях 46 кг а сега пак съм 60 и мисля да спирам с хляба и аз като тебе ядях много филии от него най-много се пълнее

5.   знам че пиша малко късно, но ще ти кажа това да не те притеснява ако си още на тези килограми. Когато аз бях на 12 години бях 45 постепенно от пубертета започнах да трупам килограми когато станах на 13 години бях 54 (ужас) в бедрата и дупето бях някакъв ужас. На 14 години станах 60 и вече не можех да се гледах и реших с подходящо хранене да сваля килограмите не съм спортувала изобщо на ден само разхождах кучето по 2-3 часа и това беше и сега на 15 години от 60 килограма съм 48 всичко зависи и от организма

6.   Не знам дали вече си свалила килограмите ноо и аз имах същия проблем, само че съм висока 170 см и тежах 68 кг... има една диета - казва се Черната котка, спазва се 90 дни, супер лесна е и като цяло не се лишаваш от нищо. Аз я пазя от почти 2 месеца и ето вече съм 59-60 кг :)) пробвай я ще ти хареса.