Споделена история от Здраве

Килограмите
Здравейте,
Исках да се посъветвам с някого дали съм пълна и тъй като нямам кого да попитам реших да го споделя тук. Според мен съм си в нормата, не изглеждам пълна, но не и слаба. Може да се използва терминът "добре закръглена", но мои приятелки ми казват, че съм над нормата и се притесних, защото не те само са са ми го казвали. И исках да попитам според вас как съм?

Коментари

1.   Е? :D
Как да разберем дали си дебела или не? Дай височина, килограми и години, тука надали има врачки :D

2.   Такаам, виж сега момиченце. Как да разбера при положение, че не казваш колко кг си или някаква друга информация. Пък и к'во ти пука какво казвст приятелките ти! Те могат да ти казват каквото си искаш не е нужно да се паникьоваш и да занимаваш хора като нас, които си нямат друга работа освен да мислят дали си закръглена или не

3.   Ами напиши поне години, ръст и килограми, че ти кажем? Няма как да гадаем!

4.   Какво според нас как си? Нито си казала ръста нито килограмите си.... Как да гадаем ние дали си дебела или слаба?

5.   Ми кажи си килата и ръста, ние как да гадаем?

6.   Ами, няма какво да питаш хората, още повече че нито си дала ръст, нито килограми, нито ти знаем структурата, каква е и дали си мускулеста или отпусната. Виж се най-добре гола в огледалото и прецени дали ти харесва това, което виждаш или не.
Ако не - вземи мерки :)

7.   А според теб ние можем ли да те видим? Нито казваш колко си висока нито колко килограма си поне да имаме няква малка представа за какво става на въпрос.

8.   А според теб ние можем ли да те видим? Нито казваш колко си висока нито колко килограма си поне да имаме няква малка представа за какво става на въпрос.

9.   И ние как да ти отговорим като ти не каза нито на каква възраст си, нито ръст

10.   Ние как да преценим , като не казваш нито колко си висока , нито колко тежиш.. НО ако се харесваш и леко закръглена, какво ти пука какво говорят? Важното е да се чувстваш добре в кожата си. Аз съм висока 175 и съм 62 кг, и аз съм леко закръглена ( имам голямо дупе) но се харесвам и такава ! Спрете да обиждаше по кръглите момичета, че анорексията започна много да зачестява заради подобни обиди и изказвания!!!!!!

11.   Използвайки заложбите си на телепат установих, че не си дебела, само така им изглежда на хората.....

....майтапа настрана, оди издири един метър и си измери обиколките, мини през кантара, а след туй оди на ей тоя сайт:
http://www.calculator.net/body-fat-calculator.html

Въведи стойностите, натисни "калкулирай" и гледай според таблиците дали си дебела или не...

12.   Измери BMI онлайн и то ще ти каже.
http://www.smartbmicalculator.com/?ru=0

Ако търсиш захаросани комплименти, не е това мястото. Няма как да знае човек след като не те е виждал.

13.   Аз имам много сходен проблем. Като се гледам в огледалото, съм един такъв висок и строен като Джейсън Момоа.
Но мои приятели ми казват, че съм приличал на Дани Девито и се притесних, защото не те само са ми го казвали. И исках да попитам според вас как съм?

14.   Не можем да кажем как си след като не сме те виждали.

15.   Благодаря ви за коментарите. Някои от вас наистина успяхте да ме развеселите. Просто много ме боли, че дори най-близките ми хора си правят шега с това как изглеждам. Висока съм 161 (според лекарката в началото на учебната година) и миналата седмица се теглих 65 килограма съм на 15 години. Според вас дали ще порасна още на височина? Вече имате информация за размерите ми, ако може да споделите мнението си.

От авторката

16.   До номер 11:

Понеже ми стана интересно реших да видя резултатите си в сайта който си оставил. Аз съм мъж, висок 186 и тежа 90кг и според този калкулатор съм с много наднормено тегло и трябва да стана 61кг за да съм в идеална форма... пълни глупости.

17.   Напълно е възможно да пораснеш още няколко сантиметра на височина. Според мен не си дебела, ако съдя по височината и килограмите, но всеки човек изглежда различно и само според тази информация е трудно да се определи. Имай на предвид, че има хора, които с твоите данни(височина и килограми ) изглеждат по различен-някои по-пълни, други по-слаби. Много зависи каква ти е структурата на тялото. Относно мнението на твоите приятелки съветвам те да не им обръщаш внимание, ако се чувстваш добре и смяташ, че изглеждаш добре значи няма проблеми. А ако не се чувстваш добре и смяташ, че може да изглеждаш по-добре, превърни техните шеги и коментари в мотивация да се промениш. Успех! :)

19.   Екстра си, споко! :D

20.   Авторке, аз съм 165, 65 кг - определено имам излишни килограми и ми личи, не е като да остава място за съмнение - чувствам се добре и дрехите ми стоят добре иначе с моя ръст при тегло от 56-58 кг.

Критерият за теб трябва да е не какво ти казват хората, а ти самата да се харесваш с това тегло и да се чувстваш добре в кожата си.