Споделена история от Здраве

Как да си върна фигурата за лятото
Както знаете скоро идва лятото - море, басейни, дискотеки, разголени дрехи.. и всеки иска да изглежда добре. НО! Повечето тийнейджъри на възраст 13-18 години качват кг. Сигурно заради пубертета? Не знам. Аз съм почти на 14г. Висока съм 1. 63 и допреди два месеца тежах 45кг. Мисля, че съвсем нормално. Имах страхотно тяло, но от зимата много започнах да похапвам и нашите все ме предупреждаваха, че започвам да напълнявам.. но все още не си личеше, докато не ми се наложи заради друг проблем да започна да пия хормони, от които надебелях минимум с 5 кг.! СРАМ МЕ Е. Всички го забелязват!

За това една седмица бях само на плодове и зеленчуци - не отслабнах ама вобще. Като ми излязоха резултатите от изследванията за другя ми проблем, генеколожката веднага разбра, че съм била на диета и ми забрани 4 месеца да правя каквито и да било диети, докато не спра да пия хапчетата ( от тези сега не пълнея! ) Хапчета за отслабване също ми забрани. Остана последното решение, а и най-хубаво, но и най-физичеки трудно. - ФИТНЕС.

Лошото е, че не ми се отдава голяма възможност. Претърпях операция и 33 шева на лявата си ръка точно отдолу при вените. Днес ми свалиха шината и не знам какви упражнения мога да правя, за да не се натоварва много ( въпреки, че лека по лека трябва да се раздвижва ). Ниастина бих желала да си върна стегнатото тяло за лятото. Да отучня къде искам да отслабна : в краката най-много. в корема малко - само да го стегна, че сеедно имам леко бирено коремче ;д и в кръста отстрани. Появили са ми се паласки. Моля ви ама наистина ви моля да ми дадете съвети сутрин обед и вечер какви упражнения точно да правя и по колко и естествено ако може за по-малко от месец ще е перфекно.
Забелязала съм, че в повечето случаи, като видите, че е дълго не го прочитате или го прочитате, но не давате съвети. Наистина ви моля за повече помощ! - НУЖНА МИ Е.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не яж хляб и се движи повече. Аз така отслабнах. Диети не прави, защото ще ти спрат растежа, а и може и още по-лоши последици да има. Хапчетата - остави ги тия. Най-доброто решение е ДВИЖЕНИЕ.
*Яса

2.   Мога да ти помогна, с това което знам от личен опит.

- Шоколад, вафли и т. н САМО сутрин, мине ли 11 часа забравяш!

- Щом си претърпяла травма на ръката, прави колело, върти по 20-30 минути, нали искаш краката да пооправяш.

- Пий колкото се може повече вода.

- Когато се храниш слагай храната в по-малка чиния, не гледай телевизия, не чети, не се занимавай с друго!

- Поразрови се в нета за клипчета с упражнения, защото така няма как да ти ги обясня. В магазини като Кауфланд, Карфур има видеоуроци с упражнения, каквито искаш за по 3-4 лв.

- Не спирай хляба, тъй като е полезен за храносмилането, зъбите и прочие, но не прекалявай.

- За коремчето не толкова пресите са важни, колкото газираното. От личен опит говоря. 1 месец без никакво газирано, без да тренирам направих изумителен корем.

- НЕ ЯЖ ЧИПС. НАЙ-ВРЕДНОТО НЕЩО В СВЕТА!

- Повече движение, бързо ходене - има по-голям ефект дори от бягането.

За това се сещам сега, много ми се спи, ако се сетя в последствие нещо, ще допълвам.

Дано да съм помогнала поне малко. Успех :)

Cleopatra

3.   "Остана последното решение, а и най-хубаво, но и най-физичеки трудно. - ФИТНЕС"

Егати и мързела... чак ме е яд, че го прочетох.

4.   Ето един сайт за отслабване:

http://www. otslabvam. com/

Там можеш да потърсиш диети, там има различни физ. упражнения и др :) Ти сама ще прецениш какво да избереш

5.   Потърси в нета 90 дневна диета лесна и чудесна
Покажи я на докторката. Това не е точно диета, а режим на хранене. Не се лишаваш от нищо, дори и от хляб и резултат винаги има. Успех!