Споделена история от Здраве

Ходите ли на солариум?
Искам да попитам женската част от потребителите на сайта ходите ли на солариум и колко често е добре да се ходи? Аз по принцип съм бяла като сирене затова започнах да ходя от известно време. Първоначално всеки ден за по 3-4-5 минутки, а сега вече през 3 дни за по 8-9 минути и вече имам някакъв тен. Обаче скоро гледах едно предаване, в което говориха за солариума-било много опасно,водело до рак на кожата, петна, екземи и бързо състаряване. Въпросът ми е наистина ли солариумът вреди толкова много и колко често е безопасно да се ходи. Мечтата ми е да постигна тъмен шоколадов тен, но ме е страх да не си докарам някоя беля на кожата. Кажете ми как мога да го постигна ?

Коментари

1.   Наистина солариумът води до заболявания на кожата като рак, петна и др болести, но по-добре не ходи на солариум защото лъчите му са много по-силни от тези на слънцето и е опасно ..... за тебе

2.   Вече не само солариумите са вредни, а и сланцето, така че ходи на солариум с UV защита поне. Малко по скъпи са, но не вредят толкова много.

3.   Аз съм момче, виждам ги тия на солариум дето се изпържват, тена е съвсем различен от колкото слънчевият, изобщо не ми харесва, даже се чудя на акъла на такива.

4.   Мажи се задължително със специални млека за солариум - различни са от тези за слънце !!!

5.   Супер са солариумите, стига да не се прекалява!:)

6.   аз съм много бяла. ходя на солариум от 3 месецаи имам шоколадов загар. ходя по 4 пъти на седмица за по 20 минути. общто 80 минути седмично . досега съм ходила 450 минути . кожата ми стана по суха и като прекъснах 2 седмици да ходя ми се появиха бели петнал

9.   Номер 6 ами да естествено че кожата ти ще стане по суха как може да ходиш за по 20 минути ?! то туи направо е ддз.. ходи са през ден а мах 9 минутки :) за по белите като за 1ви път 5 мин мах но естествено със специално закупени от там мазила ;)
аз си ходя на солариум и съм много довлна ;) ама се пак нее хубаво да се прекалява

10.   Xода на сулариум от няколко месеца, преди сащо ходех ,но само преди лятото . Сега реших и зимата да ходя, защото се харесвам по-черна. Ходя най-мн два пати в седмицата и максимум по 10 минути,но краката ми станаха на петна, все едно сам била черна и се беля, дали това е, защото ми е по-суха кожата,или защото не е силен сулариума надолу или, защото не се мажа преди да влезна в сулариума? Доколкоо четох други коментари разбрах, че на някои им излизат петна на гърба.

12.   Аз съм момче и ходя на солариум при всяка една възможност,без значение колко често ходя нямам никакъв проблем,преди време ходех на хоризонтален,сега ходя на вертикален. На хоризонталните проблема им е че не се почистват както трябва и тези петна за които прочетох по горе са гъбички които се хващат от солариума когато не се почисти качествено,поради тази причина започнах да ходя само на вертикален за да няма кожата ми допир до някакво си сталко което се забърсва само с мокра кърпичка или с влажна кърпа и всички гадости да си стоят там! Аз започнах с по 5 мин. и после ги увеличих на 10 мин. а сега съм на 15 мин. на всеки действа различно и много зависи каква ви е кожата!

13.   Аз сам с много бяла кожа, една идея след скандинавскиа тип, за да добия средно тамен тен ми бяха нужни 2 месеца ходене всеки ден по 5 мин 6 пати седмично, после 1 месец по 6 мин и 1 месец по 7 минути... щях да ходя и по 7 дни седмично, но соларюма не работи в неделя хаха пурвите 2 месеца изгарях леко на раменете, врата и лицето и за това ползвах сланцезащитна козметика! всичко това го казвам, за да престанете да се заблувжавате, че соларюма е някакво магическа машина и с 2 ходения на седмица ще станете като мулатки... е, аз вече сам даже повече от мулатка и за това само го поддаржам с ходене в седмицата 2 пати по 10 мин като ползвам и козметика за почерняване без бронзант. всеки тип кожа е строго индивидуален, за това бадете много тарпеливи като мен и ще има резултат, а относно бенките е повече от ясно, че като имаш дори и 1 като ходиш на соларюм рано или кусно ще стане на рак, не бадете наивни, като ви се ще да се правите шоколадови пурво си махнете бенките, аз нямам нито една по тялото, нямам даже големи лунички и за това си се печа и не ми дреме... очилата се ползват пурвите пути докато свикнеш, после и да искаш няма как -нали ще ти останат крагчета. и сустарява кожата разбира се, преди ходене и след трябва да се мажеш с кремове, защото даже може да станеш на петна, аз виждам негативна разлика за тези 4 месеца докато успях да си направя тена и само го поддаржам, ама няма как устисках и сега се харесвам... много сте ми интересни някои жени-хем искате да изглеждате добре хем вие е страх от 1 соларюм хахаха а какво оставя някоиа пластична операциа, осазнаите се!