Споделена история от Здраве

Кръв от носа
Ами сигурно от вече 2 седмици като кихам започва да ми тече кръв от носа, или когато изляза от вкъщи навън. Сигурно от топло като излезна на студено има нещо общо поне така си мисля. Не знам какъв може да е проблема след като от 2 седмици е така вече се притесянвам а най-странното е, че когато кърви е само лявата ноздра. Съвети?

Коментари

1.   В предната част на носната преграда има венозно сплетение(локус Киселбах), което е най-честият източник на кръвотечение. При кихане бързия поток въздух е възможно да наранява съдовете, промяната в температурата също влияе на тонуса на съдовете, възможно е да имаш просто по-лесно раними съдове, по-крива носна преграда която също да влияе и още разни причини. Не казваш на колко години си, но възможна по-сериозна причина за кървенето може да е високото кръвно. Все пак така по интернет не може да се каже какво е, затова просто се консултирай с УНГ специалист.

2.   Предполагам имаш слаби капиляри. Аз съм така още от мъничка(и при мен е лявата ноздра). Всяко лято от нищото ми тече кръв няколко пъти месечно (от високите температури кръвоносните съдове на носа ми се пукат). Друг път пък ако няколко поредни дни си духам носа, после имам кръв по носната кърпичка. Предполагам при теб е от рязката смяна на температурата. Пробвай сутрин, като станеш, да си мажеш отвора на ноздрата с малко зехтин на върха на пръста. Не е нужно да го вкарваш много навътре в носа, само леко в началото го отъркай. (Мале как звучи само :D, ама предполагам ме разбра). Тази малка хитринка ми я каза един Унг лекар и откакто го правя това, нямам никакви проблеми! Не мисля, че при теб става въпрос за някакво възпаление или заболяване, но за да ти е по-спокойно и на теб самия иди на лекар и ще видиш, че ще ти каже същото, което и аз!

3.   От авторката: Не е нещо сериозно нали?
До номер 1: На 19 съм
Номер 2: Ако имам излишни пари ще купя :Д