Споделена история от Здраве

Талисман
Аз съм момиче с много ниско самочувствие. Постоянно ме е срам от този, онзи, какво ще си кажат, помислят, решат, какво ще се случи и прочие и прочие. Това ме натоварва супер много физически и психически. Искам толкова много неща а не мога да ги постигна, защото ме е срам и изпитвам вътрешни притеснения. Искам да започна истинска работа с хора ( в момента работя в интернет и не ми харесва, защото не говоря и общувам с никого, а така не ми е добре). Искам да общувам, но нещо ми пречи. Искам да се запиша на фитнес, искам да спортувам плуване и бойни спортове и пак не мога, заради по- горните ми притеснения. Така, изчетох супер много информация в интернет, но така и не намерих това, което ме интересува и ето ме, питам и вас. Искам да си направя/купя талисман, но не знам какъв трябва да бъде той. Дали да е някакъв символ със значение или не. Спряла съм се на пентаграм (правилен, разбира се) или окото на Ра, но не съм запозната как може човек да си направи талисман. Проблемът ми е, че въобще не ми върви. Куцус и карък съм цял живот, а за капак и майка ми се занимава с магии и ходи по врачки (уж за себе си, но не и вярвам). Та, искам да нося нещо по себе си, което да ме предпазва и същевременно да ми дава сила и добра енергия. Искам да съм като останалите хора, да общувам и да се смея без задръжки и притеснения. Не мога да живея нормално така. Каквото подхвана и е с хора се провалям на мига. Искам това да се промени. Как да си направя талисман, как да го активирам за да ме предпазва и защитава от уроки и от глупостите, с които майка ми се занимава. А и още нещо. Когато съм била бебе не съм кръщавана в църква и за това не нося кръстове, нямат ефект върху мен. Освен това аз съм човек, който е насочен към природата и вярва в нейната сила и за това искам талисман, който да е свързан по някакъв начин с природното. Ще съм много благодарна, ако ме насочите по някакъв начин.

Коментари

2.   Талисманът, сам по себе си е просто е фигура, ако не носи значение за теб и не е зареден с необходимата енергия можеш да носиш и кучешко аки със същия успех. И, защо се разбира, че пентаграмът трябва да е правилен... Аз, нося обърнат и понеже е част от моите вярвания много ми помага, дори само да го извадя над блузата, за да страсна някой. Щом искаш да си свързана с природата си вземи някакъв кристал-аметист, планински кристал и т. н Хем не са свързани с конкретни вярвания, хем са си природни... Можеш, дори да си носиш баш кристал-като камък в портмонето или чантата си.
До колкото си спомням талисман можеш да заредиш като го оставиш да сети в сол под лунна светлина за няколко нощи...

3.   А защо не помислиш да се кръстиш в църква. Независимо, че си вече голяма винаги можеш да си направиш кръщене. По-добре късно отколкото никога.

4.   С талисмана всъщност се канализират лоши енергии и само ще ти навреди. Както те е посъветвал Н 3, кръсти се, ако не си, и се помоли на Бог да ти помага.