Споделена история от Здраве

Махане на гипс на крака след 30 дни.
Здравейте! На 15 години съм и преди 1 месец се спънах на еднш стъпала и някакси стъпах на криво и си пукнах костта която е леко под капачката. Сложиха ми гипс за 30 дни (не е счупено не са ме оперирали нищо само пукнато) И така утре е 30 ден и трябва да отидем да ми го махнат
Проблема е че моят личен лекар е в чужбина и ще се върна чак след нова година (15-20 дена) и майка ми иска да го чакаме когато той се върне тогава да отидем да ми го махнат. Но аз немога да издържа имам адски гаден сърбеж вечер, не мога да спя от това идват и допълнителни проблеми. И тя също така, се притеснява че 30 дни били малко и че намало да ми е зараснало добре. Да но мен не ме боли даже го мърдам лека в гипса, и не усещам никаква болка. И моят лекар и той не е казал какво да правим-дали да стоя още дни така кога да го потърсим... нищо. А този сърбеж е много гаден, не съм се къпал защото както знаете не мога. Донякъде разбирам мама, притеснява се но няма как да стоя повече от 30 дни при положение че е само пукнато. Моля всеки който има желание да ми даде съвет какво да правя. Не искам да посрещна така Коледа и Нова Година...
Предварително благодаря на всички за отделеното внимание! :)

Коментари

1.   Вкарай под гипса някаква клечка и се почеши. Да е пукнато е същото, като да е счупено, само че не е счупено до края. Пак ще му трябват достатъчно дни да зарасне. На един приятел му беше пукнато и като падна леко, му се счупи нацяло. По-добре да стои в гипс още.

2.   Ами според мен трябва да се махне след тридесетия ден. Наскоро се контузих даже по-сериозно от теб и стоях така един месец, след което го махнах. Не виждам просто как ще издържиш още време с него. Майка ми казваше същото, обаче аз държах да се махне точно на 30-тия ден и нямах проблеми после. Е, още ми е трудно да вървя обаче както казах моята травма е по тежка от твоята. Според мен няма да имаш проблеми а и си стоял колкото е трябвало с гипса.

3.   Направи снимка да се види как е зарастнало пукнатото място и ако може да, ти свалят гипса ако всичко е наред

5.   Не знам, дали ще ти помогна, но ще ти кажа как беше при мен. Счупих си 4 пръста на крака и ме оперираха и ми сложиха гипс до коляното. Стоях с него 3 месеца и като го махаха болеше доста понеже доктора беше супер невнимателен и не му пукаше. Като го махнаха ме сърбеше адски много, не мога да го опиша направо. Начесах се (грешка) и крака ми стана в рани целия. 30 дни не е прекалено много, най-добре изчакай, със сърбежа се свиква, както казах, аз бях с гипс 3 месеца. Да, не можеш да се изкъпеш като хората, но можеш да се миеш обстойно, просто не трябва да мокриш гипса. При мен като го махнаха ми беше малко трудно да ходя, но това продължи изключително кратко, възможно е и при теб да се случи, така че не се панирай.

6.   От Автора- Така и не ми го махнаха, сърбежа става все по гаден не мога да спя и майка ми не иска да ме замеде на лекар! ...