Споделена история от Здраве

Псориазис
Здравейте,
страдам от тази болест някъде от 2004-та. Първо започна с малка раничка в главата, която сърбеше и така за кратко време се разпространи по цялото тяло.
Постъпих в областната болница и имаше подобрение. Уж бях излекуван напълно...

Около десет години бях с тази болест, но не съм постъпвал в болница. Пробвах разни мазила, хималайска сол, цитросепт, свинска мас и прочие - без особен успех...

Юли 2016 постъпих в кожната клиника на УМБАЛ Св. Георги /гр. Пловдив/, третираха ме с някакви мазила, метотрексат, фолиева к-на, клобедерм. Имах известно подобрение. Но метотрексатът започна да не ми действа и към декември 2016 пак имах много възпаления и плаки. AST и ALT имаха високи стойности (не много, +10/15 отгоре), имах гадене от прием на метотресат...

При повторното постъпване (юли 2017) в УМБАЛ Св. Георги бях третиран с дитранол, фолиева к-на, клобедерм и някакъв смес, понеже имах непоносимост към метотрексата не го приемах.... Само след няколко месеца пак имах много плаки...

Сега съм със зачервени рани с плаки, знам, че дори и да постъпя в болницата файда няма да има в дългосрочен план...
Равносметката за мен е, че сега имам по корема, гърба, главата, крайниците възпалени ранички които увеличават площта си с всеки изминал ден, имам постоянни сърбежи, по ноктите имам характерното за болестта изменения... Случвало се е да се сковавам...

На 31 г. съм, не съм женен и нямам приятелка, поради външния си вид изпитвам проблеми и не мога да се открия към жена, даже имам малко приятели и социално съм изолиран...

Може ли да ми дадете съвет как да постъпя? Болестта постоянно се връща, асоциализира ме, постоянно ме сърби, от мен пада море от 'пърхот', нямам връзка със жена от много време, а ако така продължа ще си остана сам самичък...

Коментари

1.   Звучи сериозно.
На мен ми помогнаха мазила с катран и слънчева(УВ) светлина.

Време е да се замислиш за по-сериозно лечение, а не кремчета и фолиева киселина.

https://www.psoriasis.org/about-psoriasis/treatments/biologics

2.   Емиииииии, коварно заболяване е псориазиса, няма как да не си потиснат, ама имам познати с подобно заболяване и си имат семейства, деца.
С две думи, можеш да имаш пълноценен живот
А колкото да самото заболяване - търси начин за вдигане на имунната система - витамин Д, правят се изследвания - някъде 20 лв струва, може да ти е намален
И да пиеш някакви имуностимуланти

3.   Здравей. За Псориазиса има много съвременни методи за лечение. След като си преминал през лечение с Метотрексат може да преминеш на биологичен препарат (Хумира, Енбрел, Козентикс), без да искам да им правя реклама, но много голяма част от пациентите се подобряват от биологичното лечение. За целта трябва да отидеш при дерматолог, който след като ти направи нужните изследвания и прецени, че си подходящ ще ти оформи протокол за стартиране на терапия с биологичен препарат по НЗОК, защото това са много скъпи препарати и здравната каса плаща лечението на 100 %. Аз самият съм лекар, но в друга специалност и имам наблюдения. Решение се намира. Успех!

4.   Има много лесен начин и го направи, гарантирам ти че ще се изчистиш, сяра на прах и зехтин, мажеш местата и чакаш 15 тина мин, абсолютно безвредно и още от първия път имаш резултат, продължаваш и нямаш проблем, даже кучето си излекувах по този начин като му опада козината и после беше като нова. Успех!

5.   Ами аз съм момиче на 14 и имам псориазис от към 9-10 годишна. Имам много по подмишниците и в главата но не е чак толкова сериозно както ти го описваш. Предава ми се по майчина линия всички сме с псориазис. Много помага слънчевата светлина. Щом е толкова лошо положението можеш да взимаш кортикостеориди-крем за да подобриш външния си вид. Също много ми помагатрябва билкови мазила

6.   Здравей. Мога да ти препоръчам крема Skindeal за Псориазис. Продава се онлайн в olx, bazar.bg, фейсбук и май имаше и сайт някъде. Ефектът му е невероятен ! След като се намажат плаките в началото започва да щипе и пари на мястото. След 7-10 дни започва да се усеща ефекта, а след 30-тия ден плаките ги няма ! Пробвал съм го аз и още доста хора.