Споделена история от Здраве

Задушване по време на сън
Здравейте. Аз съм момче на 20 години. Студент, не работя. Срещам трудности като всеки нормален човек, но не са болка за умиране.

За няколко месеца три пъти се случи по време на сън да не мога да си поема въздух. Задушавам се и се мъча да извикам за помощ. Събуждам се едва когато успея да извикам. След това заспивам отново. Интересно ми е вследствие на какво е. В интернет търсих разбира се, но там информацията е малка. Разбрах, че проблемът се дължи главно на нервна почва или при хора с астматични проблеми.

Ако някой от вас е имал подобен проблем, бих искал да сподели какво знае за тези пристъпи и има ли опасност същите да се развият ако не потърся помощ от вещо лице?

Коментари

1.   Здравей мило момче, звучи страшно и опасно. Отиди в някоя близка болница или по добре при твоя личен лекар, за да предприемеш мерки, и това да спре с е случва с тебее. Успех.

2.   Абе знаеш ли и аз имам същото и мисля, че е от притеснение, натрупано напрежение и... много умора. При мен обаче е по-жестоко събуждането. Направо скачам като петел и в такова състояние даже съм наранявал приятелката си. Обикновено като пия не се проявява, но на следващия ден, след като съм пил предишния, става още по-лошо... още бурно и силно се събуждам. Явно ще ми трябват някакви антидепресанти, но не ми се иска. Но все пак доста преживелици имам и все пак се прояви на 30. А има и нещо друго, ами ако си се пък наспал? Наспал ли си се? Щото имам усещане, че при пренаспиване също им се получава, не знам...

3.   Това доколкото знам е често разпространено. Сънна апнея май се казва. Консултирай се с доктор.

4.   Това най - вероятно е от срес. Може и да стане от препушване на цигари. Една приятелка така се събуждаше нощно време от задух. Ходи при една психоложка 2-3 пъти и повече не се повтори.

5.   намали кафетата цигарите ако пушиш и по малко време пред компютъра.... аз бях същата това е от нерви особено към края на семестъра

6.   Непременно отиди на лекар и да чакаш и да търсиш все тая е. :)

7.   И аз страдам от същото състояние. При мен е главно преди заспиване, в момента на унасянето. Просто дъхът ми спира и не мога да си поема въздух. На 27 години съм, обиколих какви ли не лекари.... Едните са на мнение, че е на стресова основа други че е от хроничен фарингит с алергични пристъпи.... Пробвах всевъзможни лекарства но за съжаление нито едно не го премахна.... Вече съм взел да се отчайвам опитвам се да свикна, но това е почти невъзможно...... Ужасно е, дано да се намери някакъв лек по скоро......

8.   Утиди на лекар това е сериозно!!? Успех :))

9.   И аз имах същия проблем. определено е на нервна почва. трябва да откриеш дразнителя и да се отървеш от него

10.   Естествено, че е на нервна почва, но това може да става и без външен дразнител. По телевизията лекар обясняваше, че това е сериозно състояние, и спасението от него е нещо като маска, която се поставя вечер при лягане. Иначе можело да се получи задушаване, ако е апнея разбира се. Може да е нещо друго, от рода на страхова невроза, тогава също могат да се получат подобни симптоми.

12.   Аз съм доста по -големичка от вас, на 42 години съм и живея с този проблем от 2 години. Моля медицинско лице да отговори на тези въпроси на какво се дължи и фатална ли е болеста

13.   Аз също имам този проблем със пирането на дъха по време на заспиване. Не мога да си го обесня на какво се дължи, но е доста страшничко. Забелязала съм, че ми се получава когато прекаля с цигарите.