Споделена история от Здраве

В депресия съм
Страдам от депресия и това ме съсипва. Ужасно е. Изгубила съм всякаква надежда, всяка една частица щастие я няма. Постоянно плача, пия и пуша много повече от преди. Губя тегло без причина. Умирам малко по малко всеки ден. Правила съм си стотици тестове и на всички отговора е - тежка депресия. Обърнах се и към психолог. Три пъти говорехме и ме остави. Знаеше, че съм зле и въпреки това повече не ме потърси. Никой не ме разбира. Всички ми казват, че просто съм странна и не разбирам живота. Наранявам се по всякакви възможни начини, само защото това до някаква степен подтиска вътрешната болка. Не мога да се справя сама.

Коментари

1.   Намери си друг психолог и сподели с близък човек, на когото имаш доверие. Няма друго решение.

7.   Трябва да имаш цел. Нещо за което да се бориш.

9.   С годините човек се научава да обръща внимание на малките неща, детайлите. Те казват много повече. Ето например в твоя текст четем как "психолога те е оставил". Психолозите не те "изоставят" най малкото защото от теб си вадят парите. И не можеш да очакваш от тях те да те търсят. Обущарят не идва да ти звъни на вратата за да ти оправи обувките. Защо очакваш психолозите да ти се правят на приятели или на майка ти?

"Помогни си сам, за да ти помогне и господ". Не, че съм вярващ но наистина си мисля, че ако сам не се погрижиш за себе си, наивно е да очакваш друг да го направи. Особено днешно време. И ако ти сама не се научиш да си самодостатъчна, или трябва да имаш достатъчно късмет за да намериш някой който да те "обгрижва", във всяко едно отношение, или ще потънеш.

Съжалявам, че звуча толкова делово или може би назидателно но това е голата истина. Можех да ти кажа нещо сладникаво и захаросано от сорта "не се предавай, живота е толкова красив" но ще оставя това на наивните участници. Които пък традиционно избягват такива теми и не си губят времето с такива като теб. От страх да не се заразят с "негативизъм" :)

10.   Здравей, предполагам че и обкръжението ти каквото и да е то също не те разбира и не вижда какво се случва с теб, това е нормално и винаги ще бъде така. никой не живее твоя живот, както и обратното и пълно разбиране няма, важно е да го приемеш и осъзнаеш. Нз на колко си, а и не казваш какво е предизвикало състоянието ти, важното е не да търсиш разбиране от който и да било, а да намериш нещото в себе си или някой, който да ти мисли доброто и да те подтиква към това.

11.   От автора до N10: На 18 съм и всичко започна преди няколко години когато баба ми почина.

12.   Говори с роднините си. Те ще те разберат най-добре и ще споделят болката. Брат, сестра, леля, вуйчо, някой, който я е познавал.

13.   Отиди на психиатър. Ако не вземеш мерки - рискуваш състоянието ти много да се задълбочи. Има си медикаменти против депресия и ще се оправиш напълно. Успех и не пропилявай живота си в самосъжаление!

14.   Ако всичко е започнало със смъртта на баба ти, това означава, че живота ти е станал по-несигурен и бъдещето те плаши. Няма лек затова. Трябва да станеш по-смела и по-отговорна. По-адекватна. Нарича се личностно изграждане. Ти си поела в друга посока. Мъката е разбираема човешка емоция, но не може да продължава дълго.

16.   И, аз на скоро пуснах тема за депресията. Може да поговорим.. :)

17.   Намери медиум и поговори с баба си.