Споделена история от Здраве

Кондиломи и депресия
Здравейте, жена на 20 години съм, живея в чужбина и се прибрах за празниците. Тогава започнах да усещам, че имам венерическа болест и си записах час при една гинеколожка. Проблемът ми беше диагностициран като кондиломи в съвсем начален стадий. След 2 дена отидох пак да ми ги изгори с ток, но не ми предписа никакви лекарства, което ми се стори странно, каза само да си повиша имунитета, за да се справя с вируса и да не ми излязат нови. Започнах да пия имуностимулиращи и много чайове, да ям пращец, мед, плодове, почти спрях да ям шоколад. Уви, след няколко дена пак започнаха да излизат, а и тя май не ги беше изгорила всички, сега дори имам отвътре няколко. Изчетох повече от стотина статии, съвети и мнения на хора с подобен проблем във форуми в интернет. След това посетих друг гинеколог за второ мнение между празниците, а той ми каза, че нямам вирус, а кондиломите са резултат от нелекувано бяло течение, което ми се стори странно, защото в интернет навсякъде пише, че идват от ЧПВ и някои от вирусите са високорискови. Този доктор ме увери, че няма такова нещо и ми изписа скъп антибиотик, мехлем, свещички и специалния кондилин. Спазвам всичко стриктно, започнах да си слагам и ябълков оцет, защото на много места го препоръчват, но не виждам резултати все още и започнах да се депресирам. Винаги съм била много внимателна по отношение на здравето си, взимала съм предпазни мерки, приятелят ми каза, че не е намерил нищо по себе си. Докторите ме утешиха, че не е носител, но аз не се доверявам лесно. Скоро ще ходим на почивка и вероятно няма да можем да консумираме връзката си. Някои хора споделят, че им е отнело години да се справят с този проблем и това адски ме депресира. Моля дайте някакви съвети и споделете личен опит. :( Благодаря!

Коментари

1.   Здравейте!

Имах същия проблем, като беше установено и заразяване с нискорисков щам на ЧПВ. Мазах се с кондилин, но не помогна. Тогава ми препоръчаха АЛДАРА КРЕМ 5 %. Лекарството е доста скъпо, но наистина ефикасно. Аз се изчистих само с 1 опаковка. Взимах и Саменто за имунната система. Намерете добър венеролог и се посъветвайте с него, а не само с гинеколог. Забърсвайте се само с еднократни хартиени салфетки, перете и гладете белъото и чаршафите си често. Непременно си направете изследване и типизация, защото за съжаление сте заразена с ЧПВ. При мен след пълното излекуване на кондиломите повторния тест показа, че вирусът е изчезнал напълно.

Успех!

3.   Буквално нищо ти няма.

4.   Споко, нищо ти нямa. Кондиломите сa нaй-често срещaнaтa венерическa болест. 95% от сексуaлно aктивните сa имaли или ме имaт кондиломи. Пaпиломaвирусът е много лепкaв. Човек може дa е зaрaзен и дa нямa никaкви видими симптоми, но все пaк е носител нa вирусa и може дa го лепне нa пaртнъорa. Презервaтивите не могaт дa те предпaзят зaщото не покривaт изцяло. Човек може дa се е зaрaзил с вирусa, еднa годинa дa живее в тялото му в лaтентно състояние и изведнъж дa се появи.
Aз нa двa пъти хвaщaх. Нищо не сa ми предписвaли. Видя ме гинеколожкaтa и кaзa че сaми ще се мaхнaт. Тaкa и беше. След 2-3 месецa изчезнaхa. Оргaнизмa елиминирa вирусa. Не се притеснявaй, не сa опaсни. Сaмо някой рaзновидности нa вирусa сa достa aгресивни и може дa предизвикaт рaк. Но повечето сa безобидни. Хрaни се добре и си осигурявaй добрa почивкa. Тялото сaмо ще се спрaви с тях.