Споделена история от Здраве

Пълна кръвна картина и гинекологичен проблем.
Здравейте, . съжелявам ако вече има подобна тема, но не успях да открия част от това, което ме интересуваше. Момиче съм на 16 години. Въпросите ми са свързани с изследването наречено ”Пълна кръвна картина” и показателите около това изследване. Родителите ми искат да си направя в най-скоро време, но има няколко неща, които ме притесняват. Едното е малко смешно, но наистина адски много ме е страх от кръв, игли, даване на кръв, болници и всичко подобно. Но тъй като не съм запозната не зная дали може да се разбере нещо. Доколкото зная това изследване показва всички проблеми на тялото. Другото, което ме интересува е дали би могло да се разбере за някакъв проблем, инфекция-гинекологичен проблем. Бактериални инфекции и т. н. За неща около половия живот или известни женски проблеми. Знам, че са много глупави въпросите ми, но наистина съм притеснена, защото не искам родителите ми да разбират за подобни неща. Ако някой е преминал през такова изследване и е наясно, моля да пише. Надявам се да ме разберете, благодаря!

Коментари

1.   При пълна кръвна картина може да се разбере дали си бременна. Аз за това смятам да си направя най скоро, за да видя дали наистина ще си имам бебче, но искам да е скришом от нашите.

2.   Ако от пълна кръвна картина се разбираше всичко ,нямаше да се правят други изследвания.Даваш много обширни хипотетични здравни проблеми-кажи точно какво те вълнува,нали е анонимно тук.Как иначе ще ти се помогне с твоите терзания?

3.   Нормално изследване на ПКК НЕ показва бременност. Кръвен тест за бременност е нещо съвсем различно. И защо не си направиш тест за бременност с урина, който е достатъчно надежден?

4.   Номер 1, кой показател точно в това изследване показва, че има налична бременност можеш ли да споделиш?

6.   Beta-HCG се изследва за бременност, но не се прави рутинно при пълна кръвна картина :)

7.   Провери в бета какво е ПКК. Това са стойности. Да, най-общо могат да покажат ако имаш някъде възпалителен процес, анемия и т. н., но къде, защо и от какво - абсурд.