Споделена история от Здраве

Парене при уриниране
Моля да бъде добавена темата. Момче съм на 18 години и като пикая ми пари, то започна когато бях на 11 години. Ходил съм по болници, пил съм лекарства, изследвания и всякакви работи. Преди няколко месеца ми откриха, , Ешерихия Коли” влязох в болница за седмица... бях на инжекции и системи, и уж тази бактерия била изчезнала, но парене все още имам. Вече не знам какво да правя, толкова много години съм с този проблем и дори не зная какво е да пикаеш нормално :(((. Моля, ако някой е бил с този проблем и е намерил лек :(( да сподели.

П. с Дори след или по-време на еякулация имам парене.
И като пия вода с голями количества, паренето намалява.

Коментари

1.   Много странно, щом и в болница си бил. Ходил ли на уролог, нефролог? Може да е от бъбреците,аз съм момиче и имах такова постоянно парене и се оказа, че имам пясък в бъбреците.
Ходи пак на искедвания и задължително на нефрлог и уролог. Успех.
Пии много вода, но равномерно примерно по 1 чаша от 250 мл на 30 мин. Чай от хвощ и царевична коса също помагат

2.   Да не би нещо бъбреците да не са наред, правил ли си скоро изследвания на урина??? Ако не, искай да ти пуснат Нещо песъчинки да са се появили
Трябва да пиеш много вода
иначе, настинки или грип да си карал наскоро
Лошото е, ако се хронифицирала инфекцията и при всеки грип да те удря примерно в пикочния мехур
Дано се управиш
А имаш ли си диагноза, откъде идва това парене - тоест, къде по веригата има възпаление, и съответно да пробваш с билки някакви

3.   От автора- Паренето ми е от дълго време ( 7 години ). Да ходил съм на уролог, но нищо. Според мен е цистит ;( защото при уриниране ми е някак си по-тясно, но като пия повече вода и ходя по-редовно до WC паренето отслабва и пикая по свободно.

4.   Здравей аз съм номер 1. И аз като теб много патих, само в началото на уринирането имаше парене, обиколих сумати лекари, пих всякакви лекарства. Бъди сигурен не е цистит, най-добре отиди на нефролог( лекар занимаващ се с бъбреците), той ще те гледа на видеозон, поискай задължително стерилна урина. Опиши симтпомите подробо, кога е започнало, кога точно ти пари.
Цисти може да получаваш след настинка, ако имаш хорничен такъв.
Пии много вода, равномерно, чай от хвощ и царевична коса. Продават се във всяка аптека струват 1-2 лева.
А ти кога имаш парене в началото на уриниране или през цяллто време?

5.   Също така много трябва да се пазиш, явно ти е слабо място. Да не ходиш зимата леко облечен, краката ти да не са студени, да не ходиш с кецове през януари. Кръста също трябва да пазиш. Може да ти звучи смешно и глупаво, но е абсолютно вярно

6.   Здравей, не си споменал от къде си? Ако си от София отиваш при личната и казваш че искаш направление за пълни изследвания това значи пълна кръвна картина, урина, стерилна урина и направление задължително за нефролог както ти казаха. Ако си от София препоръчвам нефрлогиите на ИСУЛ и Александровска болница. Преди да отидеш се обаждаш да запазиш час. Обесняваш всичко с най-малката подробност. Твърде възможно е да не си се отървал от Е-колито напълно. Вече ти казаха вода, чай, соково каквото обичаш по много да пиеш. Това е от мен, ако имаш въпроси питай

7.   Това е ясен сигнал за слаба имунна система. Вземи мерки

9.   В крайна сметка намери ли какво ти е?

10.   Вероятно имаш цистит. Пробвай с червена боровинка или бучу.

11.   Хронична Бактериална инфекция имаш с придружен слаб имунитет бактериите омират когато те лекуват но не всички. Някъде в тялото в уринарната система остават малко количество и при следващ срив на имунитета ново активиране и ново самозаразяване аз лекувам ешерихия коли 2 години с влизане в болници и венозни антибиотици, един път я няма, друг път я има. не можеш да водиш нормален живот, не се чувстваш мъж дори. подтискащо заболяване цялата психика и мъжественност ти се сриват може да е в простатата може да е в бъбреците или просто по каналите, дори в тестисите иска сериозно лечение с смяна на антибиотици чайове имуностимуланти, много вода, много сън, тренировки, цялостна смяна на живота, иначе не става и може да пробваш ваксина през устата за ешерихия коли. Намери сериозен доктор, които найстина да ти обърне внимание, иначе ще си като обречен налага се да станеш ибполовин доктор чети за да знаеш не питай тук информирай се. Също така вероятно е да си нечистоплътен и от ануса да се заразяваш като не се къпеш правилно или не се къпеш достатъчно или бършеш всички интимни части от тялото си с една хавлия или не я сменяш достатъчно често. Друга причина химическо дразнение от лични хигиенни вещи като сапуни душгелове интимни сапуни или каквото и да е прах за пране, бельо, не чисто бельо слаби градуси на пералнята бельо се пере поне на 60 градуса и тн, и тн.