Споделена история от Здраве

Кондиломи
Здравейте. преди два месеца започна моят ужас. Имах странни образувания и когато отидох на гинеколог стана ясно, че са кондиломи. Изгори ми ги с ток, но някой от тях останаха. Докторът ми каза, че обикновено, като се изгори част от тях другата пада сама. Да, но не стана така. Появиха се нови. Появиха се дори около ануса, а щом го разтворих видях, че там имам също. На своя глава започнах да се мажа с Верутол, купих си изопринoзин / 2 хапчета 3 пъти на ден : 7 дена/, витамин а+е, мурсалски чай. Ефект няма. Появяват ми се нови кондиломи, а тези в ануса са доста. Кажете ми какъв доктор да посетя за тези в аналната зона и какво още да предприема, защото проблема наистна е много мъчителен.

- С 22г

Коментари

2.   Аз също имам проблем с кондиоомите. Ползвам памук напоен с ябълков оцет, притискам го в засегнатата област за около 30-40 мин (трябва да започне да щипе, иначе ефект няма да има). Повтарям това два-три пъти и те изчезват. Опитай и ти, но ВНИМАВАЙ да не е на лигавица, защото има шанс да се изгориш много жестоко! За ануса дали ще проработи също не мога да коментирам, но в интимната област помага! Успех!

М26

3.   Опитай със йод, напояваш клечка за уши и само на кондиломите нанасяш защото изгаря кожата, аз така се отттрвах от тях по препоръка на доктор