Споделена история от Здраве

Не знам какво се случва с мен!
Здравейте на всички в сайта! Момиче на 16 години съм и имам много големи притеснения за здравето си. От известно време усещам тежест в главата, губя равновесие и преди няколко дни припаднах. Днес изпусках всичко, отново загубих равновесие и паднах. Понеже 2016 припаднах и си глътнах езика бях в болница и тогава казаха че съм добре, просто не трябва да се притеснявам. Нито съм се притеснила нещо, нито нищо. Много съм уплашена. Ако имате някаква идея какво е моля Ви, споделете мнението си.
Знам, че трябва на посетя лекар и ще го направя, но сега нямам време и възможност. Знам че здравето ми е най- важно, но нещата така се стекоха, че съм възпрепятствана...

Коментари

1.   Ами може да са супер много неща - от недостиг на желязо например до много по-сериозни заболявания. Трябва задължително да отидеш на лекар.

2.   Предполагам, че имаш диагноза и би трябвало лекарите и родителите ти да са разговаряли за това теб-как да управляваш болестта си. Ако нямаш болест конкретно, може да са много неща-ниско кръвно, ниска кр, захар от диети и много други неща. Сподели с родителите ти, те ще ти помогнат,

3.   Отиди на църква

4.   Епилепсия или Анемия.

5.   Тук можем само да гадаем, но щом си момиче и си на 16, моето предположение е хипогликемия. Спри всякакви диети и ако пак става така - значи не е това.

6.   Задължително отиди на лекар, който да ти даде направление за невролог или директно за ядрено-магнитен резонанс!

Мен ме болеше главата, губех равновесие и припадах, после получих и двойно виждане. Проблема се оказа в задната част на главата, отляво. Бях на 12.

Зарежи всичко и ако трябва вземи пари назаем, защото здравето е най-важно!

Не се страхувай, все още нищо ти няма, но ако не действаш ще се влоши.

Успех и пиши пак!

7.   кръвното - как е, да не си с ниско???

8.   Точно там е въпроса, че не съм на никакви диети. Имам ниско кръвно и 2014 когато припаднах и си глътнах езика бях с кръвно 60/40... когато лежах 2016 година в болница, казаха че най- вероятно е невро-вегетативна дистония. Говорих с майка ми, да ме заведе на лекар, а тя ми се разкрещя, че си търся причини да не ходя на училище.

9.   Аз съм №6.

Поеми инициативата, без да се страхуваш. Отиди при личния лекар. Първо му звъниш да си запишеш час, после отиваш и му казваш, каквото написа тук. Кажи му всичко. Той е на твоя страна, поне докато не станеш на 50-60 години...

Пиши пак за да знаем как вървят нещата.

10.   Невро-вегетативната дистония съм чела, че не предизвиква животозастрашаващи състояния. Понеже и на мен ми казаха преди време, че имам такова нещо и че не се лекува с нищо и не е опасно. А кръвно 60/40 е опасно не само, защото е ниско, а защото са близки границите. Може да отидеш при личния си лекар(ка) и да обсъдиш проблема, може да отидеш сама, няма да те върне, защото майка ти не е с теб.

11.   Обсъди с ЛЛ дали не може да е друга диагнозата. Но първо си прочети в епикризата в болницата какво са ти изследвали-кр. захар, инсулин, хормони на щитовдната. Ако те са в норма, може друго да се търси.
Личният лекар няма да те върне, безплатно е, занеси и епикризата.

12.   Всичко ми беше в норма. Сега или ми е по- високо кръвното, или ми е по- ниско. Забелязах, че нещо като ме мъчи и започва да ми прилошава и да изпитвам тази тежест в главата. 2014 ми изписаха едни хапчета, но не се сещам. Като го пиех бях спокойна.

13.   Трябва да поговориш сериозно с родителите си за това, което ти се случва. Може да се окаже по-сериозен проблем и да ти трябва лечение с лекарства. Убеди родителите си, че това не е каприз, а сериозно нещо. Ще се оправиш!

14.   От авторката:
Говорих с майка ми и каза, че когато може, тогава ще ме заведе. По- добре да отида сама.

15.   Аз съм №6 и 9

Действай!

Хората ще ти помогнат. Не се притеснявай.