Споделена история от Здраве

Депресия
Здравейте,
на 29 години съм и преди години имах някакви епизоди на депресия, при което ме тъпчеха с разни антидепресанти и не се чувствах добре от тях. Интересното е, че след тези неща започнах да и да правя некачествен секс - бърза еякулация и тн.
В момента се чувствам потиснат отново и искам да ви попитам - има лекарства, които вдигат нивата на серотонин. Искам да си взема едно такова и да пробвам, а не да се тъпча отново с антидепресанти.
Прочетох, че единствения риск от прием на тези хапчета е серотонинов синдром. Това се получава, когато се прекали с приема на серотонина или дори и при малки дози отново може да се случи?
Опасно ли е много?

Коментари

1.   Хапчетата са временно решение, обърни се към психотерапевт, той ще те научи да се справяш с депресията без тези боклуци и техниките които научиш ще са ти от полза цял живот. Хапчетата имат толкова минуси и само половин плюс, защото не действат, поне не на всички. Ти сам си се убедил

2.   Чувала съм за Холеон Амброз, но не съм ги пила. Подкрепям по-горния коментар.

3.   Медикаментите свързани с психиатрията не лекуват, а имат поддържащ ефект, тоесто няма файда да се взимат сами по себе си. Оправи си личните проблеми и светогледа. Очевидно е, че има материал.