Споделена история от Здраве

Депресия цял живот?
Здравейте на всички, които четат този хубав сайт! От заглавието става ясен въпроса ми:
Възможно ли е, от както съм човек станала, да съм в депресия? Просто се чувствам ужасно... и като върнах лентата назад, за да стигна до момента, когато се е проявила- ами няма такъв момент! Никога не съм се чувствала добре. Да не говорим за моменти на лудо щастие, еуфория... тези неща са ми непознати.
В момента, всеки ден ми е зор. Сутрин ставам и не ми се пие кафе, нищо не ми се прави. Искам да не ставам от леглото и общо взето, да спя денонощно ако може. Положението е трагично и не знам депресия ли е или друго и как да разбера какво ми е. Бях свикнала, да не живея, а да съм в някакъв друг свят, някаква нереалност. Но мисля, че ми омръзна и искам да започна живота си. Не знам какво да направя.
Ж30

Коментари

1.   Моли Бог за помощ. Кажи Боже покайвам се за греховете дето съм правила, моля те помагай ми. В името на Исус Христос Амин. И така докато стане. Чети Новия Завет.

2.   Изповед, причастие.
Няма друг траен лек, който практикува - знае.

3.   Ходи на психолог, не ги слушай тия дето ти говорят за бог и такива щуротии..

4.   1 - То един приятел, така викаше, като го заболеше нещо. Не му трябвали лекари, не му трябвали лекарства, само молитви. Ония ден му правихме 40, защото беше решил, че антибиотици не му трябват а припаданията са били "тест".

Да, по неговите разбирания, ще отиде в "рая", ама е малко рано на 24...

5.   Сигурно има безброй причини за депресията, но замислете се - веднъж се живее на този свят и аз лично се опасявам, че няма да ми стигне времето да направя всички тези неща - да прочета безброй прекрасни книги, да гледам повечето хубави филми, музика, театрални постановки, опера, картини, природни чудеса, да опозная различни езици култури и т. н.
Интересувайки се от изкуството и постиженията на обществото, разбира се качествените такива, нима има време човек да изпада в депресия? /разбира се изключвам бедност, болести, житейски трагедии, при които е неминуемо да не се депресираме/.
Потърсете си хоби-въобще нещо което ви доставя удоволствие, помагайте в различни каузи... има толкова много варианти. Не се поддавайте на мрачните мисли. Успех!