Споделена история от Здраве

Високо кръвно налягане, а никакви симптоми.
Здравейте, жена съм на 52г. миналата седмица ходих на лекар, защото имах някаква болка в стомаха и той реши да ми измери кръвното.. най-чудното беше това, че ми беше доста високо -180/110, а аз изобщо нямах нито главоболие, нито сърцебиене, абсолютно никакъв симптом показващ, че ми е високо кръвното. Днес съпруга ми, ми го измери и пак ми беше високо -179/100... и никакви симптоми, напълно добре си се чувствах. Лекарят ми беше предписла ХЛОФАЗОЛИН за понижаване на кръвното налягане и аз взех едно хапче. Та се замислих- дали трябва да посетя кардиолог-защото Високо кръвно, а да нямам никакви симптоми, не е нормално.

Коментари

1.   емиииии отиди на лекар, да ти направят кардиограма, и някакви изследвания, все трябва да има причина за високото кръвно

2.   Промени храненето. Започни да се движиш, редуцирай килограмите. Има много информация в нета. Не се тъпчи с хапчета на посоки. Истината е, че голяма част от хората качват кръвно на нервна почва. Ако това е така, можеш да прочетеш за Седатиф лек хомеопатични медикамент, който ще подейства добре на кръвното. Това е сигнал, че трябва да промениш нещо в живота си. Колежката ми качва кръвно постоянно, наднормено тегло, стрес вкъщи, търчи да гледа внуци и не почива въобще и блъска лекарства да сваляне на кръвното. Всъщност това го правят масово хората.

3.   Авторке не чувстваш симптоми, защото имаш високо кръвно от дълго време и си им свикнала, съвсем нормално е човешкото тяло да свикне и да не отчита главоболието, аз бях така дълго време, докато не дойде момент да усетя какво е 240/150, добре че имаше кой да викне лекари да ме спасяват, като чуха 240 кръвно много бързо дойдоха. Но пък ме притеснява факта, че са ти предписали ХЛОФАЗОЛИН с него лекуваха преди 50 години, кой в днешно време предписва ХЛОФАЗОЛИН, има толкова нови и по добри лекарства? Или лекарят който ти го е предписал е доста стара школа или ти го е предписал да закрепиш положението докато посетиш специалист. И да ровят причини най вероятно няма да ти намерят, тоест дано не намерят, ще ти предпишат нещо за сваляне на кръвно и толкова. Поне хлофазолин действа ли ти, защото при мен не работи мн добре но разбира се имам др лекарства.
ПП не слушай многознайкото от номер 2 да не стигнеш до линейка като мен, или още по лошо инсулт или инфаркт. Той мисли че само дебели и нервни имат повишено кръвно.
А кръвно се вдига по много причини моя позната вдигаше кръвно от тумор около бъбрека, може и от друго заболяване да се вдига кръвно, знам че първо ми търсиха проблем в бъбреци.

4.   Обикновенно, по време на менопауза и след нея жените повишават кръвното налягане. Отидете на кардиолог, направете изследвания на кръвта. Възможно е да имате висок холестерол. Явно отдавна вдигате кръвното и вече сте свикнали с него, затова и нямате симптоми. Хипертонията е подмолвно заболяване, трябва да се лекува навреме. Диета!!!

5.   Авторката съм. Посетих кардиолог, направиха ми няколко изследвания-включително и кардиограма и накрая ме диагностицираха с артериална хипертония -2ра степен. И двамата ми родителите бяха хипертоници и си "отидоха'" именно от това. Предписаха ми лекарства и ми изготвиха Диета! Да в последните години доста напълнях и това също даде отрицателно отражение. Също така- ми казаха, че съм нямала симптоми, защото сърдечно-съдовата ми система е свикнала с това налягане.

6.   Авторке №3 съм, наясно ли си че тази диагноза и ти можеше да си я поставиш, тези лекари при които си ходила какво са свършили? "диагностицираха с артериална хипертония -2ра степен. "
артериална хипертония- е високо кръвно
2ра степен- е кръвното варира в граници от 160/100 до 180/110.
И нищо повече! Тоест са ти казали с медицински термини това заради което си отишла при тях. Ти си си знаела че си напълняла казали са ти да отслабнеш като не ядеш мазно, високо въглехидратно и т. н. което на всеки напълнял е ясно. Дано поне лекарствата които са ти предписали да действат, аз смених 4-5 вида докато намеря правилните.