Споделена история от Здраве

Болка в коляното - разтегнато ли е?
Историята е следната - тичах на пътеката във фитнеса и някъде към 5км ме заболя, но въпреки това продължих още два. 6 дни по-късно дори не мога да ходя нормално, такава зверска болка е. Като го свивам в седнало положение обаче няма никакъв проблем, почти няма и като изкачвам стълби за разлика от слизането - тогава е най-болезнено. Няма болка и при пренасяне тежестта върху него, нито като е изпънат. Болката е локализирана от външната страна на коляното и има леко подуване. Възможно ли е да е скъсана връзка или пукната кост, или е просто разтегнато? Да отида ли на лекар или да продължавам с Диклак, студени компреси и липса на натоварване? За колко време минава такова нещо, понеже ми тежи дори да не мога да ходя нормално? Забравих да спомена, че не загрях преди тичането, ако е от значение :|
Ж21

Коментари

1.   Скъсан минискус. Отиди в Пирогов на ортопед- травматолог, ако ти кажат тва, приготви си към 1000 лв за операцията и снимката и ще си ОК. Не трябва да натоварваш крака( спортуваш), иначе лошо. Късмет

2.   Никой не коментира, но все пак ще споделя - използвах едно ветеринарно мазило (за едър добитък) и болката премина с едно намазване, за разлика от диклака, който почти не помагаше!

3.   Какви коне ви гонят! Понеже, няма никакви лекарства за хора, че вече и конски ще ползваме! Замисли се само за дозата. която използваш, а не си кон, все пак.
Автора, отиди на лекар, ако имаш някакви въпроси, съмнения и т. н, обсъди ги с него.

4.   На лекар бях, изписа ми лекарство за стави(общото между претоварването и ставите не виждам) и ме прати на физиотерапия. Мисля, че е далеч по-удачно да използвам ударна доза мазило веднъж-два пъти (всъщност в листовката пише, че се ползва и от хора!), отколкото един месец да пия някакви хапчета, които да ми разбичкат храносмилателната система!

5.   n 4, затова българите сме на този хал- винаги си мислим, че знаем повече дори от лекарите. Самолечението никому не е помогнало!

6.   Лекарството "за коне" се нарича камфор салициликум и действа бързо и сигурно, не вреди ползвам от години при леки травми и плексит, че и при кръст помага.

7.   Първо, за да лекуваш нещо, трябва да знаеш какво е. Болката е синдром на много болести. Боли ме коляното не е диагноза. Диагнозата я слага докторът и носи отговорност за това. Ако имате някакви претенции, ги казвате на доктора, обсъждате, питате, споделяте -и така, стигате до съгласие дали да е мазило, хапче, инжекция и т. н.
Специално, камфор има и хуманни препарати, нали, няма нужда да са конски.

8.   Номер 5, ако знаеш в момента как минават студентите по медицина, ще стигнеш до мнението, че е далеч по-разумно да се самолекуваш! А това, че лекарите те тъпчат с широкоспектърни антибиотици при грип без никакви изследвания, ако мислиш, че е много далеч от самолекуването...