Споделена история от Здраве

Обичам живота или Що е в ръка нве е лъжа
Преди около месец потърсих лекарката с оплакване от депресивно настроение. А тук а там изследвания да не трябва да правиш. Не си направих голяма услуга, на лекар да не му се налага да тръгне човек. На следващия ден, образни едно друго. Но според мен това което ми казаха е сгрешено. как можах да отида, депресия. По добре в депресия да си живея от колкото да поставя началото на един болничен живот.
След като имах време и достатъчно много обмислих всичко, всъщност, неочаквано се сдобих болест, няма да го произнеса. Не вярвам май. Но може да се обясни прилошаванията, виенето на главата, може би депресивното настроение от месеци.
Аз избирам да не се ровя в това. Не казах на близките. Днес с много болка се справих да се разделя с мъжа ми. Живот из болници и живот, който въвлича околните 10 човека с целите им животи в една безмислена борба, не мога да нарека живот та дори за ден да продължи. Да виждам надеждичката как не угасва в очите на най-обичаните ми хора, да изтичат безумни средства, време и да имам всеки ден страданието на тези, които не искам да страдат. Не.
Аз искам да си реагирам по мой начин. На никого няма да кажа. Нито ще се погреба от утре в болничен живот до края на основния. За мен има тази пролет, има малките радости в ежедневието има спокойствието на семейството. Само него го няма но няма да го забъркам в това. Значи да повлека живота му със себе си от където не се връщат хората. Той е фанатичен нямам как иначе да го държа далече. Не друг той ще улови че има нещо което не е както до сега. Това е изборът ми и съм сигурна повече от всичко че това е правилното решение.

Коментари

1.   Това което правиш е грешно защото ти така или иначе си съсипала живота на мъжа си съобщавайки му че го напускаш и незнаеш хората в крайни ситуации на какво сме способни а той съм сигурен че ще ти помогне. Относно евентуалната физическа болест потърси мнение на поне трима лекари в най добрите болници. Няма безсмислена борба особено що се отнася до собствения ти живот. Това е най важната битка

2.   Няма луди хора. Има прегледани и непрегледани, но всеки е странен, всеки понякога минава малка депресия или пък пролетна умора. Аз съм против предписването на всякакви силни антидепресанти и медикаменти, за мен това не е редно, освен ако не става въпрос за по-сериозно психично заболяване. Тогава, уви, нужно е човек да се прегледа и да следва съветите на докторите, защото иначе не може да живее пълноценно. Грешно е да мълчиш пред близки. Споделянето помага, хората помагат на другите хора, когато знаят, че има проблем. Не отблъсквай никого. Погрижи се за себе си, поне с посещения при психолог, ако не, поне близките ти да знаят, че преминаваш през нещо тежко. Не е нужно да го правиш на голям въпрос, не е нужно да драматизираш, но обясни, че не се чувстваш добре и че трябва да предприемеш някакви мерки. Вземи си една нужна и заслужена почивка, отдели малко средства за уикенд в хотел с някой близък и направи нужното, за да се почувстваш по-добре. Ти си в депресия, това не слага край на живота ти, не те прави втора категория човек и не означава, че ще имаш болничен живот. Означава, че е редно да се погрижиш за себе си.