Споделена история от Здраве

Съмнение за Генитален херпес
Преди една седмица спах с напълно непознат мъж и то без презарватив, това беше много голяма грешка, която не ми се е случвала досега. Ден след това започнах да усещам парене, във влагалището, много се притесних, да не ме е заразил с няквка болест, но знам, че при по тежките болести предавани по полов път симптомите се появяват доста по-късно. Започнах да чета най-различни статии в интернет и попаднах на Гениталния херпес. Доколкото знам се образуват малки мехурчета, не знам дали си въобразявам, защото наистина много съм се притеснила, но от вътрешната страна на малките срамни устни като че ли кожата ми е по релефна и точно там ме пари и щипе, но не е непоносимо, много леко бих казала, а от време на време и коремът ниско долу ме наболва и затова си мисля, че може това да ми е лепнал или пък някаква друга инфекция, гъбична? Тези дни ще ида на лекар, но бих искала съвет и малко повече информация от някой, който е заразен от Генитален херпес. Знам, че остава за цял живот и се отключва в дадени моменти, опасно ли е? може ли да доведе до някакви усложнения? Наистина много съм притиснена и много ме е срам, ще съм благодарна ако получа някакъв съвет.

Коментари

1.   По-вероятно е да са гъбички, може да си вземеш клотримазол и да се мажеш, но по-добре ходи на лекар, защото, аз не съм такъв.

2.   Щом те боли под корема има нещо по-сериозно от едни гъбички, които се лекуват за 3 дни. Веднага отиваш на лекар.