Споделена история от Здраве

Будя се през ноща от странно чувство.
Момиче, на 16 години съм. Започнах да се будя всяка нощ по едно и също време или около 4 часа всеки ден. Преди баба и дядо да починат не се будех така. Имам странното чувство, че сякаш някой ме следи, че ме наблюдава докато спя. Когато се събудя сърцето ми ще изскочи. Бие много силно и ако стана от леглото губя равновесие. Също така за губенето на равновесие мисля че започна преди 2 месеца. Както съм права изведнъж губя равновесие. Притеснявам се от това събуждане всяка нощ. Пиех успокоителни. Не си спомням какви точно, но ми действаха. След като баба и дядо починаха ми баяха, но нищо. Какво да направя? Някой има ли същия проблем като мен?

Коментари

1.   Здравей!
Аз съм момче и имаг такъв проблем, след като баба ми почина. Всичко се случи много бързо и я загубихме. До сега не бях присъствал на погребение, след поглебението бях така няколко месеца.
Пих хапчета за сън, защото ме беше страх да затворя очи. Няколко седмици имах общо 6 часа сън.
МОже би е свързано със загубата на баба ти и дядо ти. Все още не си го приела.
След време се оправих, може би приех загубата и се успокоих.
Пробвай да ти леят куршум или да ти баят.

3.   Загубата на близки хора не се забравя, но трябва да се научиш да живееш и след това, защото иначе ще си докараш сериозни здравословни или психични проблеми. Ако си ги обичала много и ти липсват, мисли за това, как те биха се радвали да те "наблюдават" отгоре, като живееш един щастлив и пълноценен живот. Недей да униваш, не се самообвинявай, опитвай се всеки ден да правиш възможно най-доброто за теб и близките ти - естествено в рамките на рационално възможното. Ако обаче негативните настроения се задълбочат, по-добре направи изследвания... да не се окаже, че от притеснения си си създала и здравословен проблем. Колкото по-рано, толкова по-изправимо е всяко такова навреждане.

4.   Здравей,
Според мен това са пристъпи на панически стрес. Може би не е лошо да поговориш ако не с псохолог, то поне с някой близък за теб човек, на който имаш доверие. Преди време и аз бях в подобна на твоята ситуация и разговорите ми помогнаха да стигна до истинската причина за стреса.
Поздрави!
М25

6.   Това е съвсем нормално ако се изправяш рязко, недей.
Промени си режима на сън, експериментирай. Според ме ти мислиш, че те са около теб и това ти влияе.

7.   Безценен съвет ще ти дам, а ако можех и един шамар - отиди на лекар - ИМАШ МЕДИЦИНСКИ ПРОБЛЕМ. Врачките, гадателките, хороскопите, баячките и прочие тинтири-минтири кой те излъга, че спасяват? !

8.   Баяха ми и нищо. Приех по- трудно смъртта на дядо, защото той си отиде неочаквано, а баба се мъчеше и като почина просто се избави от мъките. Лошото е, че аз я видях че е починала.
3 седмици, преди да почине изпадна в кома и аз отново бях там. Сънувам постоянно кошмари и се будя посреднощ. Лошото е, че никой не ми обръща внимание за това.

9.   Баячки и врачки ще влошат нещата категорично. Те работят с нечисти сили. Тва дето ти се случва е от стрес или от някакъв грях. Знам какво е. Аз като спра да правя лоши неща и се моля всяка вечер на Господ Исус Христос, се чувствам добре и въобще не ме връхлита оная параноя ли е кво е.
Не е заради смъртта на близките.

10.   При мен се получи същото след смъртта на баба ми. Имах чувството насън някой че ме дебне и сграбва. Събуждах се в ужас и сърцето ми щеше да изскочи. Положението не е за подценяване, при мен се отключиха от това панически пристъпи, Възможно най-скоро на лекар, за да вземете адекватни мерки навреме! Ситуацията със загуба на близък си е сред класиките, отключващи паника. Консултация първо с кардиолог, за да отхвърлите сърдечен проблем - той би могъл да диагностицира и паниката, после и с ендокринолог и ако все още не е назначено адекватно лечение при нужда евентуално и психиатър. Не отлагай, в началото може да се овладее ситуацията лесно и със сравнително краткотраен прием на по-леки и почти безвредни медикаменти, по-късно става по-сериозно и може и да хронифициrа състоянието и да си го носиш до живот. Абе, с две думи - МАРШ на лекар за диагноза, защото идея си нямаш, какъв проблем може от нищото да си докараш!

12.   Ще отида на лекар в най-скоро време. Притеснявам се и от майка ми, защото се държи лошо с мен, крещи ми и тн.

13.   -без баячки - само мамят
-никога не ставай рязко - вестибуларният апарат няма време да се пренагласи(на мене лично ми причернява)
-никой не те наблюдава
-не параноясвай
-съжалявам за загубта ти, но се стегни малко