Споделена история от Здраве

Объркана съм..какво се случва???
Здравейте, читатели!
Аз съм момиче на 20г.
Искам да ви разкажа на кратко моята история и да ми кажете какво мислите за нея и как бихте постъпили защото съм объркана!
Винаги съм била слаба преди 6г. бях почти 40кг. но от тогава започнах да свалям. Точно преди тези 6г. майка ми замина за чужбина и ме остави с по малкият ми брат който аз почти съм го изгледала от както се е родил, баща ми винаги е пиел и ние тормозел.. та така от тогава започнах да отслабвам.
Винаги съм се борела.. След раздялата на наще и също заминаването на майка ми аз се влоших тоест много около 1седмица бях свалила около 8кг. ходех при лекарката ми вливаха ми глюкоза.. гадеше ми се дори имаше моменти в който съм повръщала за около 1 2 дни просто не бях както психически така и физически добре чувствах се все едно умирам много зле. Тогава един ден се обадих на майка ми и казах че не съм добре но тя не ме отрази и спрях да и казвам как съм.
След това с годините се поправих и си стъпнах на краката. Изпратих брат ми при майка ми ходех на училище издържах се работех. Миналата година лятото тя си дойде, беше ходила при моята лична лекарка и тя бе казала да отида на психиатър защото съм застрашена от анорексия бях около35кг. Отидох на психиатър и започнах да пия ципралекс. Тя ме посъветва да отида в Майчин дом на преглед защото и тя се съмнява за Анорексия! Отидох и там прегледаме лекарката и ми каза че съм с Анорексия. Никога не съм искала да съм болна от Анорексия никога не съм повръщала нарочно! Ходих наскоро в Токуда и ми казаха че не е Анорексия, а депресия и ми изписаха нови антидепресанти Коаксил! Сега съм 33кг. Какво е вашето мнение? На кой да вярвам? Какво да правя? Ям нормално. Не спазвам диети! Храня се по 3 пъти на ден!

Коментари

1.   Веднага започвай да пиеш бирена на капсули!!!
Купи си и мултивитамини, от тях и ще вдигнеш малко килца!
Върви в някое село поне за лятото, пий прясно изцедено, преварено малко в " промишлени" количества! Яж месо! Дишай чист въздух!
Обещавам ти, че за едно лято така ни анорексия, ни депресии ще останат в теб!

2.   От личен опит - когато лекарите не могат да установят едно соматично (телесно) заболяване, веднага го приписват на психически причини и отхвърлят всички твои аргументи за противното. А антидепресантите не са шега работа, могат сериозно да ти разстроят организма и психиката. Търси доктор, който има време, желание и акъл да мисли. Ако не откриваш такъв, търси начини за самодиагноза, чети, проучвай и като имаш предположение, търси съответния специалист.

3.   Направи си TSH изследване. Това е за щитовидната жлеза. Възможно е от нея.

4.   Мило момиче,
Бирена мая и витамини на капсули няма да ти помогнат. Ти не си застрашена от анорексия, а си С анорексия. Не знам как при тегло от 35 кг. не са ти обърнали нужното внимание.
В твоето положение се изисква престой в болница със захранване (глюкоза) и терапия. За жалост, центрове, предназначени за хора с хранителни разстройства, има в България много малко. Един от тях е този: http://bgfreshstart.com/index.php?m=1&ws_m=8516
Тел. 0895.107 905
До колкото разбирам от написаното в сайта им, обаче, предлагат главно морална помощ. Все пак се консултирай с тях и задължително посети друг лекар, в друга болница. Трябва незабавно да вземеш мерки, защото мисля, че си наясно, какви са последствията. Анорексията има най-високия процент на смъртни случаи, а съдейки написаното от теб, най-вероятно си вече в напреднал стадий.
Съветвам те да се обърнеш към майка ти и да я помолиш за помощ. Не вярвам да ти откаже. Информирайте се, дали в държавата, в която тя се намира, има такива центрове.
За тези, които ще ме критикуват, аз й предлагам да се лекува в чужбина, защото там ще получи адекватна лекарска помощ, а не я окуражавам да напусне България. Разлика има огромна.
Стискам ти палци и моля те, пиши отново как се развиват нещата! Успех!
Ж, 21

5.   Ako се храниш нормално, но отслабваш, трябва да се види кръвната захар!! Да не би да имаш диабет 1.
При депресия липсва апетит и това е причината за отслабването.
Отиди при ЛЛ и да ти пусне всички изследвания, които трябва!
Продължавай да вземаш антидепресантите / вс лучай, че е от депресия/Те ще ти увеличат и апетита. Но кръвната захар още утре сутринта можеш да я изследваш.

6.   А правена ли ти е гастро/колоноскопия? Като нищо може да имаш стомашен проблем, може даже да са глисти. Изключили ли ли са лекарите ти такива възможности чрез изследване, подчертавам изследване?

7.   Хора, за какъв диабет или щитовидна жлеза говорите? За каква бирена мая???
Момичето тежи 33 килограма.
Да предположим, че е висока 150 см, което е малко вероятно, но е възможно. При височина от 150 см и тегло 33 кг, нейното BMI е 14, 7, което отново е прекалено ниска стойност!!! - Нормалното BMI е между 19 и 24.
А дали авторката действително се храни НОРМАЛНО или не, ние не можем да знаем. Тя може да хапва половин ябълка или няколко солети, което според нея е нормално, но реално не е.
Моля ви, преди да напишете някоя простотия, поне се информирайте в интернет.
Не искам да упреквам никого, но може би това е една от причините в България да умират толкова млади хора - дали от анорексия, дали от наркотици, дали самоубийство или нещо друго - никой не им обръща внимание. Всеки чужд проблем се омаловажава.
Страдаш от анорексия? Пий бирена мая! Изпаднал си в екзистенциална криза? Намери си хоби! Не можеш да забременееш? Пий чай от глухарче! Съучениците ти те тормозят и те заплашват? Игнорирай ги! Искаш да престанеш да взимаш наркотици, но не можеш? Ходи във фитнеса! Страдаш от алкохолизъм? Яж всяка сутрин една ч. л. мед с куркума и шарена сол, наистина помага!

8.   Също така ще ти дам и друг съвет, номер 6 съм, казваш, че ядеш нормално, но въпреки това слабееш - брой калории, дай си един ударен прием от поне 3000кл на ден в продължение на 2 седмици и ако след това наистина не си качила нищо - директно всички възможни изследвания, понеже това говори за съвсем физически, а не психически проблем. Ще четеш в интернет калоричната стойност на храните, на етикетите е посочена също. Пример - един шоколад 100гр ти е около 550кл, един натурален сок литър - пак там някъде, кофичка кисело мляко 3, 2% - под 300... Следиш и какво изгаряш, спортуваш ли нещо?