Споделена история от Здраве

Ухапа ме
Здравейте! Радвам се, че имам възможност да пиша в този прекрасен сайт. Историята ми е леко налудничава, но ще ви я споделя, за да ми стане по-добре.

Днес бях излезнала с приятели. По-едно време един приятел доведе малкото си братче което е на 5 години, но е супер невъзпитано. Обижда, псува, бие се и с една дума: селянин.

С моите приятели се гонехме на една площадка (детски игри ;д)
и по едно време видях момчето да гони една от приятелките ми, а тя ме молеше за помощ. Забавих малкото момче като го хванах за блузата а то просто ме ухапа за ръката! (малко по-високо от китката)
Първоначално не ме болеше, а имаше само белези от зъбите му.
След около десет-двадесет минути на ухапаното място започна да ме боли малко, но с времето болката започна да се усилва.

Сега като ви пиша (два часа по-късно) ръката ме сърби супер много.
Нещото, което най-много ме подразни беше това, че братът на малкото момче не каза абсолютно нищо. Ще ми дадете ли съвет - да отида ли на лекар или няма от какво да се притеснявам?
Съжалявам за глупавата история, но се притеснявам.

Коментари

1.   Разбира се, че трябва да отидеш. Имаш 24 часа за тетанусов токсоид, който е абсолютно задължителен. Не знам защо не си обработил мястото с антисептик... ето затова трябва да въведат в училищата медицинско образование. Да сте малко по-адекватни.

2.   1, ти някога чул ли си за някой, с тетанус? Сериозно те питам?
Хората постоянно се удрят, порязват, раняват и т. н, но аз лично, за някой поразил го тетанус не съм чула, освен за самата ваксина, дето я бият за щяло и нещяло.
Чувала съм и за ужасни странични реакции, от същата ваксина.

И какво означава - "задължителна"?

3.   Номер 2, не си чула, защото хората се ваксинират. За ухапване точно не знам дали се слага ваксина, но за разни убождания и порязвания на прътове и ламарини с неясен произход, още повече ръждясали, да, ваксината ако не задължителна, то е строго препоръчителна и здраво мислещите хора, на които им се живее, го правят. Само че като ти чета коментара, ми става ясно, че ти си от онези противници на ваксините, които тръбят, че медицината е измама и трябва да се лекуваме с билки. А с такива хора няма смисъл да се спори.
Авторке, дезинфекцирай, както каза номер 1, и ако в скоро време няма подобрение, отиди на лекар. Иначе за тетанус не съм сигурна, то пък това дете как ще ти прехвърли бактерии, като е здраво?

4.   Да, н. 2, особено пък от ухапване от човек...
Не е проблем, ако те сърби, а ако се подува, зачервява на по-голяма площ.

7.   Сърбенето според мене е от протрита кожа - предполгам си пипала ухапаното много пъти, сигурно си и чесала.... Ако утре пак сърби - пиши във форума тук. Иначе за тетанус - не ми се вярва - хапали са ме до кръв - нищо ми няма. Пък и нали детето е било здраво?

8.   Такива малки зверчета се превъзпитават само и единствено с бой ! Следващият път като тръгне да ти налита агресивно врътни му един силен шамар през устатата докато брат му не гледа и да видим дали ще повтори . Приятелките ти също .