Споделена история от Здраве

Розов лишей по тялото, помогнете ми :(
Здравейте, ще започна с това че съм доста притеснена и най-вече погнусена от себе си, заради нещата които са по тялото ми. Гнус ме е да се погледна в огледалото и се чувствам ужасно. Преди около 1 седмица получих обрив на корема, бях на дерматолог и ми каза, чв това е обрив от лекарство. Лекарката имаше и малки съмнения за розов лишей, но така и не постави тази диагноза. Да, но през следващите 2 дни, този обрив започна да се разраства. Корема, гърба, малко на ръцете, а от днес и на краката. Видях, че на слабините имам едно петно, което ни убеди, че имам розов лишей. Дерматоложката порвърди на 100%, че това е проблема. Не знам какво да правя, изписаха ми някакви лекарства, с които да се мажа, но аз съм отвратена от себе си, още повече ме притеснява и факта, че водата го разпространява и къпането не е добра идея. Аз не издържам и ден без да се изкъпя, камо ли 4-5 седмици, колкото средно продължава заболяването. Прочетох и ми казаха, да се къпя само с вода, без никакви шампоани и душ гелове, но в край на сметка косата не мога да си я мия само с вода, а шампоана няма как да не се стече по тялото, когато си отмивам косата. Дайте ми съвети как да излекувам това чудо, защото чак ме е гнус да си легна в леглото. На пук на цялата свръх хигиена, която спазвам и на пук на опитите ми всичко да е добре почистено, изпрано, поддържано - ето какво получавам! Както и да е, моля Ви за съвет как да процедирам, какво трябва и не трябва да правя в този случай? Отделно тренирам и предполагам, че трябва да спра за известно време, защото потенето надали ще е добре за заболяването, но от друга страна не мисля че мога да отсъствам дълго от залата...

Коментари

1.   Къпи се на мивката или си поливай косата с леген без да се мокриш цялата. И не изпадай в истерий. Ще ти мине за месец....Аз какво да кажа като имам обрив подобен на твоя от 4 години... И за сапун дори не мога да си помислям. Блазя ти.

2.   Какво ти изписаха? Дипросалик?

Смени си праха за пране и омекотителя. Аз сега ползвам Silan Soft & Oils. Пускай дрехите и чаршафите с допълнително изплакване в пералнята. Завивай се с по-малко завивки като спиш нощем, за да не се изпотяваш. Носи леки дрехи, с които ще ти е прохладно. Ако имаш пари, смени си памучните тениски с такива от мерино, защото те не задържат потта.

Успех.

3.   Преди няколко години имах лишеи. Лекарка ми каза да се мажа с Дипрогента. Имаше ефект още първите 2-3 дни. Започнаха да изчезват бързо и след около 2 седмици нямаше и следа от тях. Да уточня, че се къпех нормално, използвах си дори и душ-гел.

4.   Аз също имах такива розови лишеи преди няколко години по тялото ми, които се разнасяха още повече, ако ги почеша волно или неволно. Симптоматиката беше същата като при тебе. Ходих на лекар и ми казаха, че това са някакви гъбички и лекарката тогава ми препоръча антимикотичен крем певарил. Почнах да мажа съответните места с въпросния крем и резултатите не закъсняха. В рамките на около 7-10 дни ми изчезнаха напълно. Попитах тогава лекарката каква е причината да се появяват, а тя ми отговори, че има доста причини, но основните са прекалено изпотяване, влизане в водни басейни с такива гъбички, обличане на дрехи, съдържащи такива гъбички и т. н. Аз също спортувам и съответно се изпотявам понякога доста и предположих, че причината за появата им да се дължи на това. След няколко години пак ми се появиха тези неща и когато ходих до аптеката да си купя антимикозния крем певарил, ми казаха, че не го произвеждат вече, но алтернативния му вариант е дактакорт. Мазах се с него и резултатът пак беше страхотен. Така че не се притеснявай, мисля че и при теб става въпрос за това, но имай предвид и това, че не съм лекар все пак и може и да не ти давам компетентно мнение. Но споделих моя опит с въпросните розови лишеи. Успех с лечението и дано ти мине по-бързичко, защото наистина човек се чувства доста дискомфортно.
М32