Споделена история от Здраве

Вреда от гел лакове
Здравейте, намирам доста противоречива информация в интернет. Не мога да разбера, опасен ли е гел лакът, изграждането на нокти, сушенето с УВ или ЛЕД лампа. Моля, ако има някой, който е по- запознат нека да ми разясни. Благодаря

Коментари

1.   От автора на темата: Също така четох че лампите са вредни, някой учени твърдят, че причиняват рак???

2.   Да много са опасни. Съдържат дибутил фталат и други вредни химикали. Съвета ми е да прочетеш повече в нета за това вещество какво представлява и какви са вредите от него.

3.   Здравей! И аз съм чела доста по темата и ще ти споделя моето мнение по въпроса. Мисли, че не вреди. Но дори и да вреди това ще е много малко и то върху нокътя, но той расте посноянно, така че не мисля, че би имал проблем. Тези ув и лед светлините вредят, но в лампите са много, ама много малко. Няма чак такъв брой лъчи, че да вреди. Някъде от 100% -10 % да вреди. Аз така си го обяснявам, ще ми е интересно да прочета и други мнения.

4.   УВ лаковете не са по-вредни от обикновения лак. Важното е да не се прекалява, да се прави качествено и да полагаш цялостна грижа за ноктите си. Не помня вече преди колко точно години ми направиха за пръв път маникюра с гел лак, но беше в самото начало, тъкмо беше нашумяло тук. Явно маникюристката не беше много добра или продуктите и не бяха качествени (а може би и двете), но след махането, ноктите ми бяха в потресаващ вид - меки и се белеха на люспи. Вече сама си правя маникюра, имам ув лампа, основи, лакове, пили. Правя се няколко пъти поред и после около месец, че и повече - почивка. През почивката само си оформям ноктите, не слагам дори безцветен лак, има едно подхранващо масло на Икаров, с което се мажа когато се сетя вода и лимон да постоят пръстите няколко минутки. Когато не ми се стои така, само ги обтривам с парченце лимон. Станаха ми много по-здрави от преди, растат бързо и имат естествен блясък. Колкото до ув лъчите - лампите не са толкова мощни, че да нанесат някакви поражения, просто като при всяко нещо трябва да има мярка.

5.   Бях с гел лак четири месеца и дори ми порастнаха, та сега съм с естествени дълги и здрави нокти без гел лак. Аз съм доволна, като цяло ми седеше повече от месец, през това време въобще не трябваше да се грижа и лакирам всяка седмица. Избирай маникюристка, която знае какво прави!

6.   Поръчах си лампа, но Ув/лед така се води, с много дълъг живот. Само 9 w е мощна, но смята, че ще ми върши работа. Разбирам, че трябва да има почивки, за да не се изтощава нокътя. За домашно ползване, беше ми интересно да прочета Вашите мнения, все още ми е, ако има някой, който знае нещо повече, нека сподели с нас. ОТ АВТОРА

7.   Като човек имащ опит от 3 години с гел лакове и китайски и професионални, не мисля че въобще вреди гел лака ако се сваля и поставя правилно!!!

8.   Вреди каъегорично. Сега ползвам маслото Икар и минсе оправят ноктите.