Споделена история от Здраве

Бременна булка
На 24г. от месец сгодена! Преди седмица разбрах, че съм бременна! :( Неискам да съм бременна булка, сватбата е март, немога да раждам и да се женя в един и същи ден, но по ирония на съдбата точно така се "подредиха нещата"! Направих аборт, не ме упреквайте, моля ви! Искам да попитам дали да му кажа или да замълча завинаги, че съм правила аборт. Ако замълча има ли как да разбере? Има ли шанс да скрия това което направих!? Ще личи ли!? След колко време няма да личи?! Бях уплашена нямах време да мисля за тези неща преди да го направя! Неискам да казвам на никого, това оства моята тайна до гроб! Неискам да разбира, че съм правила аборт, това ще разбие брака ни! Благодаря!

Коментари

1.   От кого си бременна?

2.   Олеле защо криеш от бащата та това дете не е било само твое - и как без негово разрешение си постъпила така не знам. По добре му кажи има право да знае ...иначе мн лошо си постъпила нямаш право да убиеш детето си и то не е само твое а и негов не знам. Ако питаш мен кажи му все пак ти знаеш как ще реагира.

3.   Как може да има такива хора направо не знам. Какво пречи да отложите сватбата с 1 година примерно. Ако аз съм този мъж веднага ще ти бия шута. Невероятно егоистично си постъпила.

4.   Ирония на съдбата? Някой му казват семейно щастие..?!? Не е мечтата на всяко момиче да облече сватбена рокля с огромен корем, но това е било дете от мъжа, когото би трябвало да обичаш и с когото мислиш да си цял живот и ти си го убила от чиста суета. Това, което за нормалните хора е щастие, ти си превърнала в гадна помия. Жал ми е, че си толкова малодушна. Единственото, което те тормози е "Ще личи ли?"... И за да не е коментарът ми офтопик - не, няма да личи.

5.   Здравей,
Няма да те упреквам, защото човек прави грешки и после съжалява, но това е човешкия живот.
Ако ти не му кажеш за аборта, той няма как да разбере, за това не се тревожи.
Въпроса е ти самата как се чувстваш и как искаш да постъпиш. Щом си решила да не казваш, тогава не му казвай.. това остава твоя тайна завинаги.
Сега си напрегната, но ще мине, не мисли за това.. не търси вина или самообвинения... вече си го сторила и няма как да го поправиш. Ще си имате друго и полека лека живота продължава.
Дано се справиш и късмет...., все пак не е края на света...

6.   Преди година и половина и аз направих аборт, но причината беше, че се познавахме от 2 седмици. И въпреки, че не ми беше толкова близък, аз все пак му казах, зощото детето беше не само мое, а и негово!

Сега, с този-същия човек сме все още заедно, сгодени, предстои ни сватба и правим опити за бебе, които опити все са неуспешни. Не ме интересува дали ще съм най-дебелата булка на света. Единственото ми желание е да забременея и да имам здраво бебе. Страшно много съжелявам за аборта, който направих. Може би, единствения плюс, е че поне съм сигурна, че приятеля ми не е с мен заради дете (все пак се познавахме от 2 седмици). Аз мисля, че това което си сторила е най-егоистичната, безмислена и глупава постъпка. Пожелавам ти всичко да мине без лоши последствия.

Ж 22

7.   Oлеле...абе ти луда ли си?!? Някои хора биха дали всичко за да имат дете, а ти го погубваш само защото няма да изглеждаш добре на сватбата! Какво пречеше да му кажеш и да отложите сватбата...Луди хора колкото щеш :(

8.   Според мен не трябва да криете от мъжа си за този аборт все пак детето е и негово.

10.   Аз лично мисля,че това което си сторила е твърде тъпо, да не кажа ужасно! Как можеш да убиеш едно невинно същество само заради едната сватба, а и как можеш да причиниш нещто такова на човека които се предполага, че обичаш и човек на когато не би причинила нещто такова. Ако бях на мястото на мъжа ти и ако разбера, никога повече няма да те погледна, се пак ти убиваш "моето" дете. Това което си сторила поне според мен е нещо НЕПРОСТИМО и една грешка, която ще ти тежи цял живот на съвестта!
Най-добре му кажи, без да се замисляш, дали да му кажеш или не, ти самата си направила грешката и както и да реагира, ти самата, ще си си виновна!

11.   Абе сватба можеш да направиш винаги, защо пък непременно март. Много по детски си постъпила.

12.   Миличка, била си доста объркана. Не се упреквай, няма за какво. Хората казват: "Всяко зло за добро!!!" Стореното, сторено. Трябва да се продължи напред!!! Чисто физически той няма как да разбере, че си го направила. Но когато родиш дете се започва едно дълго попълване на документи и статистики, както здравни, така и социални. Там единия от въпросите е: "От коя ваша бременност е роденото дете?", има и друг: "Прекъснати бременности по Ваше желание?". И отговорите на тези въпроси остават завинаги в здравния ти картон. Казвам ти го за да си помислиш предварително как ще отговаряш, защото ще ти ги задават в най-неочакван за теб момент, когато най-малко мислиш кой е около теб или какво точно да кажеш. Съвевам те ако ще му казваш истината, направи го сега, ако ще мълчиш, замълчи завинаги... Успех!

13.   Хора, не само заради сватбата го направих, според лекаря някой от кръвните ми изследвания не са добри. Имам и гинекологична болест. :( Ще се побъркам! Не ме упреквайте!
12-тенкс за куража!

14.   Как не личи бре луди ли сте! Тази матка вече е остъргана! Чукундури!

15.   Знаеш ли, че може никога да не разбереш, какво е да си майка... съжалявам те и ме е яд за това дете което е било убито и все пак за твое "успокоение" няма да ти личи... не бих искал да имам жена като теб, това дете е и негово и, ако съм на твое място ще му кажа, има право да знае !!!

16.   Добре де .. не си постъпила правилно, че не си го обсъдила с него, но явно си се изплашила. Аз няма да те упреквам, защото никой не може да бъде съдник на другия. Не се подавай на тези коментари ... Единственото нещо, което сега застрашава връзката ти е това, че не си споделила на приятеля си. Деца ще имаш, медицината е напреднала. Аз също съм правила аборт, но обстоятелствата са съвсем други при мен. Ако си го махнала заради това, че на сватбата си ще бъдеш с корем, ако това ти е бил главния довод наистина бих казала, че е доста лекомислено ... Желая ти успех !

17.   Не знам, ти си решаваш! Но на лъжата краката са къси!!:)

18.   Искаш или не ти си вече убиец. Кажи му защото така или иначе съвестта ще те измъчва докато си жива, но ако той не знае ще е повече. Моли се на Господ да не останеш без дете. Вероятността за това не е малка.

19.   Ти не си ли виждала бременна булка бе "красавице"?

20.   Това жените са опасна работа!!! Замисляте ли се, че на момичето въобще не и е леко! Защо трябва да пишете толкова злобни кометари!?! Имала е причина направила го е! Колкото сериозно е да вземеш решение да направиш аборт, според мен е и толкова сериозно да го запазиш!!!

Явно сватбата не е била единствения проблем! Според мен е трябвало да споделиш с бъдещия си съпруг, сега вече е късно! Дали може да разбере или не, никой не може да ти гарантира. Всичко може да се случи. Принципно няма как да разбере, освен при евентуален проблем. Сигурно си си задала въпроса - дали ЩЕ ТЕ рабере ако му споделиш? Може и той да не желае дете в този момент!

Това което мога да ти кажа от опит (може да ти се стори досадно но има значение), предполагам знаеш че известно време не може да се прави секс, преполагам вече си измислила как да се справиш с това! Не е зле да се пазиш известно време след това, казват 6 месеца моето мнение е поне година. Няма да е лошо да се възползваш от някакъв контрацептив! Малко по чести прегледи при гинеколог за да си знаеш че всичко си е наред и да си спиш спокойно! И тъка няма нищо срашно не си пъвата не си последнта! И в момента в който се почувтваш готова ти пожелавам едно бонбонче което много да те раздва и да те изпълва с положителни емоции! Горчиво :)

22.   Не се упреквай, ние живеехме от 2 години, бяхме решили да се женим, само трябваше да обсъдим на коя дата и изведнъж - бременна съм. Първата ми реакция беше, че трябва да го махна, още сме млади, учим, по добре по-нататък, обсъдихме с приятеля ми ситуацията и решихме да го задържим. Сега съм майка да 9 годишен син, който е страхотно и умно хлапе, някога се замислям и си задавам въпроса- "Ами ако бях послушала мозъка, а не сърцето?" и отговора е един и същ-сега щях да съм нещастна. Тази радост, която ми дава детето не мога да я сравня с никоя друга. Дано имате деца, стореното сторено, ако си го махнала с вакум има по - голяма вероятност да забременееш, но ако са те стъргали вероятността е много малка. Успех!

23.   Миличка, съжалявам, че си била принудена да го махнеш и не искам да те упреквам, но преди 3 дена ми казаха, че никога няма да мога да имам деца и живота ми няма смисъл.

Трябваше да се замислиш кое да избереш-красива булка, която може никога да няма тази радост или дебела булка, но с най-ценното нещо в живота.

25.   Здравей мила! Дано имаш късмета да забременееш пак, защото аз нямах аз съм на 42 години и никога не успях да забременея, макар, че лекарите казваха, че няма причина. Сълзите, болката, ужаса това съм преживяла аз.
Да искаш, а да неможеш. Може би това беше моето наказание или съм изкупвала чужди грехове. Мисля, че все някой ден ден ще разбере. Даже когато ходиш на гениколог ще те питат за аборти това неможеш да го скриеш дори тях. А ти ако неуспееш да забременееш ще плачиш мила и щесе проклинаш цял живот.

Немога да предвидя реакцията на мъжът ти, но, ако не сега след години той ще ти го натяква ще имаш скандали, защото това неможе никога да се заличи. Ако не се разделите сега то ще се случи след години. Ще бъдеш пренебрегната, ще се наложи да мълчиш и търпиш, защото той има коз.

Желая ти успех... нека бъдеш най-готината булка за която си мечтала..... и дано имаш най-прекрасното дете на светът, защото без деца живота е безсмислен.....

26.   Късно е за упреци и за съжаления.

27.   ТИ СИ ЛУДА.

28.   Tова е било най-голямата ти грешка.

29.   Ненормална снобарка.....

30.   Само едно ще ти кажа.След като си скрила от мъжа си, че те е сполетяло най-прекрасното нещо на света, не знам за какво ще се жениш за него.Значи не го обичаш достатъчно.Ти си убила неговото дете в името на това да си красива булка, а можеш да си такава и с корем.Акъла ти не е като за жена на 24.И ако аз съм ти мъж и разбера, ще страдам, но никога повече няма да искам да те погледна или докосна.Ти си убила детето му, и уви нямаш НИКАКВО оправдание за това.Поздравления, животът ти сега започва, а ти вече си го унищожила.

31.   не аз съм човека, който би те съдил, но само да кажа, че аз сам в деветия месец, а сватбата ми е след 5 дни. Не съм си мислила, че ще съм бременна още по-малко в толкова напреднал месец, когато казвам да, но така се стекоха обстоятелствата и не съжалявам за това. на кометара не искам да раждам и да се женя в един ден бих казала дори би било запомнящо се преживяване. не всеки може да изживее 2 в 1, но решението е било твое. Споде мен е необходимо да кажеш на съпруга си, брака е не само вричане във вярност, но и споделяне на радостите и болките. Не мисля, че имаш право да криеш това от съпруга си, а това би доказало дали изобщо се обичате или и двамата сте заедно от суета. Пожелавам ти успех и дано всичко да е наред.

32.   По форумите четох, че това се отразява на взаимоотношенията Ви, та кажи го на някой почти интимно близък с мъжа и зайнтересован да не се развежда.