Споделена история от Здраве

Обложен език.
Здравейте! От няколко месеца ми се появи голям проблем. Досега никога не съм го имал и не съм усещал какво е, но сега знам колко е отвратително, а той е именно лошият дъх. Нямам проблеми със зъбите, а проблемът е, че имам бял налеп по езика, главно в основата му. От вече доста време съм пробвал какви ли не мазила, гаргари и лекарства, за да се опитам да го премахна и все не става.

Има ли някакъв ефикасен лек против това, защото съм чувал, че гъбичките в устата, и по точно на езика, са най-трудните за премахване и изискват доста време лечение, защото мисля, че тези 5/6 месеца са достатъчни. Аз съм на 16, а точно на тази възраст не искаш да имаш подобен проблем.

Благодаря!

Коментари

1.   Това не са гъбички. Бял, сивкавобял налеп в основата на езика говори за проблем с червата и най-вече с дебелото черво. Лошият дъх може да е отттам, може да е от зъби, може да е от стомах. Така че първо на зъболекар.

2.   След като си измиеш зъбите, го премахвай с обратното на четката и си готов.

3.   Знам, че е неприятно, но го махай с четката за зъби.. за жалост трябва да го правиш доста често.

4.   Ходил съм и на зъболекар, и на гастроентеролог. Зъболекарят ми каза, че проблемът е здравословен, а не от зъбите, а от гастрото ми казаха, да пия определени хапчета, които така и не помогнаха.

5.   С четка за зъби няма да стане, защото няма да бъде премахната причината за налепа. Не знам какви хапчета са ти изписали и каква диагноза са ти поставили, но прием за месец поне на мезим форте би трябвало да има ефект. Начинът ти на хранене, стресът са определящи за подобряване на положението със стомаха.

№1